Барај Барај Мапа

Боја во бањата во 2021 година, збогувајте се со „Земјиниот“ естетик, оставете го вашиот дом да „обои“!

КласификацијаБлог 7490 0

Наслов на бањата Ксиао Ксин

Најважната визуелна декорација на бањата од плочка, рустикален модел на плочки може веднаш да ја уништи атмосферата. Ако имате поплаки за застарени и лепливи плочки на пазарот, за ова прашање споделуваме неколку едноставни плочки со програмата, можеби е вредно да се оди на купување на два контраста. Всушност, убавиот украс на домот е наједноставниот.

Мали и средни бели квадратни / правоаголни плочки се погодни за создавање свежа, светла и прецизна атмосфера. ▼

Големите квадратни плочки се повеќе атмосферски и погодни за бањи со повеќе простор. ▼

Ако сакате бел простор, но не сакате да бидете премногу монотони, можете да користите различни форми на плочки во различни области. ▼

Црно-белите бањи се почесто да се користат црни за подот или таванот. Просторот за бања е генерално мал, theидот со чиста црна боја ќе биде порасипувачки. ▼

Бела плочка ставете половина, горниот дел од сликата е чисто црна. ▼

Бело + сиво е помеко. ▼

Сив и бел цементен wallид + цементни подни плочки. ▼

Подни плочки со црна шема. ▼

Темно-сината и чашката се длабоки и им даваат на луѓето чувство на сигурност. ▼

Вар, зелени мозаични плочки. ▼

Плочките со шема на цијан риба даваат илузија дека се близу до морето. ▼

Плочката со шема на небесно сина риба е посонувачка и детска, во оваа атмосфера може да биде по стимулативна за имагинацијата, да се појави инспирација за бања или нешто слично. ▼

Белите плочки за theидовите и шарите плочки за подот се побезбедна комбинација, што пак дава чувство на визуелна врвна тежина. ▼

Визуелниот ефект на силни цветни плочки може да биде соодветен на wallидот за да се направи некое украсување. Обрнете внимание на белиот простор, во спротивно е премногу неуреден и ги нарушува мирните мисли кога се бањате. ▼

Шемите на тешка боја треба да се неутрализираат со бело. ▼

Бели плочки со ткаени светли бои и бели квадратни плочки со комбинацијата, транзицијата е исто така многу природна. ▼

Се разбира, шара плочки низ целиот wallид, исто така е убава. Но, за доброто на атмосферата, се препорачува да изберете посветла боја. ▼

Геометриските плочки се едноставни, светли и богати со дизајн, а исто така се вообичаени опции за плочки за бања.

Шема на триаголник + цврста боја + црно-бели ленти. ▼

Црна, бела и зелена шема на триаголник, уредно поплочени во иста насока. ▼

Наруши го правецот на аранжманот, но исто така многу убав. Морнарица + бело-бело, поелегантен и помирен избор на боја. ▼

Тродимензионалната геометриска шема е богата со модерност. ▼

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X