Барај Барај Мапа

Таква напредна боја, простор за бања навистина е колк!

КласификацијаБлог 3065 0

Наслови на бања Xiaoxin

Внатрешниот дизајн честопати е поддржан од бојата за да стане поголема напнатост, но во однос на просторот во бањата, шемата на бои е повеќе или помалку премногу конзервативна, иако употребата на црно-бел тон е класична, но со текот на времето тој формира монотона визуелна ефект, правејќи го досаден.

Како простор за приватна бања, дали треба да има своја боја? Одговорот е да. Во ова издание, да разговараме на оваа тема.

P1

портокал

Портокал, претставник на светло училиште на бои, има своја единствена нежна атмосфера. Или темно или светло, или светло или темно, секој тон има свој уникатен нежен контекст, како да не се оставаат луѓето во алкохолизирана состојба.

 

Сина + Портокалова

Сина, мирна и длабока, е погодна за пополнување на просторот од големи размери; портокаловата боја е светла и живописна, а малку украсување може да донесе необична и енергична атмосфера; кога двајцата ќе се сретнат, тоа создава прекрасен простор без никаква намера.

Во апликацијата, се препорачува да изберете комбинација од ниско-заситена сина и портокалова, која не е премногу наметлива, но не премногу светла. Пропорцијата на поделба, сината како главен тон, портокаловата како акцентната боја, така што во и надвор од натпреварот се похармонични.

 

Трева зелена + корална портокалова боја

Во просторијата за бања во црна и бела боја, покрај зелена трева + корално портокалова боја, геометриски блок за боја, може да се направи бањата светла и мека. Лесната и нежна комбинација на бои, толкувањето на крајниот мек стил на темперамент.

 

P2

 Розова боја

Како претставник на романтична визија, полнењето на розовата боја е секогаш полно со изненадувања. Светла и светла боја, елегантна и романтична, со невиност слична на девојка, изберете ја како главна боја на просторот за бања, тоа е мудро нешто да се направи.

 

Розова + бела

Топли тонови на светло розова + бела боја за да се создаде простор за бања, целокупниот тон е мек, полн со младешка атмосфера на девојчињата и чувство на топлина. Малку сјајни розови плочки со чисти бели wallsидови како транзиција, толку опуштена боја со мирна состојба на умот, давајќи им на луѓето моќ на топлина.

 

Акт розова + темно зелена

Судирот во боја на гола розова + темно зелена е поставен во сооднос од три спрема два, што носи убава гроздоберна атмосфера. Две третини од темно зелената основа, додавајќи една третина од голата розова мешавина, силниот контраст на бојата создава одлична визуелна напнатост, што го прави целиот простор за бања е многу уметнички.

 

Розова + црна

Црна и розова едни со други, иако не толку чиста и светла како белата страна, туку повеќе персонализиран јазик во боја. Двете бои се прицврстени на различни материјали над плочките, спојувајќи ја комбинацијата под неочекуваната хармонија. Розова просторија, помалку оригинална деликатна, повеќе проток на живописна и елегантна воздржаност, што е само со црниот судир за да се произведе шармот на бојата.

 

Розова + сива

Ова е прилично класична комбинација на бои, постара, елегантна, романтична, што е визуелен шарм што тие го претставуваат. Без разлика дали се украсени едни со други, или се еднакви, тие имаат шарм во боја што не треба да се потценува.

 

P3

Шема на зелена боја

Зелена, највитална боја во палетата, без разлика дали е употреба на голема површина или локализирано украсување, секогаш со свој шарм за да се донесе самостојно визуелно влијание, оставете ги луѓето да се за loveубат на прв поглед.

 

Зелена + боја на дрво

Зелената боја се користи како главен тон за ширење на целиот простор, извадувајќи ја природната атмосфера, а мијалникот во боја на дрво се користи како акцент за продлабочување на целокупниот вкус. Таквата рустикална и природна презентација на бои му дава на целиот простор неискажлива природна убавина.

 

Зелена + Бела

Средбата на зелена и бела боја има прекрасно возбудување што се чини дека ја буди чистата душевна состојба во срцето. Натпреварот помеѓу двајцата, не грижејќи се за пропорцијата, или за разубавување, или два и пол, е со крајниот израз на нежност, освежувачки и шармантен.

 

Зелена + црна

Во овој голем зелен простор, црната стана боја на акцент меѓу себе. Низок клуч и интроверт без губење на позицијата, состав на хармоничен увертир, така што целиот простор е исполнет со бесконечно чувство за висока класа.

 

P4

Црвена боја

Theешката црвена боја, почесто отколку не, се појавува како акцентна боја, но тоа не значи дека не може да стане главна боја. Без оглед на односот, тој сè уште има фасцинантна визуелна перцепција.

 

Црвено + сиво

Тешката црвена тула е различна од другите темни бои, неутрален топол тон што може да му даде на целиот простор ретро чувство за време, со иста длабока сива висока длабочина, создавајќи длабоко и шармантно чувство за висока класа.

 

Црвено + бело

Меѓу црвената боја што зафаќа голема површина, со додавање на бело, истакнувајќи чувство на деликатна и елегантна убавина. Од транзиција на црвена во бела боја, тоа произлегува од динамичката убавина на градиентот.

Откако ги прочитате овие шеми на бои, откриено е дека оригиналниот простор за бања може да биде и толку „шарен“? Навистина, во споредба со монотонијата на црно-бело сива, употребата на толку многу бои за просторијата за бања е изградена од удобно чувство за визија. Пристојно и да не губат постари лица, за луѓето да бидат среќни.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X