Барај Барај Мапа

Првиот на светот! Безбедна и корисна када за седење, за да можете да се „капете“ со свое темпо

КласификацијаБлог 4220 0

Оригинални наслови за бања во мрежата за нови бањи

„Капење и палење темјан, свирење пијано и уживање во хризантема“, луѓето постепено се претворија во капење во важен ритуал, означувајќи ја нашата loveубов и наклонетост кон животот. Капењето, како најмирно и најудобно уживање на нашиот ден, не само што може да го избледи уморот на денот, туку и да донесе поинакво расположение за капење, каде што ќе се отвори нов ден, но исто така и тука да се збогуваме со зафатените ден

 

Дизајнирано со грижа, грижа за вас и мене, само за да ви го овозможиме најдоброто уживање во бањата

Според извештаите, повеќе од 20,000 смртни случаи како резултат на домашни несреќи се случуваат секоја година во Франција, меѓу кои, многу смртни случаи се предизвикани од паѓање во када во бањата, попарување од топла вода или давење. Околу 4,000 луѓе годишно умираат поради пад во када, што е повеќе од бројот на луѓе кои умираат во Франција од сообраќајни несреќи во текот на целата година (3,259 во 2018 година).

Овие несреќи предизвикуваат да посветиме големо внимание на наоѓање када која е соодветна и постарите лица, инвалидите, болните, бремените жени, малолетниците, лицата со слаби нозе и другите луѓе, особено корисниците на инвалидска количка специјално дизајнирани за нив, дали знаеш дали има? Дозволете ми да ви претставам сопствен топол и удобен подарок за капење - „када за седење“.

Седи во када

Оваа када е прва во светот „Када за седење“ дизајниран од г-дин Ли Веи, постар истражувачки експерт и дизајнер во санитарната индустрија, што повеќе се грижи за искуството на кадата на корисникот. Оваа када за седење е специјално дизајниран за стари лица, инвалиди, болни, бремени жени, малолетни лица, лица со слаби нозе, особено корисници на инвалидска количка.

 

Хуманизиран дизајн, чувствувајте се пријатно и удобно простор за капење

Сите знаеме дека бањата е влажна подолго време и земјата е лизгава, особено кога влегуваме и излегуваме од мазната и лизгава када, лесно е да се лизне и падне. Здравите луѓе мораат да бидат внимателни во и надвор од кадата, но исто така неизбежно често паѓаат нестабилно стоејќи.

Означувањата на оваа када се 2 точки: прво, едноставниот дизајн на оваа када за седење овозможува дизајнот да потекнува од едноставноста. Едноставно е исто како удобно, можете слободно да одговарате на кој било простор, за да можете да „бањате“ со свое темпо.

Второ, работата на кадата е едноставна, безбедна и брза. Кога користите, едниот крај на прачката за подигање на кадата поврзана со седиштето за инсталација и виси во резервоарот. Кога нашето седиште е подигнато, плочата за седиштето и работ на кадата на иста висина, можеме лесно да се лизнеме во столот и да ги креваме нозете во резервоарот. Кога ќе го спуштиме седиштето на дното на резервоарот, можеме нормално да се капеме, да сурфаме и да масираме.

Кога ќе завршиме со капење, можеме да го подигнеме седиштето на работ од кадата со плочата за седиштето, да се свртиме и да ги креваме нозете за да се иселиме од резервоарот, капењето заврши.

Кога површината за подигнување на седиштето е на иста висина со работ на кадата, погодно е да седиме и да излегуваме од кадата, седиме на седиштето откако седиштето ќе се спушти во резервоарот. Туш, интеграција за капење, за да ги задоволите вашите различни потреби. Ракувањето со подигнување се контролира со копчињата на контролната табла долж резервоарот, и едноставни и удобни, но исто така има и анти-лизгачки дизајн против паѓање. Грижата за секоја ваша бања е првиот избор на нашата када.

Када страна покрај wallидот, можете да додадете стаклен екран за туширање, може да се претворите во просторија за туширање за стари лица или хендикепирани лица. Со функција на анти-лизгање и анти-пад, за нас е побезбедно и поудобно да седиме под и под туш. Во исто време, може да се користи и како бања за нозе, седење внатре и надвор, ставање вода за масажа на нозете и нозете.

Подемот и падот на седиштето за подигнување се контролира од вградената контролна табла на горниот раб на резервоарот, што може да биде иста како и другите функционални контролни панели на кадата. Покрај тоа, кадата за седење може да има лево и десно свртена позиција според ориентацијата на бањата.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X