Барај Барај Мапа

WOWOW Пополнувач на Potидови за полнење во брусен никел

(19 customer reviews)
долари116.99
производи:
38
Осврти:
19

Амазон САД

Благодарение на неговиот ергономски дизајн, полначот со тенџере со wallидови нерѓосувачки е удобен за употреба.
Неговиот високо квалитетен материјал од не'рѓосувачки челик го прави многу издржлив.
Овој производ му обезбедува на готвачот сигурна поддршка.

Упатства за инсталација 2311300

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW Пополнувач на Potидови за полнење во брусен никел

 

Тапа за полнење со четки за никел 2311300
Барате некои посебни карактеристики во новиот дизајн на кујната за да ја направите вашата кујна истовремено функционална и удобна? Тогаш, оваа чешла за полнење на никел за тенџере може да биде нешто за вас. Дали понекогаш се мачите да носите големи садови вода од мијалникот од кујната до вашиот шпорет? Оваа непријатност му припаѓа на минатото со оваа четка за полнење на никел тенџере на WOWOW. Обично се инсталираат чешми за полнење на тенџерето зад шпоретот на кујната за да имате водена врска во близина на вашата област за готвење. Ова е особено корисно кога треба да наполните големи садови со вода да зоврие. Не мора повеќе да префрлувате садови што лесно можат да тежат десетици унци. Особено кога не сакате да ги затегнете рацете или зглобовите, ова може да биде многу корисно решение за удобноста на вашата кујна.


Друг пријатен несакан ефект на чешлената тапа на никел за тенџере на WOWOW е фактот дека можете полесно да ја исчистите шпоретот од кујната, бидејќи во близина имате водена врска. Чистењето е многу полесно со тапа за полнење на тенџере. Вкусната ташна за полнење никел од WOWOW е опремена со двојни керамички вентили со цел да се гарантира искуство без истекување. Ако една од вентилите остане отворена, тоа нема да предизвика протекување на истото. Затоа секогаш е препорачливо да ги исклучувате двата вентили за да бидете сигурни дека шпоретот на вашата кујна останува сув во секое време. Подобро да бидете безбедни од жал!

Модерна тапа за полнење со бранеа од никел 
Оваа специфична чешма за полнење никел од тенџере на WOWOW има модерен изглед. Тоа дефинитивно дава посебен, иновативен допир на вашата кујна покрај неговата функционална додадена вредност. Бидејќи чешмите за полнење со тенџере не се познати, повеќето луѓе би ве прашале за ова кога ќе ја видат вашата кујна. Најмалите фокусни точки во кујните се чешмите. Ова значи дека вниманието на луѓето е природно привлечено кон чешмите во кујната кога ќе ја разгледаат вашата кујна. Оваа чешла за полнење со брисел никел се вклопува точно во секој модерен кујнски декор, и дефинитивно би привлече посебно внимание.

Вашата чешма за полнење никел тенџере од WOWOW лесно може да се комбинира со другите модерни кујнски чешми за да се формира едно хармонично единство во декор на вашата кујна. Квадратните линии во комбинација со кружните форми формираат разигран спектакл. Дизајнерите на WOWOW се меѓународно признати дека прават најхрабри елегантни дизајни што лесно може да се објават во кое било врвно списание за луксузни кујнски дизајни.

Достигнете ја чешмата за полнење со бруснат никел 
Удобноста на тапа за полнење со тенџере е дека можете да ја монтирате на theидот во близина на шпоретот. Лесно може да се чува на идот поради спојниците со двојна замав. На овој начин не ви пречи вашиот простор за готвење бидејќи ја чисти областа за готвење. Но, ќе имате импресивно достигнување од скоро 24 инчи со цел да може да се пополни секој сад на која било јама на шпоретот. Тапа за полнење на тенџере лесно може да се продолжи кога навистина ќе ви треба, и го повлекувате веднаш кога ќе завршите. Кога сте ја инсталирале чешмата за полнење со брисел никел, ќе жалам што порано не сте ја инсталирале оваа парче опрема.

Водата, исто така, оди многу непречено со висококвалитетниот неопелер ABS аератор. Ви овозможува анти-сплетер и искуство во вода без истекување. Пополнувањето на садовите во шпоретот за готвење со целосна вода нема да предизвика прскање. Прскањето вода може да предизвика опасни ситуации, особено кога готвите на останатите оган од вашиот шпорет на кујната. Вашиот шпорет за готвење останува заштеден во секое време и можете дури и да го користите кога огнот на огнот, без да предизвика опасност во вашата кујна.

Квалитетна тапа за полнење никел од тенџере од никел 
Двете вентили на оваа чешма за полнење со четки за никел се изработени од керамички материјал и гарантираат непречено вртење. Забележувате дека вентилите не предизвикуваат реакција воопшто и нема триење. Како резултат на тоа, ви се обезбедува непречена работа. Дури и кога имате кревки зглобови, оваа чешма за полнење со четки за никел може лесно да се ракува. Благодарение на неговиот ергономски дизајн, полначот за stидови од не'рѓосувачки тенџере е мошне удобен за употреба. Двете краци на вртење со 360 степени се рамни и за ракување.

Неговиот високо квалитетен материјал од не'рѓосувачки челик ја прави оваа издржлива тапа за полнење на никел за тенџере со никел. Бранестата површина на никел од тапа за полнење на тенџере е и против гребење и без корозија. Конекторите се изработени од цврст месинг, кој гарантира здрав проток на вода без никаков метален остаток во него. Најдоброто решение затоа за здравјето на вас и вашето семејство. Поради квалитетот, оваа чешма за полнење никел од тенџере често се користи и во комерцијални места, како и во ресторани.

Гаранција тапа за полнење со четки за никел 
Тапа за полнење со четка за никел од никел доаѓа со комплет за инсталација. Со овој комплет за инсталирање можете лесно да ја инсталирате тапа за полнење со четки за никел, без никакви проблеми. Ова ќе ви заштеди скапи трошоци за водоводџија. Комплет за инсталација доаѓа со сите материјали што ви се потребни за да ја прикачите тапа за полнење на тенџере за potидови. Вклучувајќи клуч Ален, тефлон лента и ракавици за инсталација за да не ги оштетите рацете и да ги одржувате чисти при процесот на инсталација. Затоа гарантираме дека можете сами да ја инсталирате тапа за полнење со четки за никел, во рок од половина час. Се разбира само под услов да имате водна точка на вистинското место.

Бидејќи WOWOW е убеден во квалитетот на тавата за полнење со четки за никел, тој ви обезбедува комплементарна 5-годишна гаранција. Бидејќи WOWOW ви нуди најдобра вредност за парите што можете да ги најдете, исто така ви дава и 90-дневна гаранција за враќање на парите. Затоа, вие ризикувате воопшто. Доколку не сте убедени со оваа чешма за полнење со никел за никел, едноставно добивате целосна наплата. WOWOW се залага за својот производ и што можете веднаш да забележите. Предностите на чешмата за полнење со брусел никел накусо:
• Дава ву-фактор во секоја кујна
• Пополнувач за модерен тенџере со модерен дизајн
• Квалитетни споеви и вентили
• Високо безбеден за употреба
• Завршена завршница на никел
• Лесен за чистење и лесен за одржување
• Лесно се инсталира за 30 минути
• 5-годишна гаранција

 

 

спецификација

точка Тежина

3.84 фунти

пакет Димензии

X x 13.56 7.24 1.42 инчи

големина

Медиум

Боја

Chrome

Заврши

Chrome

материјал

Бакар

Облик

прав

Извор на енергија

Хидрауличен погон

Посебни карактеристики

Ротација на 360 степени, двоен спој, преклопување

 1. A *** m-2020 06 29-
  US

  Оваа тапа за полнење тенџере беше лесна за инсталирање на мојот сопруг, му беа потребни 10-тина минути да го заврши тоа. Движењето е мазно и лесно, нема проблеми со користењето до сега. Ова е многу цврсто и протокот е совршен, исто така, не протекува, завршениот четка на никелот е убав и одговара совршено со остатокот од мојата кујна.

 2. L *** t-2020 07 02-
  US

  Поминав неколку дена во потрага по четка за полнење на тенџере со никел со чисти, модерни линии што беа во рамките на мојот буџет. Го најдов овој филер за тенџере на WOWOW и не можев да бидам посреќен. Оваа славина е со многу добар квалитет, беше ветер за инсталирање, работи одлично и изгледа прекрасно во нашата кујна. Никогаш повеќе нема да плаќа надуени цени на големи брендови. Силно препорачуваме!

 3. A *** s-2020 07 09-
  US

  По ужасното искуство со различен производ што протече, решивме да ја испробаме оваа славина за полнење на тенџере. Тешка е и работи одлично досега, не излегува во јавноста, многу лесно се инсталира. Се совпаѓа со сите наши кујнски апарати, го сакаме изгледот на четканиот никел, одличниот квалитет на брадавицата од месинг е одличен, многу среќен што го купивме овој производ.

 4. H *** y-2020 07 11-
  US

  Оваа тапа за полнење тенџере беше лесна за инсталирање на мојот сопруг, му беа потребни 10-тина минути да го заврши тоа. Движењето е мазно и лесно, нема проблеми со користењето до сега. Ова е многу цврсто и протокот е совршен, исто така, не протекува, завршениот четка на никелот е убав и одговара совршено со остатокот од мојата кујна.

 5. F *** s-2020 07 17-
  US

  Заштедено богатство нарачувајќи го ова наместо да го купувате од една од продавниците за боксови за скоро 3 пати повеќе. Супер лесен за инсталирање и изгледа одлично!

 6. Y *** s-2020 07 18-
  US

  Го ажурираме / ажурираме целиот наш дом околу 1984 година со многу скромен буџет за плаќање како што одите. Мојот сопруг е готвач и кујната беше еден од првите големи проекти за решавање. Одлучивме дека одличен филер за тенџере над шпоретот ќе биде паметен начин да додадеме интерес и вредност на нашата кујна. Секој што го гледа смета дека е толку уникатен и паметен. Кога мајка ми доаѓа во посета и сака да зготви големо тенџере со супа, повеќе не треба да носи тежок сад со вода од мијалникот до шпоретот. Овој производ ги исполнува нашите практични потреби и совршено одговара на естетиката што се развива во нашиот дом.

 7. Y *** t-2020 07 21-
  US

  Ние го сакаме садот за полнење и немавме проблеми со истекување или што било друго. Изгледа одлично и функционира совршено.

 8. L *** a-2020 07 26-
  US

  Имавме принуден ремодел по ураганот Харви и ова беше „надградба“ што ја одбрав - го ставив во гаражата за апарати за да можам да си го наполнам кјуригот без да го поместувам. Досега беше одлично, многу задоволен!

 9. G *** o-2020 07 28-
  US

  Мојата куќа имаше малку необичен, постар, прекинат филер за саксии, кој беше убав, но протече. Пробав неколку едноставни чекори за да го заменам, но најчестиот стил на вентил не одговараше. Бев на пазарот за ефтина, но убава замена, повеќе за да ја приклучам дупката во wallидот отколку да бидам во тешка употреба. Ова неверојатно добро одговара на таа сметка и е доволно функционално што сум сигурен дека го користам за полнење тешки саксии.

  Позитивни:
  -Нескапо. Овој филер за саксии чинеше помалку од 1/4 од поновата верзија на мојот стар филер за тенџере.
  -Прекрасно. Финишот бронзен (во стил) нанесен со масло е совршен.
  -Функционално. Јас го искористив за да наполнам десетина саксии.
  -Заврши. Два вентили, рака за замав и аератор.
  -Доаѓа со дополнителен керамички диск вентил во случај да некогаш ви треба замена.

  Конс:
  -Кратко. Раката е малку кратка, но не е баш болна привремено да го туркате тенџерето поблизу до славината, отколку да го носите до мијалник, така што ова не е проблем за повеќето луѓе дури и ако е краток за вашата печка.
  -Прскува ако прво го отворите wallидниот вентил. Не знам дали е овој модел или само затоа што мојата стара славина беше кородирана, но притисокот врз овој модел е WAY висок. Ако прво го отворам крајот на endидот, а потоа и славината, тоа плука како глава за туширање. Ако прво ја отворам славината, потоа theидот, добивам директен тек како што се очекуваше. Ова е ситница, само треба да внимавам кога гостите ќе завршат.
  -Нема држач за монтирање. Мојата стара славина имаше држач за да се осигура дека раката е монтирана точно на ниво. Овој не, и се потпира на точна инсталација што треба да се одржи совршено на место. Нема да го оспорам мојот непознат водовод, обидувајќи се да го вртам полнењето на садот околу друг свиок, па затоа е малку лабаво на theидот. Се сомневам дека ќе биде совршено ако го смалам, но не можам да бидам сигурен дека старата инсталација беше точно, па засега ќе ја чувам таму каде што е. Сè додека никој не треска на раката, тоа седи совршено на идот. Како што реков, најмногу се грижев за изгледот и само повремено го користам мојот филер, така што тоа е 100% добро со мене.

 10. G *** e-2020 08 04-
  US

  Совршено! Одлична вредност за цената. Тешко е како и имиња на брендови со повисоки цени.

  Ние го залепивме 1/2 1/ машкиот крај на водната линија и го навртувавме десно на тој приклучок (2/1 ″ надвор од листот и плочката), наместо да користиме машки-машки месинг што доаѓаше заедно со него. Направивме уште едно прилагодување и инсталиравме мдф плоча со дебелина од 2/XNUMX around околу водната линија за да можеме да заврткаме директно во нешто цврсто. Овие два чекора навистина ја зацврстија инсталацијата.

  Двојните вентили не обезбедија капе. Изгледа прекрасно. Рацете се движат со точна количина на отпор. Задоволни сме од функцијата. Ние сме уште позадоволни од заштедите на единиците со повисоки цени што се чини дека се со ист квалитет.

  Едно нешто што би го сторила поинаку следниот пат: би го инсталирала за околу 4 ″ пониско од тоа. На 16 ″ над шпоретот, водата има долг пат да падне во садот. Јас веројатно го инсталирав поблиску до 12 ″ ако повторно требаше да го сторам тоа.

 11. U *** a-2020 08 14-
  US

  Купив многу (четири поточно) други верзии кои изгледаа исти за далеку помалку пари. Залудно потрошив два месеци нарачувајќи нов, инсталирајќи го, за да протече од повеќе точки, да го вратам, да чекам за наплата и да нарачам друг. По враќањето на филер по филер бев фрустриран. Одлучив дека треба да го цицам и да потрошам малку повеќе за да добијам подобар производ, кој се надевам дека нема да истекува. По пристигнувањето, квалитетот на производот беше далеку подобар од трофејот од 70 долари што го нарачав. Инсталирањето помина подобро од очекуваното! Вклучени се и дополнителни делови, заедно со начин да се контактира услугата за клиенти со проблеми, наместо само да се враќаат, па дури и упатства на соодветен англиски јазик! Од инсталирањето, имавме нула протекување или други проблеми. Бев паметен и долар глупав. Ова е единствениот филер за тенџере (од петте со кои се занимавав) што вредеше да се погледне. леле веројатно треба да разгледа стотици нокаути на овој бренд за половина од цената и да ги затвори.

 12. J *** n-2020 08 17-
  US

  Прекрасен производ. Цврст и многу удобен. Имаме големи саксии до 30qts и ова е одговорот за нивно полнење. Installе треба да знаете неколку вештини за водовод за инсталирање, но вреди. Ова е една петтина од цената како кај брендовите на продавници (обработено злато). Го сакаме. Нема повеќе да треба да се полнат стомна! Цврста конструкција, па дури и доаѓа со резервен вентил

 13. E *** r-2020 08 19-
  US

  Во споредба со моите нерѓосувачки апарати без отпечатоци, бојата на оваа е потопла и златна, а поновите апарати се поладни повеќе сино-сребрени. Сè уште изгледа фантастично со моите апарати и за споредба… одговара на наведените брендови со додатоци на никел како славини и глави за туширање што ги имам во други простории (Ако се обидувате да добиете мерач за сребрената боја, тоа е).

  Функцијата е најдобриот дел. Мојот беше инсталиран високо над мојот опсег за да се овозможи високи саксии, но дури и кога водата е полна со ситни садови, водата воопшто не излегува од садовите.

  Се врти и се движи многу лесно само со мал допир на раката и е двостран.

  Многу висок притисок на вода, нема протекување, дополнителен вентил за идните потреби. Генерално, многу задоволен и не би разменувал

 14. Госпоѓица-2020 08 26-
  US

  Ова беше лесно за мојот сопруг да го инсталира и одговара на сите мои кујнски апарати. Немам проблеми со употребата и движењето е мазно и лесно. Ова е многу цврсто и протокот е совршен. Јас сум многу задоволен од квалитетот и задоволен сум од цената што ја платив. Дефинитивно би го купил ова повторно ако некогаш се појави потребата.

 15. Б ***)-2020 08 30-
  US

  Прекрасен сад за полнење, но за жал протекува дури и откако нашиот изведувач се обиде да го поправи. За жал, тој не го инсталираше веднаш и сега не можам да го вратам. Навистина обожавајте го изгледот на овој сад за полнење и цената на истиот.

 16. E *** s-2020 09 02-
  US

  Го сакаме! Водоводџија го инсталираше и работеше како привлечност. Постарата мајка го користи кога прави конзервирање или вари тестенини и компири. Таа е артритична и не може да носи цело тенџере од мијалникот.

 17. Е *** n-2020 09 07-
  US

  Пополнувачот на тенџерето е одличен квалитет и поддршката за пост-купување од услуги на клиенти е извонредна !! Не можев да бидам позадоволен што го купив овој производ! Дефинитивно ќе ги купам своите производи повторно и ќе им препорачам на сите што знам !!

 18. Р ***.-2020 09 11-
  US

  Сакајте го филер за саксии. Јас го користам прачката покрај задниот ид. Многу лесно може да се контролира волуменот на вода во садот. Се иселува преку тенџере и се враќа на wallидот со малку напор

 19. M *** d-2020 09 16-
  US

  Никогаш порано не сме имале филер за саксии, па можеби тоа е новина во тоа, но овој филер за саксии е добро направен и стилски. Тоа е совршен додаток на нашата нова кујна.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X