Барај Барај Мапа

WOWOW Gooseneck Кујнски тапа Chrome

(25 customer reviews)
долари79.91
производи:
56
Осврти:
25

Кога ќе се вклучат распрскувачите на миксер во кујната, притиснете го копчето за да го исклучите изворот на вода за прв пат.
Филтерот за пена ја прави водата помека, поефикасна во вода и поефикасна.

Упатства за инсталација 2311701C

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW Gooseneck Кујнски тапа Chrome

 

WOWOW Gooseneck Кујнски тапа Chrome WOWOW Gooseneck Кујнски тапа Chrome WOWOW Gooseneck Кујнски тапа Chrome

Овој кујнски миксер од чешми 2311701C го вади распрскувачот е изработен од фино лиење на бакар и миење олово. SUS304 е еколошки и здрав. Нашето здравје зависи од нашите старатели. Може да се прилагоди со топла и ладна ротација, лесна за замена, лесна за инсталација, класична и елегантна и е погодна за разни украси за бања и кујна.
Повлечете како сакате, супер удобен за миење садови и миење садови, мултифункционален излез на вода, туш / чешма вода може да се вклучи по желба, јадро на вентилот од челична вратило, силно константно јадро и издржливо
Пакувањето со производи вклучува: тапа, црево, чекан за тежина, основа, алатки за инсталација

спецификации

SKU: 2311701C категории: , Тагови: , ,

спецификација

заврши

Chrome

Производител

Леле

Димензии на парцелата

60 x 30 x 7.5 см; 2.94 килограми

материјал

Не'рѓосувачки челик / легура на цинк / месинг

моделот

Врат на лебед

Облик

Кружни

Тип на испирање

Автоматски

Поставување на рачката / рачката

Веритички

Рачка со материјал

Метал

точка Тежина

2.94 кг

 1. V *** s-2020 07 03-
  US

  Ја препорачувам оваа славина. Одличен квалитет цената беше фантастична. Купував наоколу и оваа славина беше најмалку 100.00 УСД Одлично купување за кое нема да жалам. Брза испорака исто така

 2. H *** y-2020 06 01-
  CAD

  Soooo среќен со тоа!
  Чешмата Неверојатна сила е навистина неверојатна! Иако упатствата изгледаа лесно да се следат, ги имав професионално инсталирано затоа што не сакав да се мешам со водоводот. Но, човеку, дали е ова одлична славина за цената! Мојот водоводџија го потврди тоа и тоа е силен притисок на водата. Тој дури го симна и името за да им препорача на своите клиенти. Тој исто така коментира дека името на славината WOWOW совршено го опишува притисокот на водата.
  Кога правилно се инсталира цревото се протега до 12 ”, навистина не ви треба повеќе од тоа бидејќи исто така можете да ја ротирате славината. Изгледа естетски пријатно и му даде на мојот стар мијалник нов елегантен изглед! Капењето на моето кученце во кујнскиот мијалник сега ќе биде многу полесно и забавно. Loveубов, loveубов, loveубов мојата нова кујна славина!

 3. B *** g-2020 07 07-

  Чист, убав и добро осмислен хардвер. Инструкциите се основни и интуитивни.

  Целокупната инсталација (по отстранувањето на старата славина) беше околу 15 минути. Работи како шарм.

  Постојат дополнителни завртки во држачот за затегнување за да се обезбеди дополнително цврсто вклопување.

  Гравитациониот механизам за повлекување на распрскувачот работи добро.

  Надвор импресиониран по цена и работи толку добро.

  Updateе се ажурира за 8-12 месеци за издржливоста.

  За производителот:

 4. Е *** ж-2020 07 09-
  US

  Надградувајќи го нашето кондо за изнајмување, барав сигурна кујнска славина со добар квалитет и цена. Еден мој пријател, кој поседува неколку кондо, исто така, ме запозна со овој бренд и јас сум многу задоволен. Мојот станар беше повеќе од среќен со оваа надградба, тој сака да готви! Лесен за инсталирање, остар и модерен дизајн, боја на никел со четка. Совршено одговара на мијалникот. Силно препорачајте го!

 5. J *** n-2020 07 14-
  US

  Допрете ја славината со многу убав пакет, многу е квалитетен откако го отворив и проверив. Никогаш не користев лице што може да го прилагоди режимот на вода, ова е толку кул што има различен режим со тој лесен прекинувач. Ми се допаѓа бојата и одговара на мојот кујнски мијалник, исто така е многу лесен за инсталирање според упатството, многу ми се допаѓа, водата излегува толку убаво, навистина е прифатлива и задоволна испорака, вклучувањето на режимот многу помага кога ги правам моите јадења !!! Го сакам !!!

 6. D *** y-2020 07 15-
  US

  Чешмата изгледа убаво, но за мене има едно неоправдано прашање. И уште еден многу досаден. Цревото што ја држи прицврстувачката тежина што го одржува распрскувачот повлечен во славината не одговара соодветно на тежината. Премногу е пријатно за цревото да не се затвори правилно, па паѓа. По трошењето на времето потребно за инсталирање на оваа славина, мојот сопруг не се брза да ја деинсталира за да ја врати, па размислува за патент за да ја задржи тежината прицврстена на цревото. Не треба да го правиме тоа. Исто така, температурната рачка се враќа назад кон сите други славини што ги имавме. Кога кран е инсталиран со рачката десно, се пристапува до топла вода кога рачката се влече нанапред. До студот се пристапува кога се турка наназад. Goingе треба да се навикнеме. Да знаев за овие две проблеми, никогаш немаше да ја купам оваа славина. Како доби такви stвездени критики е над мене.

 7. J *** l-2020 07 16-
  US

  Мојот кујнски мијалник сега ме радува. Висината на славината е голема. Распрскувачот е лесен за употреба и обезбедува силен проток или спреј. Каков благослов за подготовка на садови за миење садови и чистење на мијалникот

 8. P *** m-2020 07 17-
  US

  Сакајте ја оваа славина многу! Беше многу лесен за инсталирање со вклучените упатства. Искрено, најтешко беше да ја отстранам старата славина! Изгледа многу поскапо отколку што е и за цената, едноставно не може да се победи! Совршено им давам комплименти на моите ново насликани кујнски ормари.

 9. J *** n-2020 07 21-
  US

  Ние само ја сакаме оваа кујна славина! И распрскувачот за повлекување е толку убав! И многу добро направено!
  Дефинитивно би ја препорачал оваа славина на никого! Убава и толку одлична цена и лесна за инсталирање!

 10. M *** e-2020 07 25-
  US

  Дојде многу брзо мудро. Прекрасен квалитет е за цената, дури му предложив на моето семејство да купи. Мојот хоби го инсталираше и немаше еден проблем.

 11. M *** k-2020 07 29-
  US

  TEN Star Прекрасна златна славина за неверојатна цена !!!! ЈА САКАМ оваа славина !!! Ја освеживме кујната насликајќи ги нашите стари грди темно кафеави ормани Бели и ставивме неколку фенси рачки на вратите. !! Потоа ја ставаме оваа Згодна златна славина (во нашиот мијалник од бело леано железо), изгледа апсолутно прекрасно !!!! За под двесте долари Вкупно, и една недела сликање и потење ја направивме нашата кујна да изгледа Фантастично !!! СРЕ HappyНО со оваа прекрасна златна славина, која е фокусна точка во мојата „нова“ кујна !!! Работи совршено и беше лесен за инсталирање (не морав да го сторам тоа, мојот голем човек ја заврши целата работа) !! Сакам да ја имам опцијата Pull our Spray, но поголемиот дел од времето го користиме правилниот режим на славина! Сè што треба да инсталирате е веќе вклучено во Пакетот !!! Доаѓа со две нови црева, тежината за распрскувачот на цревото, сите прицврстувачи и прицврстувачи И плочката на палубата што ја покрива славината Три дупки што ја заменувавме !!! Изгледа исто како славини што ги видовме во продавницата за големи кутии и чинеше до четиристотини долари !! Едноставно не ми се верува колку е убаво ова за толку мала цена !! 10 starsвезди, сакај го !! Ви благодарам!!

 12. A *** e-2020 08 06-
  US

  Оваа славина на мијалник изгледа скапо! Има прекрасна завршница и карактеристиките ја прават оваа славина ажурирана. Пред ова, имав стандардна слаба славина, веројатно стара 10 или нешто години. Значи, ова е огромна надградба и би направила убав додаток ако се обидувате да ја накитете вашата кујна пред да ја продадете.

  Квалитетно, не е толку ефтино како славината од 20 долари, но дефинитивно не е квалитетна. Можете да го почувствувате тоа колку се лесни парчињата и во пластиката на прекинувачот за распрскувач.

  Ова е втора славина за мијалник што ја нарачав во оваа компанија. Првиот беше ужасен, па се загрижив дека и ова ќе биде, но ги надмина сите мои очекувања. Беше толку едноставно да се соберат, бидејќи повеќето од парчињата веќе беа собрани. На мојот сопруг му беа потребни 30-тина минути да ги собере сите заедно. Топлата и ладна рачка е на десната страна од главата на кран и се влече напред и назад. Вратот на славината се извива навистина високо и дава многу простор за миење садови под неа (мојата стара славина секогаш беше на пат!). Распрскувачот лесно се повлекува од вратот на славината и има прекинувач што го притискате нагоре или надолу за да ја активирате одликата за прскање, но може да се користи и како поток. Единствената поплака ми е дека би сакала да ја контролирам силата на распрскувачот од делот за повлекување наспроти прилагодувањето на количината на вода што ја користам.

  Сè на сè, за помалку од 50 долари (од датумот на овој преглед), мислам дека ова е одлична надградба. Добивате одлични карактеристики и елегантен изглед за дел од цената.

 13. M *** y-2020 08 06-
  US

  Ова е голема работа. Изведува подобро од мојата стара славина, која беше скоро двојно поголема од цената. Ова е практична славина. Не е фенси или рационализиран, но е многу функционален. Вратот е висок, што го сакам бидејќи не му удирам толку многу и вратот лесно се лизга напред-назад. Главата за извлекување има тежина, така што брзо се приврзува по секоја употреба. Сите плус. Сепак, има неколку недостатоци. Причината што е поевтина е што материјалите се поевтини и потенки. (Металот и цевките.) Плус линиите за топла и ладна вода се на пократката страна. Мојата вредност на водата не е точно под славината. Тоа е на страна и додека мојата стара славина се редеше и добро се вклопуваше. Линиите на оваа славина беа прекратки. Особено не можев да ја достигнам вредноста на топла вода. Тоа беше болка, но морав да најдам приклучок за славина од 3/8 which, кој беше долг 20 за дополнителни 7 долари во Home Depot. Не е тешко да се направи, но досадно. Друга работа е тоа што се чини дека има затегната заптивка на дното на славината каде што се поврзува со мијалникот, сепак можеби ќе сакате да користите силиконски заптив на рабовите за дополнителна заштита.
  Оваа славина е одлична вредност. Јас само го оценувам 4 1/2 starsвезди поради кратките врски со вредноста на водата и помалку издржливите материјали.

 14. Б *** ж-2020 08 09-
  US

  Конечно најдов еден за работа во нашата сериозно стара застарена кујна.
  Не сакав да потрошам рака и нога уште затоа што не сум сигурен со кој стил сакам да одам.
  Како што сум среде да ја направам целата кујна.
  Овој оди толку добро со црните и нерѓосувачки челични апарати што ги имаме сега.
  За среќа беше лесно мојот син тинејџер да ме инсталира.
  Претходно купив еден пред да го прашам каков вид ни е потребен. Ја научив мојата лекција бидејќи купив погрешен вид пред оваа.
  Навистина како распрскувачот на овој и со него добивам многу подобар излез од нашиот стар.
  Генерално, задоволен сум не само од тоа колку фантастично изгледа овој, туку и перформансите и конструкцијата на истата е со висок квалитет што можам да го видам трајно со години или додека не се предомислам повторно за стилот lol.

 15. O *** e-2020 08 14-
  US

  Оваа славина изгледа одлично во мојата кујна! Ја сакам мат-црната завршница. Нашата кујна во домот во којшто се вселивме имаше три дупки, една за славината и две за рачките за прилагодување на температурата. Сакав само едната рачка на славината да ја прилагоди температурата и оваа е одлична. Плочката совршено се вклопуваше над трите дупки. Мојот сопруг рече дека е лесно да се инсталира, нема проблеми. Распрскувачот за влечење го олеснува прскањето на мијалникот и водните растенија.

 16. Е *** n-2020 08 19-
  CAD

  Не знам за WOWOW, но има поставки што вршат голем притисок зад потоците. Завршувањето изгледа прилично добро, но времето е единственото што ќе покаже на тоа. Инсталирањето беше директно напред, ништо посебно. Потребни ви се само основни вештини за мајстор или да знаете како да користите YouTube. Или едната. Мојата единствена жалба би била дека рачката е толку тесна за да биде скоро како нож, и не е толку пријатна како што би била заоблената рачка. Изгледа убаво, сепак. Имајќи ја предвид цената, ова е (досега) одлична славина. Сè работи како што е рекламирано, и се чини доволно издржливо за да се спротивстави на умерената злоупотреба што ќе ја претрпи во мојата кујна.

 17. B *** r-2020 08 23-
  US

  Ова го добив за да го ставам во стан во нашиот дом. Морам да кажам, јас сум jeубоморен што тоа оди таму затоа што го сакам богатството на црно-златниот дизајн.

  Квалитетот на изградбата изгледа прилично оцрнет добар. Инсталирав сè, од Моен до Делта и би рекол дека квалитетот не е далеку од нивниот стандард. Се разбира, доказот е во користењето, така што ќе видиме како бојата и хардверот се држат со текот на времето. Но, првите впечатоци од кутијата се дека ова треба добро да се заврши откако ќе ја инсталираме.

  Главата е пластична, но вратот и телото изгледаат како челик обложен со прав. Сите компоненти се чини дека се во согласност со сите кодови за кои јас познавам. Инструкциите се придружени со него, но има и НАВИСТИНА добро видео во главниот опис што покажува како да го инсталирате. Ако имате искуство со самодоверба / водовод, треба лесно да го инсталирате, ако не, набавете водоводџија. Не вреди да се обидувате да заштедите пари ако завршите со оштетување на водата од неправилно инсталирање.

  Откако ќе влезе, ќе се обидам да се вратам и да го ажурирам мојот преглед… особено ако имаме проблеми. Среќен шопинг на сите!

 18. P *** w-2020 08 27-
  CAD

  Пред околу три години го испуштив и купив она што мислев дека е најдобрата комбинација на кујнски славини / распрскувачи и за една година беше одлично. Поминав скоро десет пати поголема од цената на оваа славина на Неверојатни сили. Но, тогаш мијалникот под исправеното парче се скрши (и јас сум многу нежен со тоа и живеам сам, така што нема деца грубо куќиште со тоа), а потоа тежината (што ја повлекува главата назад) продолжи да се фаќа.

  Како и да е, имам пријател со водоводџија и кога му ја покажав оваа славина на Неверојатни сили од злато, тој само рече: „Ајде да го инсталираме и да видиме како работи.” Чешмата беше лесна за инсталирање (оригиналната скапа бараше многу модификации на НИВНИОТ комплет) и освен што тежината беше мал проблем на почетокот (ја поправивме), ова е astвер и кога ќе погледнам цената што треба да ја смеам. Додека го пишувам ова е под 50 американски долари. Што? Како може да биде тоа? Имам чувство дека финишот нема да трае како полиран нерѓосувачки, но како што реков, јас сум нежен со тоа.

  Патем, веќе имам друга тапа во резервна копија, ло. Една пријателка го ажурираше своето кондо и се предомисли и го купив од неа само за да имам. Livedивеев повеќето од моите 20 години во оваа куќа со една славина, сега имам три кои одат и си одат.

 19. P *** g-2020 08 29-
  US

  Оваа славина е апсолутно зачудувачка! Изгледа како една од многу скапите брендови и функционира исто толку добро. Контролата на копчето е остра и реактивна и совршено се повлекува. Изгледа неверојатно и навистина се истакнува како фенси тела. Инсталирањето беше ветре и одговараше на мојот мијалник без проблеми.

  Многу среќен со ова и тоа е зделка по цена што ја продаваат исто така.

  5 ѕвезди!

 20. A *** x-2020 09 02-
  US

  Ова е дефинитивно направено трајно. Изгледа страшно во мојата кујна по инсталацијата. Замени една постара славина од кујната што ја поседувавме. Го сакам фактот што излегува и го прави толку погодно да се мие сè.
  Јас лично не го инсталирав затоа што не сакам да се мешам со нашата вода во нашата зграда. Се јавив во супер и тој беше во можност да ја отстрани нашата стара славина од кујната и да ја инсталира оваа доста брзо (за бакшиш).
  Тапа за кујната работи беспрекорно. Без капе. Работи ефикасно. Без бучава. Лесно се прилагодува на топло, топло и ладно. Многу среќен и препорачан. Изгледа дека ова ќе трае долго време. Ви благодарам.

 21. N *** a-2020 09 07-
  US

  Ја сакам црната и златната боја на оваа славина. Толку уникатно и добивам многу комплименти за тоа.
  Бидејќи не постои начин да се качам на грб за да го инсталирам ова, имав пријател од водоводџија да дојде да ја изврши инсталацијата. Значи, не можам да кажам колку се добри упатствата за нормалниот сопственик на куќа што го инсталира сам.
  Јас ќе кажам дека го сакам притисокот на водата што излегува од распрскувачот. Продолжението на распрскувачот работи совршено.
  Исто така, ми се допаѓа што можам да изберам опција за прскање или поток. Тоа е нешто што толку навикнав да го имам на славина. Само посакував копчето да се најде на долниот дел од главата на распрскувачот каде што не може да се види.
  Лакот на славината е доволно висок каде што не го удирам постојано со тенџере кога мијам садови рачно.
  Досега немам поплаки. Updateе се ажурира ако се појави нешто во претстојниот месец.

 22. Q *** n-2020 09 11-
  US

  Ова е убава славина. Имавме чешма од висока класа во нашата кујна и покрај доживотната гаранција за тоа, сфативме дека не успева поради лудо тврдата вода што ја имаме тука во СО. Ова се чинеше како добро да се обидеме да го замениме бидејќи не сакавме потроши 250 пак само за да трае 3 до 4 години. Ова изгледа навистина убаво, и дозволете ми да ви кажам, ова е тешка и значителна славина. Рачката за вклучување и исклучување работи добро - се движи непречено и изгледа силно. Нема проблеми со протекување, а славината доаѓа со сè, освен клучот што е потребен за да се инсталира. Инсталацијата беше лесна по моето хоби, и сè работи како што треба. Распрскувачот лесно се врти помеѓу двата режима, што е убаво, јас всушност го ставам овој на мијалник откако добив уште еден од овие за нашата кујна и овде го сакам. Фантастично е за миење облека / третман на дамки, чистење четки за боја, итн. Ја сакам оваа славина!

 23. H *** s-2020 09 13-

  Најдобра славина на кујнски мијалник досега! Навистина ми се допаѓа непреченото работење и одликите. Отиде на линија и видов неколку по пазарни модови што ги вградив на следниов начин: Набавете си мала најлонска обвивка за вратоврска за да го зацврстите приклучокот за цревото за да избегнете двете парчиња црево одделно на приклучокот. Изгледа дека некои корисници го доживеале овој проблем и направија голема неред ... Следно, набавете си восочна бетонска цевка со мал дијаметар, пресечете ја по должина (одете на линија и прегледајте ги видеата за ова и обвивките за вратоврската) и инсталирајте ја под мијалникот за пондерираното црево да патува нагоре и надолу во внатрешноста наспроти патувањето со пондерирано црево да се меша со водоводот под мијалникот. Депилираната површина прави навистина непречено функционирање на цревото на распрскувачот, а исто така го штити цревото од заглавување на што било под мијалникот и одвојување.

 24. R *** s-2020 09 18-
  US

  Ова е висока кујна кран која се издвојува од сите останати. Ми се допаѓа сјајната завршница, високиот лак и повеќе поставувања на распрскувачот. Овој сет на славини изгледа одлично и добро функционира.

  Добрите
  Убав квалитет, фит и финиш
  Одличен проток на вода
  Поставките за повеќе распрскувачи лесно можат да се користат со една рака
  Лесно е да се инсталира и вклучува сè што ви треба за поставување
  Сјајна завршница

 25. C *** h-2020 09 19-
  US

  Никогаш не сум чул за производителите на оваа славина, но се чини дека е направен со квалитет на ум и по разумна цена. Убаво е да се има славина различна од статус-кво на типичната славина Кром и изгледа добро. И јас го сакам распрскувачот Pulldown, бидејќи остава отворено место на просечниот мијалник за да инсталира диспензерот за сапуница, трајната линија за топла вода или една од многу други можности. Сите линии на цревото се изработени од плетен нерѓосувачки челик и прилично е лесно да се закачат.
  Јас дефинитивно би ја препорачала оваа работа.
  Уживајте во тоа и останете здрави сите!

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X