Барај Барај Мапа

WOWOW 4-инчен центрисет со една рачка тапа за бања во Chrome

долари40.99
производи:
19
Осврти:
0

Амазон САД

Лесно поставување: оваа тапа за мијалник за бања е дизајнирана да одговара на 3-дупка, 4-во. Конфигурации во центарот
Вклучено дренажно собрание: скокачкото собрание на координативниот крај е лесно вклучено за да го завршите вашиот изглед.

Упатства за инсталација 2320700C

  
  • Квантитет
    • -
    • +
  •    
назад количката

WOWOW 4-инчен центрисет со една рачка тапа за бања во Chrome

Хромирана славина за бања 2320700C
Добро изработената хромирана чешма за бања на WOWOW нуди сјаен изглед на вашата бања. Оваа чешма со мијалник за мијалник за бања има модерен класичен ретро дизајн. Giveе даде драматично влијание врз вашиот украсен бања, во кој било вид на живеење што престојувате. Оваа ташна за хромирани бањи може да се инсталира во куќа за изнајмување, ново condo, едно стан, моторен дом, бунгалов, приколка за патувања или замок. Крупна бања поставена на палубата, располага со огледало-како хром завршена што дава поглед на скоро секоја бања. Хром финишот е многу рефлективен за да ви овозможи сјаен изглед кој добро се комбинира со скоро секој стил на бања. Со своите текови на облик, додава класичен и сепак современ допир во вашата бања.

Една чешма таблета за купатило со хром, нуди лесен начин за непречено поместување на рачката напред и назад и горе-долу. На овој начин можете да ги контролирате волуменот и температурата на водата лесно со само една рака. Го олеснува минималното прилагодување на протокот на вода според вашите специфични потреби. Willе бидете изненадени од леснотијата, протокот на вода може да се контролира.

Хром кујна бања со висок квалитет материјали

Хроматската тапа на бања на WOWOW беше произведена од легура на цинк, а заврши со полирана и текстурана хром. WOWOW користи најсовремена технологија за да гарантира и безвремена убавина и вечна издржливост. На пример, керамичкиот вентил обезбедува перформанси без капка по капка да се претвори непречено. Висококвалитетниот керамички кертриџ од друга страна помина тест со над 500,000 циклуси на вода. И сепак, славината за хромирана бања извршуваше оптимално по сите овие тестови. WOWOW последователно ги надминува сите стандарди за долговечност во индустријата во однос на издржливоста.

Покрај издржливоста, добро е да знаете да имате чиста и чиста вода во секое време. Поради масивните метали што се користат, секогаш ќе доживеете вода без олово. Ова ќе го заштити здравјето на вас и на вашето семејство засекогаш. Ажурирањето на храната за бања од хром на WOWOW затоа не само што ќе биде фантастична карактеристика за вашата бања, туку ќе биде и здрав избор!

Слушалка за бања во центарот на центарот 
Случавата за бања во центарот на центарот може лесно да ја инсталирате сами. Оваа чешма поставена на палубата е подготвена за инсталација на центрит од 4 инчи со 3 дупки. Растојанието помеѓу тапа и рачките е 4 инчи. Со сите додатоци и компоненти на склопување, овие хромирани чешми за бања се подготвени за инсталирање на самото место. Оваа DIY-инсталација ќе ви заштеди дополнителни трошоци на скапи водоводџија. И воопшто не е потребно. Неговиот иновативен дизајн овозможува на почетниците да ја инсталираат оваа хромирана тапа за бања за само 20 минути. Комплет за инсталација дури доаѓа со комплетни ракавици за инсталација. На овој начин нема да ги оштетите рацете случајно кога ќе ја инсталирате тапа за хром бања. Ве молиме, имајте предвид дека линиите за снабдување не се вклучени ако ви се потребни, и тие се продаваат одделно.

Висината на цевката на хромираната бања на WOWOW е 2.7 инчи, а дофатот на цевката е 4.2 инчи. Едностемни чешми чешми за бања одговара на стандардна инсталација од 4 инчи. Покрај тоа, класичната хромирана тапа на бања доаѓа со поп-стоп, вклучувајќи интегрирана шипка за лифт. Влатката за хромирана бања добро се комбинира со склопот на одвод на хром. Формира едно хармонично единство во мијалникот за бања. Можете лесно да дозволите вода да истече од мијалникот на бањата со притискање надолу на лифтот. Леснотијата на ракување со шипката за лифт, ве спречува да ги повредите рацете додека ги миете. Дизајнот на влечење на шипката е дизајниран да го направи вашиот живот похигиенски и удобен.

Економска хром тапа за бања

Иновативниот аератор АБС заштедува над 50% вода. Го контролира протокот на вода со обезбедување на контра-притисок на протокот на вода. Ова доведува до проток на вода против распрснување и драматично заштедува на сметката за вода. Во зависност од вашата локација, вашата сметка за вода може лесно да се надополни. Затоа, добро е да знаете дека можете да заштедите на трошоците за вода, дури и да не изгубите перформанси. Едвај ќе забележите разлика бидејќи вашето искуство во водата дури и ќе се подобри заради карактеристиката против распрснување.

Neoperl аераторот со високи перформанси ви нуди удобно искуство за перење. Со нежен допир со прстите, лесно можете да ги отстраните сите остатоци од тврда вода како калциум. На овој начин можете да ја задржите вашата хромирана тапа за бања како ново и да работите оптимално. Аераторот на чешмата за хромирана бања, исто така, лесно може да се отстрани со вашите раце. Не ви треба ниту алатка за отстранување на аераторот, бидејќи можете едноставно да ја одвртите оваа иновативна функција. Можете да го отстраните аераторот или да го исчистите или замените.

Славина од хромирана бања без ризик 
Со својот 3-годишен гарантен рок, WOWOW ја покажува својата доверба во својата хромирана славина за бања. Со оваа висококвалитетна славина за хромирана бања имате најдобра вредност за парите што можете да ги добиете на пазарот. Висококвалитетните материјали се неприкосновени, а во однос на вложените пари цената е толку ниска што може да се добие. Следствено, WOWOW гарантира дека нема да најдете подобар квалитет на славина за бања за иста цена. Ниту ќе најдете ваков квалитетен кран за бања за пониска цена. Заради високиот квалитет, WOWOW не се плаши да ви понуди 3-годишен гарантен рок. Вашата хромирана славина за бања веднаш ќе се замени со сосема нова, доколку се оштети од некоја причина.
Можете да ја купите хромираната славина за бања на WOWOW, без никаков ризик. Добивате бесплатна гаранција за враќање на парите од 90 дена. Ако не се случи да бидете 100% задоволни со вашата нова славина за бања на WOWOW, ќе добиете целосна наплата. Без поставени прашања, токму така. Но, уверени сме дека нема да ја вратите славината, бидејќи имаме бројни задоволни и повратни клиенти од целиот свет. Сигурни сме дека ќе бидете убедени во вредноста за парите што ви ги нудиме.
Предностите на хромираната тапа за бања накусо:
• Дава вук-фактор во секоја бања
• Сјаен дизајн на хром
• Нежно управувана
• Со иновативна затка за одводнување на шипки за влечење
• Направено од високо квалитетни материјали од цинк легури
• Лесен за чистење и лесен за одржување
• 5-годишна гаранција

спецификација

Производител

Леле

точка Тежина

2.68 фунти

Димензии на производот

X x 5.3 6 6.7 инчи

Производителот се прекинува

Не

Заврши

Chrome

материјал

Легура на цинк / месинг / не'рѓосувачки челик

моделот

Дизајн на центар со 3 дупки од 4 инчи

Посебни карактеристики

NSF керамички диск вентил, мешавина на вода, 3-дупчички дизајн со 4 дупки, лесен за инсталирање, 1 топла и ладна вода за управување со рачка, хром

Сеуште нема коментари.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X