Барај Барај Мапа

WOWOW Вода за кујнски мостри со 2 рачки со страничен распрскувач

долари139.99
производи:
33
Осврти:
0

Амазон САД

Изработено од цврст месинг, овој прекрасен гроздобер чешми за мијалник во кујната вклучува систем на керамички дискови што се нудат во 4 трајни завршетоци.
Дополнително, содржи фитинг страничен распрскувач за месинг за дополнителна моќ и предност за чистење. Нејзините смели рачки на рачката и геометријата за миење ги даваат последните допири до безвремената тапа на кујната.

Упатства за инсталација 23115A1

  
  • Квантитет
    • -
    • +
  •    
назад количката

WOWOW Вода за кујнски мостри со 2 рачки со страничен распрскувач

 

 

 

WOWOW Вода за кујнски мостри со 2 рачки со страничен распрскувач WOWOW Вода за кујнски мостри со 2 рачки со страничен распрскувач

Слатка кујна тапа 23115A1
Класичната месинг кујна тапа на WOWOW го одликува вашиот дизајн на кујната со гроздобер изглед. Дефинитивно ќе додаде драматичен допир на вашиот кујнски декор. WOWOW е меѓународно познат по своите смели дизајни. Дизајнерите на WOWOW прават разлика на пазарот. Веднаш го забележувате ова кога ќе го видите дизајнот на оваа специјална месинг кујна тапа. Дизајните на WOWOW се разликуваат од кој било друг дизајн, бидејќи WOWOW не знае како никој друг што кујнските чешми не додаваат нешто посебно на кој било декор на кујната. Сите кујнски чешми на WOWOW може да доаѓаат директно од кое било ексклузивно списание за иновативни и луксузни дизајни за кујна.

Оваа месинг кујна тапа на WOWOW има посебен антички дизајн со заоблени форми. Завршената никелска завршница додава допир на елеганција и во вашата кујна. Овој прекрасен изглед и класичен стајлинг се хармонично заедно во овој мост од славината на специјалната колекција тапа на кујнски мијалник на WOWOW. Не за ништо, оваа месинг кујна тапа е ценета од клиенти од целиот свет.

Месинг кујна тапа со страничен распрскувач 
Најневеројатната карактеристика на месинг кујната тапа на WOWOW е нејзиниот страничен распрскувач. Многу кујнски чешми нудат интегриран повлекување или извлекување на цевката. Овој плука е нормално сместен во самата кујнска тапа. Сепак, овој страничен распрскувач е позициониран одделно за воопшто да не прави компромис за функционалноста. Прво на сите, со овој посебен распрскувач можете да ја проширите својата работна површина драматично. Се одликува со црево со вода од 60 инчи што може да ја прошири вашата работна површина со 30 инчи. Ова е особено идеално кога вашата кујна е опремена со двоен мијалник за кујна. Второ, имате посебна цевка од славина од кујната за месинг, така што секој плука може оптимално да ја исполни својата посебна должност.

Страничниот распрскувач лесно може да се ракува со само една рака. Цревото за вода од не'рѓосувачки челик може лесно да се извади и автоматски да се повлече во првобитната положба. Протокот на вода може да се вклучи со едноставен клик на задното копче, што е удобно поставено на задната страна на страничниот распрскувач. Не мора да правите комплицирани маневри за да го добиете протокот на вода што сакате. Дизајнерите на WOWOW дефинитивно размислувале и за ергономски дизајн, со цел да ви го понудат најдоброто искуство што може да го добиете. Може да изберете од оваа странична распрскувачка топла или ладна вода. Повеќето луѓе избраа за ладна вода, но топла вода може да биде и опција. Особено кога би го користеле овој страничен распрскувач главно за чистење на пример. Се одликува со силен спреј за лесно чистење на валканите садови и тави.

Двоен рачка месинг кујна тапа 
Самата месинг кујна за месинг е дизајнирана со двојни рачки. Ова ви овозможува точно да го контролирате протокот на ладна и топла вода лесно. Рачките можат да се ракуваат непречено, без никакво триење или пак да се рефлектираат. Веднаш го забележувате квалитетот на рачките и механизмот што стои зад нив. Ова е дефинитивно изработено од материјали од највисока класа. Бидејќи често ги користите вашите кујнски чешми, барем неколку пати на ден, само сакате да бидете сигурни дека вашето искуство е добро.

Секој пат кога ќе ја користите вашата кујна тапа. Колку фрустрирачки би можело да биде изнервиран од перформансите на вашата кујна тапа секој ден, повеќе пати на ден. Само повторувајќи да запомните дека направивте погрешен избор избирајќи ја вашата кујна тапа. Со WOWOW дефинитивно ќе ве потсетиме на добриот избор што сте го направиле. Ова искуство не е оспорено, а ние сме сигурни дека следниот пат кога повторно ќе изберете за WOWOW.

Висококвалитетна тапацирана кутија за месинг 
Слатката кујна за месинг со страничен распрскувач е изработена од цврст месинг за да се обезбеди квалитет и издржливост. Исто така, високиот квалитет на завршувањето гарантира дека вашата кујна тапа може да одолее на оцрнување или корозија. Дефинитивно, тоа би бил отпад кога би избрале кујна тапа која нема да ги има истите стандарди за квалитет. WOWOW ги надминува сите стандарди во индустријата и ги надминува скоро сите марки на А-брендот.

Покрај тоа, месинг кујна од месинг е изработена од цврст месинг, овој прекрасен гроздобер чешми за мијалник во кујната, исто така, вклучува одличен систем на кертриџ на диск. Овој систем гарантира доживотно врвни перформанси на вашата месинг кујна тапа. Квалитетот треба да биде главната карактеристика на вашата кујна тапа, бидејќи недостатокот на квалитет може да предизвика многу вознемиреност и вознемиреност. Тоа во секое време треба да се спречи, бидејќи не е неопходно да се купуваат кујнски чешми со помал квалитет. WOWOW докажува дека би можеле да стекнете врвен квалитет по прифатлива цена. Не за ништо WOWOW е глобално познато дека нуди најдобра вредност за парите во однос на кујнските чешми.

Одлична услуга за клиентите 
Секој клиент на WOWOW е задоволен до максимум. Не само што секоја кујна тапа доаѓа со комплет за инсталација. На овој начин можете сами да ја инсталирате тапантата за месинг кујната, без употреба на дополнителни алатки. Размислете исто така и за специјалните ракавици за инсталација за да го направите вашето инсталирање искуство одлично. Покрај тоа, WOWOW ги третира своите клиенти како крал, со цел да се вратат секој пат до крајот на животот кога им треба тапа. Не за ништо WOWOW има бројни глобални клиенти кои се враќаат лојални на овој бренд. Ова е исто така постигнато со неговата одлична услуга за клиенти.

За да ја потенцираме вредноста за парите што ви ги доставуваме, WOWOW не се плаши да ви даде 5-годишен гарантен рок. Повеќето добавувачи, дури и брендовите А, само нудат 1-годишна гаранција. Ако вашата кујна тапа би се распаднала во втората година, тоа едноставно би било ваш сопствен ризик. И, повторно ќе мора да купите сосема нова кујнска тапа. На WOWOW воопшто не го наоѓаме овој саем, бидејќи квалитетна кујна тапа треба да трае барем 5 години. Тоа е причината зошто WOWOW ви го дава овој период на гаранција без проблеми, за ова не помалку од 5 години. WOWOW е толку убеден во врска со својата месинг кујна тапа, дека ви нуди и 90-дневна услуга за враќање, исто така. Getе ги добиете парите назад, целосна наплата, кога не би ве импресионирале од вредноста за парите што ги добивате со месинг кујната тапа на WOWOW. Оваа гаранција за враќање на парите ја докажува нашата доверба во нашата месинг кујна тапа! Предностите на месинг кујната тапа накусо:
• Дава ву-фактор во секоја кујна
• Одделен страничен распрскувач
• Елегантно четкан никел
• Изработени од високо квалитетни месинг материјали
• Лесен за чистење и лесен за одржување
• 5-годишна гаранција

спецификација

Заврши

Брусен никел

Производител

Леле

точка Тежина

7.58 фунти

пакет Димензии

X x 19.25 13.75 2.9 инчи

стил

Со страничен распрскувач

материјал

месинг

Постапка за вградување

Центарсет

Поставување на рачката / рачката

Лево и десно

Број на рачки

2

Рачка со материјал

месинг

Профил на приклучок

Плажа планина

Сеуште нема коментари.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X