Барај Барај Мапа

WOWOW тапа за полнење на тенџере над шпоретот во четкан никел

(25 customer reviews)
долари98.99
производи:
68
Осврти:
25

Амазон САД    Амазон CA

Лесната способност за чистење на неговиот материјал ја прави славината за полнење со тенџере погодна за употреба на хигиена.
Направено од материјал од не'рѓосувачки челик, кујната тапа за полнење на тенџере е многу отпорна на 'рѓа.
Двоен спојувач на тенџере е ситно заварен, со тоа не е лесно да се пробие или да нема форма.
Производот е лесен за употреба без многу напор за зафат.

Упатства за инсталација 2311100

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW тапа за полнење на тенџере над шпоретот во четкан никел

WOWOW тапа за полнење на тенџере над шпоретот во четкан никел WOWOW тапа за полнење на тенџере над шпоретот во четкан никел WOWOW тапа за полнење на тенџере над шпоретот во четкан никел

Додајте класичен допир во вашата кујна со оваа прекрасна стивналка за полнење Potид-тенџере 2311100 која вклучува извонредно извајана силуета.

Идеално за масивно полнење кујна овој сад за полнење на ваш сопствен шпорет за лесно да ги наполни садовите за готвење без потреба да ги носите од мијалникот во шпоретот.
Карактеристики на хардверот: Опфатени со ограничената гаранција за живот на Хардвер.
Двојното исклучување му овозможува на потрошувачот да ја исклучи водата или на theидовите или на излезот, така што контролирање на протокот на вода во фаза на употреба.
Телото составено од месинг е исклучително отпорно на 'рѓа и одлична опција да се спротивстави на високите температури.
Поставување на holeид со една дупка Двоен замав за спојување дозволуваат филот за садот да се свитка кога не се користи.
Спецификации: Висина: 9-1 / 2 ″ (долу кон самиот врв на славината).
Висина на излив: 2-3 / 4 ″ (центар на wallидниот штекер до излезот на изливот).
Брзина на проток: 1.8 галони во минута тапа.

спецификација

Заврши

Брусен никел

Тежина

3.89 фунти

стил

Тапа за полнење тенџере, преклопување на бранеа никел со двојна рачка

материјал

месинг

моделот

Комерцијална славина за мијалник / класична / 2 рачка

Облик

Преклопен

Постапка за вградување

Wallиден

Должина на продолжување

20 инчи

Достигнување до излета

20 инчи

Тип на испирање

Режим на поток

Поставување на рачката / рачката

Лево или десно

Опис на изведбата

Ладна вода

Вклучени компоненти

Тапа за полнење тенџере / приклучок NPT; Аератор на Neoperl ABS; Додатоци за монтирање (германски најлонски сидро завртка за фишери)

 1. H *** l-2020 06 14-
  US

  Сум видел некои таму за многу повеќе пари. Ова беше одлична цена, ја имав професионално инсталирано, но водоводџија се согласи дека е супер цена и добар квалитет.

 2. N *** l-2020 06 25-
  CAD

  Овие ги купивме за када, бидејќи имавме посебни цевки што минуваа низ theидот, наместо стандарден растојание за мешање.

  Сè е добро направено. Работи прекрасно. Тешка конструкција. Цврст и добар дизајн. Нека траат вечно!

 3. G *** s-2020 06 27-
  US

  Чист изглед и системот на двојни вентили добро прави да избегнете капе откако ќе се исклучи. Проблемот со овој пополнувач за саксии е што рацете не се квадратни до столбовите, па се чини дека малку попушта. Ажурирање: Компанијата го виде мојот преглед и подаде рака и рече дека добив неисправен производ и ми испрати нов, без поставување прашања. Имаа право, новиот изгледа одлично. Одлична услуга за клиенти

 4. Е *** g-2020 06 28-
  US

  Прекрасно, не можам да зборувам доволно за овој филер за саксии. Секој што го посетува мојот дом го сака тоа. Услугата за клиенти беше прекрасна. Не можев да побарам подобри претставници на услугите.

 5. L *** d-2020 07 01-
  US

  Сакајте го дизајнот. Се чувствува здрав. Wasе купам еден од Делта дома Депото вака, но чинеше скоро 400 УСД, па се решив за ова откако ги прочитав прегледите. Драго ми е што го добив, но ќе објавам слики подоцна откако ќе се инсталира WOWOW. Многу модерен изглед и loveубов како се чувствува.

 6. P *** e-2020 07 11-
  US

  Многу задоволен од овој филер за саксии. Мојот водоводџија го инсталираше и работи добро. Сакам како изгледа и цената беше многу разумна. Продавачот беше многу прилагодлив и одговори на моите прашања во врска со производот.

 7. A *** e-2020 07 15-
  US

  Го сакам овој филер за тенџере. Никогаш не можев да замислам колку би било погодно да се има. Водата тече непречено и никогаш не прска. Јас исто така го имам моето тенџере за кафе покрај шпоретот и раката достигнува совршено за полнење на резервоарот.

 8. B *** r-2020 07 18-
  US

  Морав да купам пила за дупка за мојот countertop и да направам некои други под модификации за да ја набавам. Еднаш, сега е совршено! Рачките не се интуитивно поставени. Треба да се размислува за позициите за вклучување / исклучување на двете рачки за да се добие исправно и од и надвор. Освен тоа, тоа е убавина за парите.

 9. R *** n-2020 07 23-
  US

  Овој филер за саксии не беше скап, и изгледа одлично и работи одлично. Тоа е мат црна завршница. Се протега сè до предниот горилник. Лесно се движи и беше лесен за инсталирање. Има добар поток на проток на вода.

 10. D *** e-2020 07 25-
  US

  Одлична цена, работи како што се очекуваше. Завршувањето изгледа добро, пристоен квалитет. Веројатно без олово. Би сакал да дојде со двојни рачки како и повеќето, но сè што препорачувам.

 11. T *** h-2020 07 26-
  CAD

  Ова е одличен додаток во нашата кујна. На изведувачот што ја извршуваше работата толку многу му се допадна и тој самиот ќе инсталира. Се добро! Сите мислеа дека е тотално кул.

 12. V *** d-2020 07 27-
  US

  Беше многу импресиониран од квалитетот и лесната инсталација. Одлично за мојата комерцијална кујна. Може да се користи насекаде. Дефинитивно препорачајте.

 13. w *** o-2020 08 03-

  Ние само ја преуредивме нашата кујна и го додадовме овој прекрасен филер за саксии. Убаво конструирано и лесно се искачи!

 14. A *** y-2020 08 07-
  US

  Сакајте ја оваа славина. Работи одлично! Двојната рачка за вклучување / исклучување работи одлично за да не мора да ја достигнувате врелата печка за да ја вклучите.

 15. L *** r-2020 08 15-
  US

  Ја користевме оваа славина во нашата бања. Инсталирањето беше лесно и изгледа одлично!

 16. C *** n-2020 08 19-
  US

  Оваа славина е апсолутно прекрасна и не можете да ја надминете цената! Бев загрижен дека ќе биде слабо, но добро е направен.

 17. C *** y-2020 08 23-
  US

  Ден по приемот на производот, започнав со инсталирање на славината за полнење на тенџерето. Количината на тефлонски ленти за навој е доволна. По првиот пат кога не успеав да инсталирам заради премногу лента, преостанатата лента со конец од тефлонски текст сепак беше доволна за мојата втора инсталација. По завршувањето на инсталацијата, извршив многу тестови и немаше истекување на вода!

 18. Т *** м-2020 08 29-
  US

  Пратката беше брза, а производот го добив на третиот ден по купувањето. Мојата ново реновирана кујна итно треба да инсталира славина. Кујна без кран целосно не може да работи правилно. Треба да ја инсталирам славината за полнење на садот на wallидот. Висококвалитетна лента за заптивка на тефлонски теми е многу важна за монтажните работи. Благодарение на висококвалитетната лента за заптивки на тефлонски нишки обезбедена од продавачот. Количината е многу голема и доволно ми е да ја користам 2-3 пати.

 19. L *** l-2020 09 02-
  US

  Оваа славина за полнење тенџере ја прави мојата кујна да работи поефикасно. Во минатото, секогаш имав потреба да носам тежок сад за да добијам вода под славината или да истурам вода во садот со други контејнери. Ова е многу проблематична и здодевна работа. Кога ја реновиравме нашата нова кујна, успешно го убедив сопругот да инсталира славина за полнење тенџере. Тапа за полнење саксија со пипер беше еден од нашите обиди и ние бевме многу задоволни од оваа славина. Главно е изработен од месинг, а површината е црно-мат електропластиран слој, кој изгледа многу класично и елегантно. Откако ќе се инсталира во кујната, станува theвезда на нашата кујна. Бидејќи ангажиравме професионални водоводџии за инсталирање, сè помина во најдобар ред, а славината за полнење на тенџерето wowow работеше одлично досега, го сакам!

 20. N *** n-2020 09 08-
  US

  Кутијата во која влегол производот дозволил да се испрати без ознаки на метално четкање на метал. Делот што е инсталиран во theидот беше доволно лесен за да стане кога се загледавме во новата конструкција. Не можам да зборувам за поставување на постоечки wallид. Производот дојде со ален клуч за инсталирање на спојката. Беше неверојатно многу, ако тие содржеа и малку тефлонска лента, но која било кутија за алат што работи со водовод веќе ја има. Упатството е доволно лесно за следење. Проверете го Интернетот за да видите колку далеку до theидот треба да ја инсталирате славината бидејќи сакате да може да ги полни садовите, но во исто време да не ја погодувате вашата микробранова печка над вашиот опсег.

 21. R *** t-2020 09 19-
  CAD

  Неодамна го инсталиравме филер за саксии, сите беа скептични и предвидоа дека нема да го користам воопшто. Тие не се во право! Како што стареете, овој филер за саксии ви помага да не носите тежок сад со вода до шпоретот. Повеќето готвачи или секој што готви секој ден ќе го сака ова и ќе смета дека е корисно. Го обожавам дизајнот и допирот. Единствената грижа што ја имам е кога шпоретот е вклучен и пополнувачот на садот е над топлината, дали тоа може да предизвика штета? Досега, бидејќи имам 6 горилници, се обидувам да не го користам горилникот што е веднаш на полнењето на садот. Препорачано.

 22. Јас *** n-2020 09 27-
  US

  Прекрасен, многу добро направен филер за тенџере. Не сум видел повисок квалитет за цената. Инсталација многу јасна. Не би сторил без повторно. Предметот беше исклучително добро спакуван и нема невешт опуштеност во единицата. Цврсто и мазно. Завршницата е совршена.

 23. L *** d-2020 09 29-
  US

  Овој филер за саксии е прекрасно изработен и прави зачудувачки додаток во мојата нова кујна. Мојот водоводџија лесно го инсталираше филер за саксии. Изгледа стабилно и леснотијата на користење ќе ми обезбеди години радост за моето семејство.

 24. D *** y-2020 10 03-
  US

  Лесна инсталација, изгледа одлично. Се чувствува цврсто и контролите се мазни. Имав само една недела. Како до сега.

 25. N *** e-2020 10 07-
  US

  Само што го инсталирав., Изгледа одлично

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X