Барај Барај Мапа

WOWOW Вентили за садови за бања Брусен никел

(18 customer reviews)
долари69.99
производи:
44
Осврти:
18

Амазон САД    Амазон CA

Колекцијата на тапани ви носи безвременски распоред распоредени на нови нови начини за различни работни региони во бањата. Купувајте wallидови од чешми за бања во многу различни завршувања.

Упатства за инсталација 2321501

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW Вентили за садови за бања Брусен никел

Вода за бања со единечна рачка 2321501
Оваа единствена рачка од кран за бања нуди стилска надградба на вашата бања. Беше внимателно дизајниран со талент, а сепак со суптилен пресврт. Единствената рачка на единицата за бања на WOWOW е дизајнирана со тројна крива, во комбинација со класичен финиш на никел. Не за ништо, оваа единствена рачка на кран за бања е примач за очи во која било бања и сигурно ќе стане еден од главните моменти на вашиот нов декор за бања.
Истражувањата покажаа дека славините за бања се примарни фокусни точки во секоја бања. Тоа значи дека вниманието на секого автоматски го привлекува славините за бања. Најверојатно славините за бања се едни од најмалите предмети во вашиот декор за бања. А сепак тие имаат големо влијание врз перцепцијата на нејзината величественост. Дефинитивно, можете да додадете елеганција на секоја бања со славина за бања, единствена рачка на WOWOW. Дизајнерите на WOWOW јасно го разбраа влијанието на славините за бања и, следствено, дизајнираат славини за бањи што можат да направат разлика во кој било декор.
Дизајн на чешма за бања со единечна рачка 
Сакате вашиот декор на бањата да биде стилски и функционален во исто време. Како резултат на тоа, треба да одлучите каков вид тапа за бања ќе изберете. Бидејќи има неколку видови на чешми за бања, прво треба да го погледнете достапниот простор што го имате, и она што го сакате во врска со контролата на температурата на водата. Дали сакате да ја контролирате температурата и волуменот на водата со 2 рачки или само со една? Кога преферирате само една рачка, тогаш единечна рачка од бањата на WOWOW може да биде онаа елегантна тапа за бања што ја барате!
Оваа единечна рачка за тапацир за бања беше дизајнирана и од стилски и од функционален аспект. Единствената заоблена рачка е удобно лоцирана на страната на тапа за бања. Единствената рачка на бањата на WOWOW е без проблеми. Волуменот и температурата на водата можат удобно да се контролираат единечно. Единствената рачка е без сомнение лесна за држење и ракување. Едноставно можете да ракувате со рачката на тапа за бања со една рака со повлекување. На овој начин се активира прилагодливиот проток на вода. Со ротирање на единечната рачка можете да ја зголемите температурата на водата лесно и непречено. Американското патентирано обликување на трите кривини дефинитивно е уникатно. Ова ја прави вашата бања уште поквалитетна, додека има корист од сите функционалности што ви ги нуди.
Висококвалитетна чешма тапа за едно рачки 
Едната рачка на славината за бања на WOWOW е изработена од масивен месинг, а нејзината завршна обработка со никел беше рачно полирана и текстура. За својата завршна обработка, WOWOW користи најсовремена технологија за да понуди максимален квалитет и издржливост. Бидејќи единечната рачка на славината за бања на WOWOW е изработена од цврст месинг, оваа иновативна славина за бања нуди и оптимална отпорност на влага, а со тоа и корозија. Не за ништо, WOWOW нуди 3-годишен гарантен рок за единствената рачка на славината за бања. Доказ дека WOWOW верува во квалитетот на својот производ и ја презема одговорноста за нејзините едногодишни перформанси.
Бидејќи дизајнот на оваа бања со чешми е единствена и патентирана, исто така, некои од неговите функционалности се уникатни. Издржлив аератор за заштеда на вода на пример. Neoperl Aerator со високи перформанси на оваа единечна рачка на тапаците за бања има нежна и мазна контрола на протокот на вода. Затоа нема да доживеете распрснување на вода. Покрај тоа, заштедува и до 50% во употребата на вода. Ова дефинитивно ќе го забележите на сметката за вода. Аераторот лесно може да се отстрани со (вклучената) аераторска алатка. На овој начин можете лесно да го исчистите сега и тогаш, со цел да се гарантира најдобро изведувачко искуство со години.

Едноставна рачка што ја одржува тапа за бања 
Како прво, бранестата завршница на никел дава елегантен допир на секоја бања. Покрај тоа, висококвалитетното завршување исто така се спротивставува на водните дамки, згаснување и отпечатоци од прсти. Затоа е лесно да се одржува и чисти. Вие само би можеле нежно да ги избришете сите остатоци со влажна крпа за да ја направите вашата славина од бањата на бањата повторно сјајна како нова. Редовно чистете ја славината за бања и гарантира долг животен век. На овој начин тврдите остатоци немаат никаква промена за да се придржуваат до тапа вашата бања. Особено, остатокот како креда може да влијае на вашата тапа за бања, доколку не се чисти редовно. WOWOW ви го олеснува тоа, за да можете да го направите ова без никаков напор.
Керамичкиот вентил на единствената рачка на славината за бања ви овозможува 100% перформанси без капе. А сепак, без да се намали неговата мазност за работа. Овој висококвалитетен керамички кертриџ е тестиран со над 500,000 10,000 циклуси на вода. И сепак, единствената рачка на славината за бања на WOWOW работи со иста леснотија. И, секако, сепак капнување и без протекување. Замислете дека славина за бања може да се користи не повеќе од XNUMX пати годишно. Тоа значи дека со чешмата за бања единствена рачка на WOWOW сте купиле славина за бања за цел живот. Оваа славина за самостојна бања, ги надминува сите индустриски стандарди!
Самостојна рачка направете ја славината за бања 
Единствената рачка на бањата за бања е лесна за инсталирање. Нема да ви треба ниту еден скап водоводџија! Затоа, драматично можете да заштедите на трошоците за инсталација. Оваа чешма за бања направете ја сами, се снабдува со комплетен комплет додатоци и алатки за инсталирање. Ова вклучува метална плоча за палуби, 20-инчен црево вода Tucai со загарантиран квалитет, инсталации нараквици, аератор за отстранување алатка и многу повеќе.
Како што споменавме погоре, WOWOW е многу сигурен во квалитетот на неговите чешми за бања. Затоа WOWOW ви нуди комплементарен 3-годишен гарантен период. Ако вашата рачна таблета за бања не работи како што треба, ќе ви биде понудена сосема нова чешма за чевли за бања за да ја замените вашата. И покрај тоа, WOWOW нуди 90-дневна гаранција за враќање на парите. Ако не би биле импресионирани од вредноста за парите што WOWOW ви ги нуди, вие ќе
добијте целосна наплата без дополнителни трошоци и без да поставите прашања. Толку едноставно!
Предностите на чешмата за бања со единечна рачка накратко:
 Дава фактор на вуј во секоја бања
Ented Патентиран од дизајн на тројна крива дизајн
 Елегантно четкан никел
 Изработени од високо квалитетни материјали
 Удобна лост со една рачка
 Заштедува до 50% вода со иновативниот аератор
 Лесен за чистење и лесен за одржување
 3-годишен гарантен период

 

спецификација

заврши

Брусен никел

Тежина

5.39 фунти

пакет Димензии

X x 16.2 9.1 6 инчи

Боја

Брусен никел

материјал

месинг

моделот

Висок лак

Извор на енергија

Хидрауличен погон

Постапка за вградување

Поставено на површината

Кол

1

Висина на плукање

9.5 инчи

Достигнување до излета

5.8 инчи

Тип на испирање

Двојна

Рачка со материјал

Метал

 1. C *** n-2020 06 18-
  US

  Многу елегантна славина, супериорен квалитет и есистемна инсталација
  Овој производ имаше уникатен изглед покрај тоа што беше единствена рачка, па затоа и купив. Јас сум многу задоволен од квалитетот и финишот на производот и задоволен сум од моето купување.

  Го купив ова за да ја заменам постојната славина од 2 рачки, со 3 дупки во мојата бања. Иако централната дупка на суетата беше премала и требаше да се дупчи за да се смести оваа нова славина, плочата за лице вклучена во оваа славина ги покри 3 дупки.

  Оваа славина користи квалитетни, модерни нерѓосувачки челични и месинг арматури. Централната опрема има месинг прстен за прицврстување на славината до суетата и 2 завртки од двете страни на прстенот за да се обезбеди затегнатост. Се чини дека ова е колку убави славини се инсталираат овие денови, што го ценам со оглед на тоа што е тешко да се постигне соодветен вртежен момент во тесни простори без 2-те завртки.

  Парчето за одвод не се вклопува целосно во мојот мијалник, но ми се допаѓа тоа што е одвод за притискање до затворање, наместо да има прачка што ја повлекувате. Контрастот на црниот мозок и белиот мијалник е убав. Некои луѓе може да бидат загрижени дека одводот е пластичен, па затоа вреди да се напомене. Haveе морам да видам како станува со тек на време.

  Вреди да се напомене дека сум го правел овој вид на едноставен водовод во минатото. Јас сум корисна самодоверба, но во никој случај не сум искусен водоводџија. Алатките и материјалите што ги користев вклучуваа клуч, брави на канали, шрафцигер, кофа, крпа, кит за водовод, тефлонска лента, алатка за славина на Цврсти EZ Change (и пила со дупки од 1/1 + + дупчалка за да ја измените суетата).

 2. S *** y-2020 06 14-
  US

  Прилично сум импресиониран од оваа славина. Изграден е добро, тежок е, изгледа многу убаво и функционира многу добро. Инсталацијата беше ветре, но линиите за снабдување беа малку кратки. Без грижи. Производителот доставуваше тефлонска лента. Единствено што посакувам да има ова е некаков пластичен дистанцер под плочата за монтирање за да може да се затегне уште малку. Сигурен сум дека можам да направам нешто. Сè на сè, ова е еден подлец на славина.

  Како што истакнаа другите, затегнувањето на славината има тенденција да се поклонува плочата на палубата. Моето решение за ова беше да се користат прстени околу навојниот ракав низ кој минуваат цревата. О-прстените треба да бидат доволно големи за да се вклопат околу тој ракав, но сепак доволно мали за да се вклопат низ плочата на палубата. Наредив неколку од нив, така што висината на оџакот беше малку повисока од висината на плочата на палубата. О-прстените имаат дополнителен бонус по тоа што помага во центарот на славината и плочката за палуба. Со овој метод, успеав да ја затегнам славината надолу за да не се движи и плочата да не се поклони.

 3. D *** l-2020 06 17-
  US

  Апсолутно сум за inубен во оваа славина. Тоа е доброто линии и едноставност се спектакуларни. Добро е направено, не е ефтино на кој било начин. Сите делови се лесно препознатливи и беше многу лесно да се инсталираат. Јас не сум водоводџија и имам минимално искуство, сакам да пробувам нови работи и навистина бев во можност да го склопам ова и да работам за еден час.
  Протокот е скоро ламинарен и може да изгасне еден тон вода ако го оставите.
  Јас сум толку возбуден што го имам ова во нашата бања за гости и веќе добив комплименти!

 4. K *** n-2020 06 19-
  US

  Тоа е неверојатна вредност. Јас споредив некои од славините што фрлаат 2 или 3 пати повеќе и тие не се споредуваат. Ова нешто е солидно парче метал! Чувството е чисто квалитетно. Јас сум средовечен сингл дечко. Јас не би требало да го израдувам ова средство за бања, но го сакам тоа!

  Ова го инсталирав во стара бања од 60-тите години, каде сè уште има оригинални тела. Морав да ја зголемам централната дупка со мелење. Исто така, морав да го сторам истото за одводот. Јас не го користев одводот што доаѓа со него, купив солидна метал-скокачка работа. Ова ја трансформираше мојата бања и му даде посоодветно чувство, дури и ако е само за миење раце, што сите многу го правиме во последно време.

 5. A *** s-2020 06 22-
  US

  Славината Wowow е многу квалитетна и дизајнот е многу елегантен за цената. Завршувањето на никелот има убав сатенски изглед и лесно се одржува чисто и без места. Едноставната контрола на рацете е лесна и интуитивна за употреба. Доаѓа со покривна плоча доколку е потребно да се претворат од три дупки во една, но јас ја поставив директно без плочата на горниот дел од бројачот со една дупка. Лесно беше да се инсталира, но внимавајте линиите за напојување да траат само околу една нога и можеби ќе ви требаат дополнителни продолжувања на водоводот за да стигнете до влезните вентили. Ова е елегантен производ и голема вредност за цената.

 6. L *** h-2020 06 29-
  CAD

  Апсолутно зачудувачки! Нашиот водоводџија праша каде ја добивме славината затоа што беше со толку добар квалитет и тој сакаше да си набави еден. Силно би препорачал. Да се ​​надополни сето тоа, тоа е исклучително убаво.

 7. S *** a-2020 07 01-
  US

  Јас сум многу задоволен од чешмата! Дизајнот е едноставен и елегантен, што го прави моето бања да изгледа одлично! Најголемата предност е што инсталацијата е многу едноставна! Да бидам искрен, мислам дека ќе биде потребно малку време да се инсталира, но упатствата се јасни и лесни за разбирање. Јас сум полн со пофалби за изгледот на оваа славина. Порано имав славина од американски стандард во бањата горе, но навистина не изгледаше многу добро. Ми се допаѓа изгледот на оваа славина и ми се допаѓа површинскиот третман!

 8. D *** y-2020 07 06-
  US

  10 од 10! Купив ТРИ и апсолутно сакај ги! Многу добар квалитет и цената е украдена.

 9. A *** s-2020 07 12-
  US

  Тапа е малку подебела или тешка отколку што би сакал!

 10. C *** h-2020 07 15-
  US

  Го сакам стилот и начинот на кој работи славината, добар материјал. Многу добро

 11. G *** e-2020 07 19-
  US

  Прва славина за бања што некогаш ја купив! Прекрасно е! Направено добро и силно! Елегантен и затка во мијалникот е одличен. Јас апсолутно сакам!

 12. E *** r-2020 07 22-
  CAD

  Имам поставено тест станица за преглед на славините.
  Tryе се обидам да ги расипам работите што е можно најдобро во однос на квалитетот на производот и сложеноста на инсталацијата.

  На скала 1-10, би рекол дека оваа славина е 7/10 колку што е потешкотија при инсталирање.
  Имајте на ум дека тоа може да варира во зависност од начинот на дизајнирање на вашиот мијалник и ормар.

  Оваа посебна славина е со добар квалитет.
  Црната завршница изгледа добро. Генерално, оваа славина се чини многу издржлива. Ми се допаѓа што финишот не се обојува толку многу заради мат изгледот. Не треба да се брише периодично како хром за да се одржи сјајот.
  Единечна рачка го олеснува изборот на температурата на водата. Вентилот за мешање работи одлично, исто како што треба.
  Оваа славина е лесна за ракување и се движи многу непречено, без никакви проблеми.
  Фактот дека е компатибилен со ротација од 360 степени е плус бидејќи можете да го монтирате како што сакате и сепак ќе се движи онаму каде што сакате. Исто така, доаѓа со палуба плоча. Можете да ги прикриете оние неискористени дупки во вашиот мијалник.

  Имате можност да ја спуштите главата, што е дефинитивно и плус. Повеќе режими на прскање, не како некои други славини за повлекување. Основата од каде излегува главата е дизајнирана добро така што не го еродира цревото со текот на времето додека го користите.

 13. S *** s-2020 07 22-
  CAD

  Прекрасен дизајн, заедно со вклопување и завршница, направете го овој ако се најдобрите славини досега. Тешко е да се каже со слики, но славината има уникатен дизајн кој вклучува мал пресврт на изливот, што го прави скоро уметничко дело. Тоа е тешка цврста конструкција. Исклучената рачка всушност е неверојатна. Право напред Лесното инсталирање доаѓа дури и со нараквици. Не можам да препорачам доволно!

 14. W *** w-2020 08 06-
  US

  Инсталирањето е лесно со сите додатоци и се испорачува, материјалите се чини дека се добро изградени и квалитетни. Тој испорача црево и конекторите беспрекорно ја заменија старата славина. Непречено тече вода и добро реагирајте со единствениот управувач и малку бучава и нема ефект на прскање како мојата стара славина. Дизајнот е елегантен и направи мојата стара бања да изгледа понова и модерна. Единствениот недостаток е да не дојдам со приклучок за отворено одводнување и мора рачно да го поставам ова со моето старо средство. Генерално, со добар квалитет и убав изглед и треба да трае многу години, јас ќе ажурирам повторно во иднина ако се појави некое прашање.

 15. K *** y-2020 08 09-
  CAD

  Ова е најубавата славина за бања што сум ја видел. Има толку многу стил и толку е тежок. Многу добро направено и работи исто така одлично. Беше лесна инсталација. Ова би го препорачал на секој што сака солидна, модерна славина.

 16. A *** n-2020 08 14-
  CAD

  Го купив ова за да ја ажурирам славината за бања што старееше. Бев загрижен за нивото на тежина со инсталирање на нова славина. Сепак, пакетот беше со прирачник за тоа како да го инсталирате. Тешкиот дел беше да го направам монтиран со постојниот водовод во мојата бања. Но, не беше премногу лошо да дознаам. Иако времето за инсталација е нешто повеќе од 1 час за мене, како што никогаш порано не сум работел никаква работа на водовод. Особено бев среќен што дојде со плоча за основата, бидејќи во мојата тековна славина има 3 дупки во горниот гранит, така што можев да ја користам плочата за да покријам 2 дупки што не беа потребни од оваа славина. Исто така, да се има втор сет на раце ќе биде екстремно корисно, иако го инсталирав сам, но тоа го зголеми нивото на тешко.

  Сè што користев беше клуч од 11 мм за стегање на цревото на чешмата до водоводот во мојата куќа (топла и ладна линија), возач на завртки за прицврстување на славината до гранитот одоздола и стегач за промена на капачето за одвод

  Пакетот беше со ракавици за да се спречат бришења од отпечатоци од прсти, но јас не го користев.

  Досега го користев тоа и секој во куќата го сака начинот на кој изгледа новата славина. Дефинитивно ќе набавам повеќе славини од оваа продавница бидејќи гледам да ги надградам другите славини низ куќата.

 17. C *** l-2020 08 16-
  US

  Изгледа добро. Малку голема за мала бања. Метри вкус.

 18. D *** l-2020 08 20-
  US

  Многу убава надградба за мијалникот во бањата. Добар квалитет.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X