Барај Барај Мапа

WOWOW Комерцијален диспензер за сапун без допир

долари119.99
производи:
64
Осврти:
0

Автоматскиот распрскувач на сапуни со сензори може автоматски и квантитативно да ја измие течноста за миење раце при миење раце и може да користи течна сапун за чистење на рацете без да ги допира, што е многу погодно и хигиенско.

Доставете до

  
  • Квантитет
    • -
    • +
  •    
назад количката

Диспензер за сапун без допир
Поради пандемијата, како што е појавата на COVID-19, на пример, сфаќаме дека нашето здравје е кревко и секогаш треба да се грижиме за нашата хигиена да не биде заразена. И да не се заразуваат други. Особено на јавни места треба да бидеме свесни за хигиената, а треба да се обезбедат алатки за да се спречи ширење на вирусот или бактериите. Предметите што честопати се допираат, како вратари и чешми, треба често да се чистат за да ги задржите без микроб. И за време на пандемијата пред сè треба да избегнувате да се ракувате. Но, пред сè, многу е важно да ги миете рацете често. Бидејќи често ги миете рацете, бактериите имаат многу помалку промени за да се шират и да направат некој болен или заразен со вирус.

На WOWOW се грижиме за здравјето и сите наши производи секогаш биле дизајнирани со вашето здравје како главна цел. Затоа ние го дизајниравме овој дистрибутер за безбеден сапун да ви понуди целосна удобност и средства за вашите вработени и клиенти, како и безбеден начин да престанете да се шират вирусот и бактериите.

Диспендер за сапун без допир со инфра-црвен сензор

На јавни места би сакале да спречите да допрете нешто со голи раце за да избегнете контакт со бактерии. Тоа е причината зошто WOWOW го нуди овој дистрибутер за безбеден сапун со инфра-црвена технологија. Кога ќе ги држите рацете под овој дистрибутер за безбеден сапун, ќе добиете фер дел од сапун во рацете, без да мора да допрете ништо. Во комбинација со таблета без допир, можете да ги миете рацете потполно безбедни, без да извршите никакви комплицирани трикови за да избегнете да допрете ништо.

Диспензерот за безбоен сапун на WOWOW може да се користи на различни места, како тоалети или кујни, на пример канцелариски згради, болници, банки, трговски центри и многу други места. Овој распрскувач на сапун без допир беше направен од материјали со високи перформанси за да трае долго на јавни места. Дури и со тврдото користење на овој диспендер за сапун без допир лесно може да се ракува. За ништо, многу меѓународни компании не веруваат во дистрибутерот на безбоен сапун на WOWOW за контрола на појавата на СОВИД-19.

Мултифункционален диспендер за сапун без допир

Првенствено, овој дистрибутер за безбеден сапун беше направен за сапун. Но, можете да користите секаков вид течност во овој диспензер со инфра-црвени сензори. Можете или да го наполните со средства за дезинфекција, средства за дезинфекција на рацете, течност за миење садови или дури и сончање. Можете дури да понудите и два распрскувачи на сапун без допир, на пример, еден со рачен сапун и друг со средства за дезинфекција. Во ова ви нуди максимална удобност на вашите клиенти и вработени. Барем можете да бидете уверени дека правите се од себе за да се обидете да спречите ширење вирусни заболувања и бактерии.

Овој распрскувач на сапун без допир првично беше направен за комерцијална употреба. Сепак, можете да го примените овој автоматски диспендер во вашиот дом, исто така. Бидејќи сакате вашето семејство да биде безбедно и здраво, со овој распрскувач на сапун без допир, можете да го направите ова уште полесно. Или го пополнувате со сапун, или со средства за дезинфекција, баш според вашите сопствени обичаи. Бидејќи овој распрскувач на сапун без допир има минималистички дизајн, може да се вклопи во секоја кујна или бања. Дури и дава убав допир на модерната технологија во вашата кујна или бања без да зафаќа многу простор.

Дизајнирајте распрскувач на сапун без допир

Диспензерот за безбоен сапун на WOWOW е удобен и хигиенски затоа што можете автоматски да ги миете рацете без да допрете ништо кога нанесувате сапун или дезинфекција за раце. Покрај тоа, овој дистрибутер за безбни сапуни со автоматски сензор има исклучителен и компактен дизајн. Тоа не само што заштедува простор, но исто така е и одлична ставка за дизајн на двете јавни места како во вашиот дом. Овој диспензер без допир со сапун дефинитивно ќе придонесе за имиџот на вашата компанија како модерна компанија која се грижи за своите клиенти, вработени и здравје.

Покрај дизајнот, WOWOW добро размислувал и за функционалноста на овој диспендер за сапун без допир. Леснотијата на користење е секако главна предност на овој автоматски диспендер. Но, во допирните распрскувачи на сапуни најголем предизвик е да се понуди вистинската количина течност, без никакви неуредни излевања. Вентилот за дистрибуција на диспензерот за безбоен сапун на WOWOW ја регулира количината на течност и го спречува капењето. Затоа, диспензерот за безбоен сапун на WOWOW ви помага да спречите ширење на бактериите при максимална удобност на клиентите и без никаков отпад.

Распрскувач за сапуни без допир за корисници, што е на допир безжичен диспендер на WOWOW има двоен електричен дизајн, бидејќи може да се напојува со батерии или со DC напојување. Ова го прави овој распрскувач за сапун без допир пријателски за корисниците и може да се инсталира релативно брзо, дури и да нема wallиден штекер во близина. Едноставно дупчете мала дупка во монтажата на палубата и можете да го инсталирате овој дистрибутер за безбеден сапун без никакви проблеми. Под кујната на мијалник за бања можете лесно да ги замените течните материјали, и тие не се видливи за никого. На овој начин, естетиката не се повредува на кој било начин и можете да понудите целосна услуга со овој минималистички диспендер за сапун без допир.

Како и со сите свои производи, WOWOW користи ефикасни високо-технолошки технологии за да понуди производи со висок квалитет. И, заради неговата ефикасна набавка и високо автоматизираните процеси на производство, WOWOW може да го понуди овој дистрибутер за сапун без допир по разумна цена. На WOWOW ние сме горди на нашите производи и квалитетот што им го нудиме на нашите клиенти од целиот свет. Затоа, уверени сме да ви обезбедиме 5-годишен период на гаранција. Ако вашиот диспензерот за сапун без допир не би настапил како што очекувате да се изврши, ние ќе го замениме вашиот диспентер за сапун без допир без проблем.

Покрај тоа, WOWOW нуди 90-дневна гаранција за враќање на парите. Ако не сакате ваков диспендер за сапун без допир поради некоја причина, ние едноставно ќе ви возвратиме без какви било прашања. На овој начин можете да ја усвоите оваа напредна технологија со инфрацрвени сензори за да избегнете секундарна вкрстена инфекција без никаков ризик. Што чекаш?

Ве молиме контактирајте не кога сакате да нарачате поголема количина на нашиот диспендер за сапун без допир за да ви понуди попуст.

Предностите на диспензерот за безбни сапуни накратко:

• високо-технолошка инфрацрвена технологија

• Може да се полни со сапун, средства за дезинфекција или средства за дезинфекција на рацете

• Модерен дизајн

• Високи перформанси

• И за комерцијална и за домашна употреба

• Лесен за чистење и лесен за одржување

• 5-годишна гаранција

З & А на автоматско диспензерот за сапун: 

(1) П: Сакам да потврдам дека не бара батерии.

О: Можете да изберете напојување со наизменична струја, нема потреба од батерии.

(2) П: Како се поврзува ова со „изворот“ на сапунот или шишето со сапун? Може ли да се поврзе со големо шише што седи на подот од орманот?

О: Редовното шише е 1L, кое е директно закачено под контролната кутија. имаме и шишиња од 5Л, но товарот за САД ќе биде многу поскап. Шишињата може да ги купите во САД според вашите барања. Треба само да ја издолжиме цевката помеѓу шишето и контролната кутија. Може да се користат и 5L и 10L, и тие можат да бидат поставени на земја.

(3) П: Која големина на дупката е потребна? На шалтерот веќе имам дупка за рачен диспензерот за сапуница.

О: Големина на дупката: 25-35мм.

Упатство за инсталација

спецификации

SKU: Диспенсер за сапун без допир-2 категории: , Тагови: , ,

спецификација

материјали

Месинг, хром, течен спреј

Тежина

2 кг = 4.4092 lb = 70.5479 мл

Сеуште нема коментари.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X