Барај Барај Мапа

WOWOW Мат црна двојна рачка тапа за бања

(23 customer reviews)
долари62.99
производи:
67
Осврти:
23

Амазон САД

Облогата на тапа е позлатена матна црна боја, која може да ја заштити површината од корозија и 'рѓа.
Вода за мијалник и црево за довод на мозоци се содржани во пакетот. Бидете сигурни да користите врвна стока за челик за вашата благосостојба
Контрола на температурата - лостови со две рачки за едноставна контрола на температурата на водата и протокот на вода директно
Лесно поставување - вклучени се и сите компоненти подготвени за инсталација.

Упатства за инсталација 2321300B

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

3 отвори за монтирање на распространета славина за бања 2321300B-AMUS: прилагодливо растојание помеѓу 6 "- 14"; Големина на дупка: 32 - 38 mm / 1.26 - 1.5 "
Креативна технологија за брзо поврзување: лесна за инсталирање самостојно без водоводџија, доаѓа со склопување на мозоци. Заштедете хоризонтални такси за инсталирање со WOWOW FAUET
Црна бања со 2-рачки: уникатна мат црна површина, класична и едноставна, се спротивставува на корозија и оцрнување преку секојдневна употреба, одговара на изнајмување куќа, condo, стан, тоалет, комерцијална употреба, хотел
Без контејнери - Безоловни чешми: Неколку истемни керамички кертриџи NSF и заштеда на вода АБС аераторот обезбедуваат истекување и олово, во меѓувреме обезбедуваат нежно, стабилен проток на вода контролиран од две рачки со малку напор
LИВОТНА ГАРАНЦИЈА со ПОДДРШКА НА ПРИРОДНИЦИ: Опфатени со 90-дневно бесплатно враќање и гаранција за живот! ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈ EMAIL❤service@wowowfaucet.com

спецификации

ККУ: 2321300B-АМУС категории: , Тагови: , ,

спецификација

Тежина

3.63 фунти

пакет Димензии

X x 12.1 8.6 3 инчи

Боја

Мат црна

Заврши

Црна

материјал

нерѓосувачки челик

Извор на енергија

Хидрауличен погон

Постапка за вградување

Поставено на површината

Висина на плукање

4.8 инчи

Достигнување до излета

3.1 инчи

Тип на испирање

Двојна

 1. J *** ч-2020 05 28-
  US

  Претходно имам купено славини Делта и Фишер по високи трошоци. Производот на WOWOW е далеку повеќе отколку што очекувам за квалитетот, леснотијата на инсталација и вредноста за моите пари. Изгледа неверојатно на моите нови мијалници во бањата. Дури и пакувањето е од висока класа. Ми се допаѓаат прстените што се вградени на дното на рачките и славината за да се спречи истекување. Флексибилното црево за прицврстување што е придружено со него е исто така приклучок и игра без протекување. Јас не правам многу прегледи за производи, но јас сум презадоволен од овој производ за кој мислев дека ќе го споделам со вас.

 2. T *** t-2020 06 01-
  US

  Неодамна ја реновирав бањата што вклучуваше замена на стариот мијалник и ормарот со елегантен, но донекаде ретро мијалник на пиедесталот. Ова бараше нови распространети славини.

  Поради реновирањето, повеќе немав мијалник за работа. Затоа, бидејќи веднаш ми беа потребни новите славини, ги пребарував моите локални продавници за хардвер, вклучувајќи ги и големите ланец продавници. Бев изненаден и разочаран што не само што имаа многу ограничен избор на распространети славини за бања, туку сите чинат близу или над 100 американски долари!
  Одлучив дека можам да работам без работен мијалник неколку дена и се чувствував сигурно дека ќе има подобар избор, како и подобра цена;

  Брзо најдов неколку славини за избор со многу пониска цена отколку што најдов во моите локални продавници за подобрување на домот. Се сместив на овој склоп на славината и не можев да бидам посреќен. Чешмите имаат прекрасна завршна обработка на никел, и сè е вклучено за инсталација, освен двете ефтини кратки црева што се потребни за да се поврзете со водоснабдувањето. Имав пријател кој ми помагаше во реновирањето и ги инсталирав славините. Сепак, сигурен сум дека можев и сам да го сторам тоа, бидејќи имаше само неколку делови што треба да се соберат, а илустрираните упатства беа исправени напред и беа многу лесни за разбирање и следење. Објавувам слика од мојот нов мијалник со вградени славини и работи. Силно го препорачувам ова широко распространето собрание на славина за бања за неговата изработка, бакарот што се користи во производството, неговата убавина и што мислам дека е многу важно - тоа е леснотијата на инсталација.

  Една друга карактеристика на овој склоп на славина е „затка“ за мијалникот. Затвора притискајќи го надолу, и се отвора повторно притискајќи го надолу. Верувам дека ова е големо подобрување во однос на затка од стар тип, што бараше да користите рачка за да го отворите и затворите. Можеби сум исклучок, но никогаш немав еден од стариот тип што не функционираше неправилно. Всушност, поголемиот дел од времето, се најдов себеси како го отфрлам целосно. Навистина сум среќен што имам, како што сметам, многу подобрен стопер. Можеби за некои ова изгледа како мало и незначително подобрување, но за оние од нас кои се справивме со проблемите на затка од стар тип, тоа е карактеристика за добредојде.

 3. D *** t-2020 06 03-
  US

  Добар квалитет за цената! Завршницата изгледа одлично и славината работи како што треба. Услугата за клиенти е одлична, поп-ап каналот не работеше за мојот мијалник (премногу краток). Го испратив продавачот по е-пошта и во рок од 10 минути тие донесоа одлука. Пронајдоа нов мозоци што е подолг и одговара на финишот / дизајнот на славината, а потоа ми испратија поврат за да ја купам новата. мозоци

 4. J *** k-2020 06 07-
  US

  Овие се едни од најдобрите славини што ги купив, особено во оваа цена. Тие се убави, стилски и едноставно изгледаат фантастично во мојата новоструирана бања. Користев поскап комплет за реновирање на горниот кат и овој изгледа МНОГУ подобро. Искрено, изгледа и работи, како и Моен или Делта, но е над 50% помалку. Јас многу го препорачувам овој производ.

 5. Јас *** р-2020 06 11-
  US

  Оваа славина е неверојатна! Додека правев реконструкција, избрав неколку различни славини во ХРОМ за моите бањи и кујна. Нормално, поговорката што ја добивате за што плаќате има тенденција да важи, но не во овој случај. Ги имам овие во мојата бања со секојдневна употреба веќе повеќе од 6 месеци и овие се далеку моите омилени тела. Немав проблеми со протекување, нестабилни рачки, притисок на вода или други вообичаени поплаки со славини. Црешата на врвот со оваа славина е тоа што не покажува дамки од вода. Сите други мои славини треба да се чистат на секои неколку дена за да продолжат да изгледаат нови, но не и оваа. Јас буквално можам да одам две и пол недели без да го избришам или да го чистам, а вие не можете ни да кажете. Јас сум за loveубен во овие славини. Во однос на квалитетот, тие се на исто ниво со мојата славина на Цена Пфистер, но тие се единствената славина која изгледа добро цело време.

 6. A *** h-2020 06 13-
  US

  Ја заменив славината на бањата од повисока класа со оваа. Цревата за брзо поврзување направија ветер за инсталацијата и навистина бев импресиониран од квалитетот на изградбата и колку поубаво изгледа ова од нашиот стар. Мислев дека користам шанса за бренд за кој претходно не сум чул, но за околу половина од цената што би ја платил во продавницата за градежни работи во голема кутија, ова беше неверојатна вредност.

 7. B *** e-2020 06 16-
  US

  Јас сум под кирија и не сакав да потрошам еден тон на замена на две лоши славини во мојот господар. Јас всушност сум повеќе од задоволен од овие. Квалитетот е врвен и е супер едноставен за инсталирање. Како и секогаш, потребно е подолго време за да ги отстраните старите отколку да ги инсталирате новите… Обично страдате од квалитет кога барате вредност. Времето ќе покаже, но досега овие беа фантастични за парите.

 8. K *** b-2020 06 18-
  US

  Јас обично користам само славини на брендот Big Name во нашиот објект. Но, откако ги видов прегледите, решив да пробам една.
  Многу импресиониран од квалитетот на славината и леснотијата на инсталирање. Единицата се чувствува цврсто и добро изградено, а врските беа плетени нерѓосувачки.

 9. R *** w-2020 06 20-
  US

  Сакајте ја оваа славина !! Одличен квалитет за одлична цена. Проверено кај Лоу и истата славина беше 119 долари за една. Дефинитивно препорачајте!

 10. D *** м-2020 06 24-
  US

  Мораше да најде нова славина кога се прави ситно реновирање на бањата. Сакаше елегантен изглед на овој сет. Го купив како МАТ ЦРН и очекував малку повеќе сивкав тон, но ова е многу убаво. Остатокот од хардверот во бањата е поблизу до таа сивкаста боја, но јас можам да живеам со ова. Нашиот ремоделер коментираше колку е лесна инсталацијата. Тапа работи како што треба, затоа сум среќен и цената беше соодветна.

 11. N *** n-2020 06 26-
  US

  Овие славини беа дизајнирани од некој што знаеше што прават. Имаат заптивки или дихтунзи на секоја монтажа за да спречат вода да проникне. Инсталацијата е многу едноставна и брза. Материјалите се со висок квалитет, така што тие не само што изгледаат добро, туку нема да 'рѓосаат.
  Јас ги купив претходните славини од локална продавница за градежни работи за многу повисоки трошоци, но тие траеја помалку од 3 години. Потоа, кога отидов да ги соблечам, открив дека оревчето е 'рѓосано до вентилот и морав да го отсечам. Очигледно немаше добра заптивка околу основата на вентилот и навртката беше изработена од ефтин материјал што 'рѓосува. Бидејќи беше внатре во кабинет и беше тешко да се стигне, ова траеше со часови.
  Затоа бев толку воодушевена кога го видов начинот на дизајнирање на овој комплет и видот на материјалот што го користеа за изградба.

 12. Е *** е-2020 06 28-
  US

  Оваа славина е совршена! Сакајте како изгледа, лесно е да се инсталира, одличен квалитет со тешки задачи. Без отпечатоци. Ние купувавме наоколу, но не сакавме да потрошиме 100 американски долари, па искористивме шанса за овие и многу мило што направивме. Вие нема да бидете разочарани.

 13. A *** d-2020 06 30-
  CAD

  Јас ја заменив старата застарена славина со ова. Јас сум исклучително задоволен! Изгледа одлично и беше многу лесно да се инсталирам !! Планирам да купам уште две за да ги заменам другите стари славини.

 14. A *** k-2020 07 01-
  CAD

  Заменуваме пет славини за бања кои чинат двојно повеќе од овие. Овие се многу привлечни, исклучително лесни за инсталирање и се многу добро изработени. Единствено што морам да кажам дека е во секој случај негативно е тоа што упатствата треба да ви кажат да купите некој запечатувач на навој за цевки за да го користите на темите за одводни цевки. Одводната цевка е наменета за мијалници со дупка за прелевање, така што има дупки на страната под затка, помеѓу навртката и заптивка на дното. Темите се многу течни и открив дека водата при исцедување ќе истече од дупките за прелевање и ќе капе низ темите и ќе ја испушти навртката што ја држи цевката за одвод внатре. Лесно се коригира со заптивка за конец. Вие сте упатени да користите кит за водовод каде што мозоци се поврзува со горниот дел од мијалникот, но тоа не е изворот на истекување. Набавете запечатувач на конец. ММО, не можете да погрешите со оваа славина по цена!

 15. L *** r-2020 07 06-
  US

  Ниту, пак, цената беше многу ниска за оваа одлична славина, беше многу лесна за инсталирање. Одгодувањето се појавува. Очекувам оваа славина да трае со години. Споредлива славина како оваа од голема тула и малтер би чинела 3 пати повеќе од оваа славина. Силно препорачувам и дефинитивно би купил повторно.

 16. G *** d-2020 07 09-
  CAD

  Го купив ова за да заменам славина стара 25 години. Инсталацијата беше ветер дури и за почетник сам-инсталатер како мене. Единствениот тежок дел беше отстранувањето на старата 'рѓосана славина. Доставените лесни конектори ја направија инсталацијата особено безболна работа. Единствената поплака е дека славината е изработена од лесен материјал во споредба со старата славина што ја заменил. Сепак, готовиот производ изгледа елегантно и поелегантно.

 17. Госпоѓица-2020 07 21-
  US

  Инсталиран во бања што ретко се користи, така што немате животно искуство со него, но пакетот е комплетен со се што ви треба и работи добро, изгледа добро. Стоперот е притисок за затворање на уредот отколку вообичаена прачка за подигнување и спуштање на затка. Јас не сум за loveубен во тоа, но фактот е поедноставен и има цедилка, па ако испуштите нешто во мозоци, можете да го извлечете целиот склоп на затка веднаш и да го вратите. Тоа е веројатно повеќе од плус отколку негативно од немање прачка за отворање / затворање на затка.

 18. Б ***.-2020 07 24-
  US

  Оваа славина изгледа и работи одлично во нашата бања. Инсталацијата беше лесна, со една работа да се забележи. Цревата за брзо поврзување што доаѓаат со славината мора да седат цврсто кога се инсталирани. Мислев дека ги имам во ред, но кога водата беше вклучена и кран се отвори, обајцата се исклучија. Лесно исправување, само не заборавајте да притиснете цврсто при прицврстување на цревата.

  Имав мал проблем со аераторот на кран и најдов дека услугата за клиенти на WOWOW е многу брза и реагира. Одлична компанија, дефинитивно може да ја препорача оваа славина.

 19. H *** s-2020 07 26-
  CAD

  Само што го добив ова и го инсталирав. Беше многу лесно за инсталирање, одлично пакување и многу добра вредност на елата. Прочитав многу прегледи пред да купам и немав смисла. Досега нема протекување и изгледа одлично. Ако нешто се промени, ќе го препишам прегледот. Плус, веднаш штом го добив производот, добив е-пошта од продавачот. Ми рече ако има некои проблеми, треба директно да ги контактирам. Како што реков досега одлично. Запомнете дека е одлична вредност за парите.

 20. S *** c-2020 07 28-
  US

  Ние ја сакаме оваа славина. Приклучокот за одвод на копчето е супер убав. Рачките се вртат непречено и водата тече одлично. Го купив за тотално реновирање на бања што го правев и бев загрижен за купување ваква ставка преку Интернет, без да ја видам. Ги надмина моите очекувања. Ви благодариме за одличниот производ и одличното искуство со оваа набавка.

 21. K *** s-2020 08 05-
  CAD

  Чешмите се убаво завршени и добро спакувани. Спигот е дизајниран со добро центрирање над сливот на мијалникот. Заптивките и приклучоците под славините и прстенот се добро осмислени за да се спречи навлегување во вода. Користените материјали изгледаат високо квалитетни. Излезниот мозок и опашката, иако не се толку силни како заменетото, се повеќе од соодветни. Инсталирањето не беше тешко и вклучен хардвер беше присутен. Пакувањето е одлично со секоја славина и капче поединечно во торба, така што не се случија гребење при транзит.

 22. C *** n-2020 08 11-
  CAD

  Навистина убав производ беше во Home Depot и не можев да најдам еден што ми се допадна и го најдов на WOWOW за 20 долари помалку. Инстилацијата беше навистина лесна и инсталирав неколку мијалници со текот на годините и ова беше најлесно. Сè се чувствуваше многу цврсто, навистина ми се допадна тој мозоци што се појави со него, што е многу подобар од оние што имаат влечење зад славината. Веројатно ќе добијам друга кога ќе ја преправам мојата друга бања.

 23. w *** o-2020 09 29-

  Го купив ова за да ја заменам постоечката славина што протекуваше. Лесно беше да се инсталира. Ми требаа околу половина час да ја извадам старата славина и околу 20 мин. За да ја инсталирам оваа нова. Исто така, доаѓа со поп-ап дренажа, што исто така многу ми се допаѓа. Тие изгледаат одлично. Не сум сигурен колку ќе траат, но сега сум задоволен од купувањето.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X