Барај Барај Мапа

WOWOW Мат црна славина од кујната со спреј надолу

(20 customer reviews)
долари87.99
производи:
35
Осврти:
20

Амазон САД

Матична црна кујна тапа со одличен квалитет
WOWOW има индустриско искуство во изработката на најдобрите колеги црни чешми од кујната од 2008 г. Како резултат на ова искуство, ви се гарантира да имате најквалитетна тапа во вашата кујна, дизајнирана за максимална функционалност и на крајот со уникатен дизајн. Поради оваа причина, овој црн колега со висок лак го симнува кујнскиот тапа на WOWOW е најдобриот избор при дизајнирање или редизајн на вашата кујна.

Упатства за инсталација 2310700B

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW Повлечете ги кујнските чешми 2310700B
Кујната може да биде просторот во вашата куќа каде го поминувате најголемиот дел од вашето време. Кујната не само што е местото каде што ги подготвувате оброците. Покрај тоа, многу луѓе го центрираа својот живот околу кујната. Размислете на пример за јадење во кујна со огромна трпезариска маса покрај местото каде што се прави храната. Без оглед на видот на кујната, дизајнот и функционалноста се двата најважни аспекти на истата. Кога ја дизајнирате или редизајнирате вашата кујна од соништата, сакате да оставите огромен впечаток. Како резултат, изборот на тапа за кујна е многу важен. Иако кујнските славини може да бидат мали, тие се природни фокусни точки на секоја кујна. Глетката на луѓето природно ја привлекува славината на кујната. Затоа, дефинитивно ќе оставите впечаток со високиот лак мат црна боја на WOWOW во кујната славина! Кујната славина од мат црна боја WOWOW нуди висококвалитетна славина за кујна со одличен дизајн по импресивно ниска цена. Оттука, оваа матична црна тапа за кујна ви го нуди најдобриот сооднос на цената и перформансите што ќе ги најдете на пазарот.

Стилски дизајн повлечете ја кујната тапа во мат црна боја
Кујната тапа на црно, црно-сложено црно црно, WOWOW е претставена со класично инспириран дизајн кој беше обновен со детали за модерен стил. Поради оваа причина, оваа кујнска тапа ќе додаде допир на елеганција на речиси секоја кујна. Очигледно ќе мора добро да ја изберете чешмата за кујната. На тој начин што ќе формира едно хармонично единство со остатокот од вашата кујна дизајн. Предноста на овој мат црн влез во кујната тапа е што може да се комбинира со традиционални дизајни, како и со модерни дизајни за кујна. Во секој случај, матното црно спуштено славина од WOWOW ќе гарантира зачудувачки завршен допир на речиси секоја кујна. Не само што оваа гумарница со матна црна кујна ви нуди минималистички дизајн. Едноставноста е една од клучните карактеристики на овој дизајн кујна тапа. Како и да е, таа нуди и драматична изјава за дизајн со својата единствена боја и контрастна комбинација на стилови. Да бидам искрен, во WOWOW сметаме дека оваа мат црна црта од кујната тапа е уметничко дело! Сигурни сме дека кога ќе ја примените оваа паѓачка кујна чешма во вашата кујна, тоа ќе резултира со бројни изненадени реакции на вашите посетители
Матената црна повлечена тапа со максимална функционалност во вашата кујна
Дизајнот е еден, но згора на тоа е важна и функционалноста на кујната тапа. Кога сте во вашата кујна на aDesign е една, но згора на тоа е важна и функционалноста на кујната тапа. Кога секојдневно сте во кујната, подготвувајќи неверојатни кулинарски креации, сакате таа да ве поддржува додека подготвувате храна и чистете потоа. Како последица на тоа, треба да изберете кујна тапа која ги поддржува вашите желби во врска со сите видови на кујнски задачи. Кујната тапа на црниот кабел со црно сноп од WOWOW е дизајнирана да ви понуди максимална функционалност. Не за ништо, мат црната магла за влечење во кујната се смета за една од најфункционалните славини на кујната на пазарот. Влечениот дел од оваа матна славина од црна кујна е исклучително функционална. Прво на сите, можете лесно да ја извадите главата за распрскувач со самовлекување со цел да ги исчистите сите делови од мијалникот на вашата кујна. Откако ќе ја користите повлечената глава, непречено ќе се повлече во првобитната положба. Покрај тоа, можете удобно да се префрлате помеѓу мекиот и тврдиот спреј според задачата на вашата кујна. Адаптерот за вртење на мат црната црта за влечење надолу, конечно ќе ви понуди флексибилност што ви е потребна.

Црна црна боја од не'рѓосувачки челик, спуштете ја кујната тапа
Кујната тапа на црно спуштено надолу WOWOW е изработена од не'рѓосувачки челик и други високо квалитетни материјали. Оваа паѓачкото кујно тапа не е отпорна на гребење туку е и отпорна на 'рѓа и е отпорна на дамки. Оттука, лесната чиста црна црта со црна кутија WOWOW е лесна за чистење. Лесен удар ќе ги елиминира сите минерални остатоци и креда што се градат врз главата на силиконот. Самата кујнска тапа е лесна за чистење, како и дамката нема да се прикачи на неа. Честото чистење на вашата матна славина од црна кујна ќе гарантира долг животен век. Црно-црниот мат со висок лак ја спушта кујната тапа на WOWOW е многу лесен за инсталирање и доаѓа со јасни упатства за инсталирање. Бидејќи управува со вртење на 90 степени напред, ви овозможува да ја инсталирате оваа матна чешма со црна кујна во построги области, без никаков потребен дозвола за контра. Дизајнерите на WOWOW затоа размислувале за скоро сè што го дизајнира овој мат црн спуштен кујнски тапа. Затоа, WOWOW не се плаши да ви понуди тригодишна гаранција на неговиот сопружник, црн одвлекувајќи ја кујната тапа. Ние сме сигурни за квалитетот на нашите производи и гарантираме дека вашата ќе има максимална удобност и нашите производи ќе настапат во нивниот максимум. Кога од која било причина оваа кујнска тапа можеби нема да настапи како што очекувате од нас, ние ќе го замениме производот без дополнителни трошоци за вас. Конечно, ние нудиме 90-дневна политика за слободно враќање во случај тапа од матна црна кујна да не биде она што очекувавте од тоа. Како што можете да видите, ние имаме доверба во нашата колега црна, која ја симнува кујната тапа. Како резултат на тоа, можеме да очекуваме само дека ќе бидете 100% задоволни!
Предностите на WOWOW црниот колега со висок лак влечат кујнски тапа накратко:
Дава ву-фактор во секоја кујна
Единствена комбинација на класичен и модерен дизајн
Нуди најдобра функционалност што одговара на вашите потреби
Комбинира естетика со високи перформанси
Изработени од високо квалитетни материјали
Лесно за чистење и лесен за одржување
3-годишна гаранција на овој црн колега со висок лак, симнете ја кујната тапа

 

спецификации

SKU: 2310700B категории: , Тагови: , ,

спецификација

Тежина

2.6 кг = 5.7320 lb = 91.7123 мл

Производител

Леле

точка Тежина

5.68 фунти

пакет Димензии

X x 21.65 11.02 2.76 инчи

стил

Тапа за кујна / славина за кујнски мијалник со распрскувач за влечење

материјал

Легура на цинк / не'рѓосувачки челик / месинг

моделот

Единечна дупка & 3 дупки; Палуба-планина

Облик

Висок лак / гускир

Постапка за вградување

1-дупка или 3-дупка со 8 инчен облога на плочата

Должина на продолжување

80 центиметри

Висина на плукање

7.7 инчи

Достигнување до излета

8.8 инчи

Тип на испирање

Три режими: Тек / Спреј / Пауза

Надворешен дијаметар

224 милиметри

Рачка со материјал

Цинк легура

Опис на изведбата

Допрете миксер / Три функции за контрола на водата

 1. Госпоѓица2020 / 10 / 7
  US

  Мојот сопруг е изведувач на водовод и исклучително пребирлив за тоа кои славини ги имаме дома. Ова е за нашиот RV во кој ќе живееме една година додека го градиме нашиот нов дом, па не сакавме да платиме 200 УСД + за убав изглед на црна славина во нашата локална продавница за подобрување на домот. Знаејќи дека можам да го вратам ако го мразиме и е непотребен, искористив случајна шанса и го купив ова против предупредувањата на мојот сопруг за „ефтини славини“ и двајцата го сакаме тоа! Големината и скалата се совршени за RV и го обожаваме чувството на голема тежина од распрскувачот. Мојот сопруг го инсталираше без никакви проблеми и двајцата сме пријатно изненадени од добриот квалитет на спрејот, копчињата за вклучување тоа се менува од спреј до поток, па дури и копче за запирање на протокот на главата за прскање (многу погодно), рачката што ја вклучува и исклучува и вредната мат-црна завршница. Само сакај го и тоа беше голема вредност !! Би препорачал!

 2. C *** a2020 / 10 / 10
  US

  Го нарачав ова за да ја замените славината на вратот од гуска во нашата просторија за комунални услуги. Сакавме една со влезна млазница, но не сакавме да потрошиме над 100 УСД за оној што го гледавме во големите продавници. Видовте го овој и решивте да го пробате.

  Беше многу лесно да се инсталира. Вклучени беа сите приклучоци, освен што ми требаше друг поради вентилите за вклучување / исклучување што ги имам. Сè друго беше обезбедено и супер лесно за инсталирање. Инструкциите беа на ознаката. Читам дека другите имаат проблем со топлото / ладното да биде наназад од нормалното. Само закачете ги линиите за топла / ладна вода наспроти и игнорирајте го пишувањето на контролата за вклучување / исклучување бидејќи не можете да ја видите, освен ако не го погледнете од страна. Тогаш ќе имате контрола како и нормално.

  Потокот е одличен и има одредена сила. Сакајте го спрејот и повлечете ја млазницата, така што големите тави и големите садови за супа може да се мијат и исплакнат многу лесно. Одлично за испирање на нашиот голем и длабок корисен мијалник. Генерално, јас сум многу задоволен од оваа славина. 5-годишната гаранција е одлична исто така. Би го препорачал овој производ на луѓе што ги познавам. Одличен производ.

 3. C *** a2020 / 10 / 11
  CA

  Купивме за реновирање на нашата кујна и сакавме да се извлечеме со нерѓосувачки украсен изглед, а нашите плакари се детални детали од еспресо за коски. Значи, ова беше многу убав акцент на нашата кујна. Инсталирањето беше лесно, мојот сопруг инсталираше за околу 45 минути. Веројатно немаше да одземеме многу помалку време, но нашиот стар мијалник и славина, каде што се појавува болка. Има убава сила кога. пукање вода и копчето е лесно да се прилагоди за топла и ладна вода, само посакајте да беше малку поголемо. Повлекувањето надолу исто така се враќа многу лесно назад. нема потреба рачно да го туркате назад. Завршницата изгледа одлично, не е ефтина. Останете во тек за ажурирани слики кога кујната ќе заврши.

 4. R *** y2020 / 10 / 13
  CA

  Сакам loveубов loveубов оваа славина! Беше супер лесен за инсталирање, траеше само 5 минути откако ја извадив старата славина. Најтешкиот дел за инсталирање е отстранување на претходниот. Упатствата беа јасни, ми се допаѓаше што имаше илустрација за секој чекор. Мојата кујна веднаш беше надградена и јас сум супер задоволен со оваа набавка! Беше многу прифатливо, се чини дека е квалитетно, сакам мат финиш. Пазете се, отпечатоците од прсти се повидливи, но лесно се бришат. Дојде спакувано убаво и порано од очекуваното. Ништо негативно да кажам за овој производ, веќе им препорачав на уште двајца и двајцата го купија. Сакав да објавам слика, но се чини дека тоа веќе не е дозволено со прегледи. Штета затоа што изгледа одлично!

  Да се ​​биде слободна жена, ова беше лесно како што може. Нема потреба од алат освен клуч, а тоа беше затегнување на завртката за водоводот.

 5. A *** l2020 / 10 / 15
  US

  Конечно ја смени славината за кујна. Барав подолго време и наидов на оваа убавица. Ниската цена ме двоумеше, но прегледите ја зајакнаа мојата одлука за купување. И прегледите се точни. Тапа е убава промена во нашата кујна и е полна со убави одлики. Сакајте го спрејот за повлекување и можноста да се смените во прскалка. Инсталирањето беше прилично лесно и немавме проблеми. Навистина им требаат две лица да ја отстранат старата славина и да инсталираат нова. Ја олеснува инсталацијата. Тапа дојде убаво боксови и сите делови се вклучени. Тоа е неверојатно купување! Не може да тргне наопаку со 5-годишна гаранција. Погледнете слики, пред и потоа. Толку убава разлика !!!!

 6. A *** k2020 / 10 / 18
  US

  Бев на пазарот за нова славина, бидејќи мојата почна да протекува во основата. Ги посетив и Лоус и Хом Депото и тоа се покажа како губење време. Одредив колкава е мојата цена и оние од тој опсег изгледаа и се чувствуваа како ефтини хромирани славини од слама, слично на она што го заменував. Бев претпазлив од сите прегледи со 5 starвездички на Амазон, сепак донесов одлука да го повлечам чкрапалото врз основа на она што се чувствуваше како искрен преглед. Доволно за среќа, при прегледот на славината, знаев дека го направив вистинскиот избор.

  Функционално, има сè што барав во славината за замена. Не бев сигурна како би изгледало црна боја, но јас сум задоволен што можам да кажам дека изгледа одлично на мојот сребрен мијалник. Тапа и сите додатоци со кои располага имаат квалитетно чувство. Јас не сум водоводџија, сепак немав проблем сама да ја инсталирам оваа славина. Многу среќен со моето купување и силно би го препорачал на никого.

 7. C *** G2020 / 10 / 21
  US

  Мојот сопруг е изведувач на водовод и исклучително пребирлив за тоа кои славини ги имаме дома. Ова е за нашиот RV во кој ќе живееме една година додека го градиме нашиот нов дом, па не сакавме да платиме 200 УСД + за убав изглед на црна славина во нашата локална продавница за подобрување на домот. Знаејќи дека можам да го вратам ако го мразиме и е непотребен, искористив случајна шанса и го купив ова против предупредувањата на мојот сопруг за „ефтини славини“ и двајцата го сакаме тоа! Големината и скалата се совршени за RV и го обожаваме чувството на голема тежина од распрскувачот. Мојот сопруг го инсталираше без никакви проблеми и двајцата сме пријатно изненадени од добриот квалитет на спрејот, копчињата за вклучување тоа се менува од спреј до поток, па дури и копче за запирање на протокот на главата за прскање (многу погодно), рачката што ја вклучува и исклучува и вредната мат-црна завршница. Само сакај го и тоа беше голема вредност !! Би препорачал!

 8. W *** r2020 / 10 / 25
  US

  Ја ставив оваа славина пред околу 2 недели и досега немаше проблеми и одлично функционираше. Исто така изгледа убаво. Инсталирањето беше многу лесно. Многу подобар проток на вода од старата Делта што ја замени. Изгледа како добар квалитет. Има вртлив право на главата за прскање што ви овозможува лесно да го аголите спрејот. Дојде добро спакувано на густа пена за да спречи оштетување на испораката. Силно се препорачува.

 9. г *** ѓ2020 / 10 / 26
  неговата

  Одличен квалитет, убава завршница, толку лесна за инсталирање… многу размислување и инженеринг влегоа во ова бебе. Силно препорачуваме! Многу стилски модерен изглед. Само за секој што ќе доживее тежина на распрскувачот при удари во цевководот под мијалникот кога ќе го повлечете распрскувачот… земете лист цврст материјал… Користев таблета од пластичен тип .. завиткајте го лабаво околу флексибилната јамка на цревото и затворете ја како конус форма, користев удар од дупки од стариот училишен материјал на мојот син и направив неколку дупки оддалечени околу еден инч. цевка и валаа, тежината само се лизга нагоре и надолу во внатрешниот ракав / конус… повеќе не удирајќи ја тежината кон цевката за одводнување… работи одлично… ефтино ефикасно решавање на тој проблем. Повторно, оваа славина е неверојатна ... Вие нема да бидете разочарани.

 10. ѓ *** ѓ2020 / 10 / 28
  US

  Ја купив оваа славина како привремена славина кога ми се скрши старата, очекувајќи да ја заменам кога ќе го започнеме нашето реновирање на кујната на есен. Јас сум исклучително задоволен од тоа и ќе остане! Мојот сопруг го инсталираше лесно и изгледа скапо. Системот што го повлекува спрејот што може да се повлече, треба да биде непречен под мијалникот, во спротивно, ќе имате проблеми со повлекувањето на своето место. Ако бидете сигурни дека е јасно да се движите, нема проблеми и работи совршено. Мојот син прави ремоделирање и навистина го сакаше нашето, па му купив една од овие. Исто така, ќе добијам уште еден кога ќе го направиме нашето реновирање за нашиот мијалник, бидејќи овој нема да биде заменет! Го сакам!

 11. м *** м2020 / 11 / 12
  CA

  Ова го купив откако проверив дека има славина во големите продавници на Box и сфатив дека не сакам да плаќам необично високи износи за славина. Бев пријатно изненаден од квалитетот на оваа ставка кога пристигна. Беше во пакување слично на славините со висок бренд. Тоа е солидна, добро изработена. Навистина ми се допаѓа изгледот и е многу лесен за употреба. Има неколку прилично кул карактеристики; копчето за вклучување и исклучување за спреј и повеќе опции за вид на спреј. Јас би го препорачал ова на секој што сака да ја замени славината во потрага по чувство и квалитет на крајот. Инсталирањето беше брзо и многу лесно.

 12. s *** а2020 / 11 / 18
  US

  Започнување да направите нова куќа пред да се вселите и една од првите работни места е шалтер со нов хардвер за кујнски мијалник. Продавниците за големи кутии сигурно ме исплашија со супер високата цена на нивните тела. Почнав да гледам како да се вратам во продавницата за големи кутии - Амазон и најдов избор со многу подобри цени. Оваа славина се чувствува навистина добро изградена. Мат финишот е убав и не покажува отпечатоци од прсти. Тешка е и затоа се чувствува цврсто и цврсто. Единственото пластично парче на него е куќиштето на млазницата на крајот од цревото. Доаѓа со упатства и целиот потребен хардвер. Updateе се ажурира со слика откако ќе се инсталираат броевите на бројачот.

 13. J *** n2020 / 11 / 21
  CA

  Овој производ е одличен! Го инсталирав за време на викендот во нашата кујна - нашата стара славина од пред неколку децении беше лошо заменета. Поголемиот дел од нашата кујна беше главно ажурирана, освен мијалникот. Тоа беше малку техничко поради мојата локација на мијалникот, обидувајќи се да приложам сè, но сè што е прикачено лесно на самата славина и работи како што треба. Ја сакам можноста лесно да се префрлам помеѓу стабилен проток на вода и распрскувач - нема повеќе одделно црево за распрскувач! Чешмата изгледа одлично во нашата кујна - имаме црн бројач со црна позадина. Совршено се совпаѓа!

 14. г *** г2020 / 11 / 29

  Оваа славина до сега вреди за цената. Тешко е да се најде мат црна славина што не е многу скапа. Лесно беше да се инсталира. Наидов на проблем со парчето што се завртува под него, бидејќи нишките не се совпаѓаа, но услугата за клиенти беше одлична и ми испрати нова. Тие беа одлични за работа. Се чувствувам уверен дека ќе продолжат да помагаат доколку нешто тргне наопаку.

  Единствената костец со оваа славина е кога ќе влезете во режим на прскање и ќе ја исклучите водата, тоа не се враќа во нормален режим. Не е крај на светот откако Ајв само се навикна да го превртува назад пред да ја исклучи водата, но на некои тоа може да им биде досадно.

 15. K *** d2020 / 12 / 01

  Многу ве молам со оваа набавка на кујнски славина. Само што ја преуредив кујната, и оваа славина е совршена за модерна кујна. Изгледа и се чувствува одлично, работи совршено и ја сакам одликата за повлекување. Единствена славина има црна мат боја, со отстранливо црево за прскање. Импресиониран од квалитетот и изработката. Дојде со лесни за следење на упатствата, и детални упатства и поддршка од компанијата. Одлична вредност за цената.

 16. B *** y2020 / 12 / 13

  Го купив ова во црна мат за да одговара на мојот мијалник од црн гранит. Изгледа одлично. Функцијата и изгледот добиваат 5 starsвезди. Причината зошто и дадов само четири е кога се користи спреј, водата оди СЕКОГА каде што ... и мислам секаде. И по само неколку недели бришење вода, низ финишот се прикажуваат неколку ситни спори од не'рѓосувачки.

 17. J *** g2020 / 12 / 21

  Едноставната инсталација и славината се чини дека се одлични. Единствената работа за која сум потполна е главата е пластика, а не метална. Надевајќи се дека ќе се задржи на долги патеки. Добро спакувано и така има 5 години гаранција. Одлична вредност во целина за малата цена!

 18. P *** y2020 / 12 / 24
  US

  Ја сакам мојата нова славина! Досега работи одлично. Дали професионалниот водоводџија го инсталирал за да се осигура дека е правилно инсталиран. Се надевам дека ќе трае многу долго. Editе се уреди ако започне да протекува или да трепери.

 19. Госпоѓица2020 / 12 / 29

  Дојде скоро целосно собрана. Водените врски беа со добар квалитет, се чини дека славината работи добро и ја ценам малата торба резервни делови (како прстени од гума и такви) што беа заедно.

 20. S *** r2021 / 01 / 02
  US

  го ажурирам мојот претходен преглед. Црната боја започна да се лупи во основата по помалку од 6 месеци, но компанијата ја замени славината под гаранција. Ние ја сакаме функционалноста и стилот на славината.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X