Барај Барај Мапа

WOWOW славини за мијалник во кујната Повлечете го брусениот никел

(40 customer reviews)
долари83.99
производи:
59
Осврти:
40

Амазон САД    Амазон CA

Висок лак со кујна со една дупка ги има следниве предности: ротација на 360 степени, флексибилно чистење без мртви агли во сите насоки;
Водата е попогодна, а топла и ладна вода може слободно да се вклучува;
Можете да ја контролирате температурата по желба. Плетенка црево од не'рѓосувачки челик отпорен на експлозија, лесна за инсталација, висока температура и отпорност на притисок, анти-стареење.

Инструкции за инсталација на 2310700

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

 

Ktchen допрете со повлечете спреј 2310700
Која е една од најважните карактеристики на вашата кујна? Многумина би одговориле на чешмата од кујната бидејќи оваа ставка се користи десетици пати на ден. Покрај тоа, славините во кујната често се сметаат за главни фокусни точки на кујната. Без оглед на стилот на вашата кујна. Поради некоја причина, вниманието на сите е природно фатено од чешмата од кујната. Уште повеќе причина да ја изберете вистинската чешма за кујната за вашиот нов дизајн на кујната. Погрешниот избор може да го одземе целиот баланс од дизајнот на вашата кујна, или можеби ќе изберете чешма за кујната што не одговара на вашите преференции она што го очекувате во однос на функционалноста. Конечно, квалитетот дефинитивно не останува незабележан. Може лесно да се види каква е квалитетна чешма, а која не.

Но, како забележувате квалитет? Треба да користите кујнска чешма со години за да можете да процените дали квалитетот на кујната допре е над просекот или не. Можете лесно да го забележите тоа со гарантниот период што ви го обезбедува производителот на кујната од чешма. Снабдувачот кој обезбедува гаранција од една година може да очекува некои проблеми по неколку години. Затоа, тој не сака да понуди подолг гарантен рок за да заштеди трошоци. Од друга страна, снабдувач на кујна од чешма што обезбедува а

5-годишен гарантен период, му верува на својот производ и дефинитивно сака да ја преземе одговорноста за своите перформанси во текот на сите тие години. Луѓето би можеле да прашаат, зошто не 10-годишна гаранција? Па, перформансите на кујната од чешма, исто така, зависат од неговата употреба, неговото одржување и квалитетот на водата. Купчињата од кујната може лесно да траат повеќе од 10 години, но добро одржување и контрола на водата се претпочита да се гарантира долг животен век.

Извлечете ја славината од кујната за прскање
Многу луѓе претпочитаат чешма за прскање од спреј над која било друга кујна од чешма. Главната причина е што навистина може да достигнете до која било точка во или околу вашиот мијалник за кујна. На овој начин, чистењето на вашата кујна не може да се направи полесно со друга чешма од кујната. Со цревото за вода лесно можете да го продолжите дофатот со 32 инчи на секоја страна. Со нормална чешма од кујната никогаш не би можеле да ја достигнете оваа далечина, па затоа би било многу понезгодно да се исчисти. Со оваа чешма од кујната со прскалка, затоа ќе ја исчистите кујната намигнување на окото.

Голема предност на интегрираната чешма од кујната со спреј е што изгледа елегантно и тешко дека забележувате дека имате пристап до црево за вода од скоро 4'11 “. Ова вади чешма од WOWOW на прскање од спреј само како редовна чешма во кујната. Дури и кога погледнете поблиску, тешко дека ќе ја видите разликата од обична чешма во кујната. Но, кога ќе ја повлечете главата за прскање од оваа чешма од кујната за прскање, одеднаш забележувате дека имате привлечно црево за вода во рацете. И ќе бидете изненадени од должината на тоа! Откако го користите цревото за вода, автоматски се повлекува во првобитната позиција, како ништо да не се случило. Оваа мазна функционалност за повлекување со флексибилното црево за вода и противтежа беше неверојатно дизајнирана, ќе забележите одеднаш.

Кујна за одржување за одржување со спреј за влечење
Кој сака да одржува кујна тапа? Никој не би претпоставил. Одржувањето сепак звучи посериозно отколку што е всушност. Со славина од кујна, најважното одржување што ќе треба да го извршите е добро да го исчистите. Се разбира, треба да се отстрани нечистотијата по готвењето од чешмата од кујната. На овој начин ја одржувате облогата на чешмата од кујната во најдобра форма. Вака вашата кујнска тапа продолжува да блесне како да беше сè уште ново. Покрај тоа, важно е да се отстранат сите остатоци од тврда вода од главата за прскање од чешмата. Особено кога живеете во област каде водата е потешка од нормалната. Ова во основа значи дека водата содржи многу креда. Ова остава остаток на славината во кујната по секоја употреба. Тоа воопшто не е проблем, се додека ова често го чистите.

Ако не, креда постојано ќе се гради и на крајот нема да биде лесно да се отстрани веќе. Ова може да влијае на перформансите на вентилите, држелата и прскањето на чешмата од кујната. Особено кога имате чешма од кујната со спреј, можеби сега и тогаш сакате да ја исчистите славината од кујната. Ова осигурува дека сите остатоци се отстрануваат лесно и правилно за да се гарантира доживотно високи перформанси на чешмата од кујната за прскање.

Функционалностите ја вадат славината од кујната за прскање
Покрај функционалноста, оваа чешма од кујната со спреј е стилски дизајнирана. Високата форма на лак ви нуди елеганција и практичен простор во исто време. Бранестиот финиш на никел му дава на овој прекрасен стил славина од кујната со спреј. Тоа би се вклопило во кој било ресторан или хотел, но во вашата кујна дефинитивно би го дале тој воздигнување што го баравте.

Што се однесува до функционалностите, оваа чешма од кујната со спреј има три функции на вода за да ви овозможи удобност што ја барате при чистење на вашата кујна. Можете дури и да го паузирате протокот на вода со специјалното копче на главата за прскање. На овој начин не мора да ја допирате рачката кога сакате да ја задржите водата за само една секунда. Рачката може да се управува единечно за прилагодување на температурата на водата и притисокот на водата. Со вртежната функција од 360 степени на чешмата во кујната, навистина можете да стигнете до сите места.

Гаранцијата извлечете ја славината од кујната за прскање
Оваа чешма од кујната со спреј за високо ниво беше изработена од висококвалитетни месинг материјали. Затоа, WOWOW е сигурен дека ќе ви понуди 5-годишен гарантен рок и 90-дневна гаранција за враќање на парите. Нашата доверба дефинитивно мора да ве убеди во вредноста за парите што ви ги нудиме со оваа чешма од кујната за прскање.
Предностите на кујната со чешма со спреј за влечење накратко:
Ives Дава фактор на вув во секоја кујна
Широк опсег заради спрејот за влечење
 Елегантен и минималистички дизајн
 Три лесни функции на вода
Technology Непречена технологија за повлекување
 Изработени од високо квалитетни месинг материјали
 Лесен за чистење и лесен за одржување
 5-годишна гаранција

спецификација

Заврши

Брусен никел

Тежина

5.68 фунти

пакет Димензии

X x 21.65 11.02 2.76 инчи

стил

Тапа за кујна / славина за кујнски мијалник со распрскувач за влечење

материјал

Легура на цинк / не'рѓосувачки челик / месинг

Постапка за вградување

1-дупка или 3-дупка со 8 инчен облога на плочата

Должина на продолжување

80 центиметри

Должина на цревото

1.5 метри

Висина на плукање

7.7 инчи

Достигнување до излета

8.8 инчи

Тип на испирање

Три режими: Тек / Спреј / Пауза

Надворешен дијаметар

224 милиметри

Поставување на рачката / рачката

Лево или десно

Рачка со материјал

Цинк легура

Опис на изведбата

Допрете миксер / Три функции за контрола на водата

Вклучени компоненти

1x WOWOW славина за кујна (50 см црева за топла и ладна вода, црева PEX отпорна на висок притисок од 1.5 мм), додатоци: гума, заптивка, навртка, 1x прирачник за употреба, 1x тежина, 1x 8 инчна плоча за палуба

 1. C *** k-2020 07 01-
  US

  Јас бев среќно изненаден со овој производ. Верувам дека ова е направено од Кина, но јас бев помеѓу кујнски славини. Ја заменив славината на брендот за име со славина на друг бренд и морав да ја заменам рачката во рок од 2 години поради раскинувањето на финишот. Помалку од една година подоцна, рачката го стори тоа повторно. Наместо да потрошам 4 пати поголема од износот колку што потрошив за оваа славина, мислев дека засега ќе го купам ова. Сакав повеќе време за истражување, но ми требаше кран за функционирање. Кога пристигна, јас бев изненаден со квалитетот на изградбата, бидејќи не беше помалку од квалитетот на изградбата на брендот еден од моето име. Деловите беа прилично стандардни, но мислам дека купувањето заменски делови не е опција. Како што се рече, за оваа цена, претпоставив дека ова е опција за еднократна употреба кога се скрши. Ако ме траеше една година, ќе бев среќен. Досега добро. Работеше беспрекорно и инсталацијата е прилично стандардна / лесна за секое лице што е корисно. Инсталацијата ми траеше околу еден час, но поголемиот дел од времето поминав во чистење под мијалникот и отстранување на старата славина. Го имам ова околу 2 месеци и спрејот за вода е добар и во двете функции. Бидејќи ова е глава што може да се отстрани, јас додадов дополнителна тежина на цревото за да обезбедам правилно поставување при прицврстување назад кон рачката на славината. Како помош, тежината е обезбедена добро, многу подобра од претходната славина што постојано се лизгаше. Ова е важно затоа што главата на спојлерот нема магнетизиран распрскувач и тежината е таа што го обезбедува. Генерално, јас сум задоволен со квалитетот на изградбата, козметиката и карактеристиките за оваа цена. Ова е голема вредност. Јас би препорачал.

 2. w *** o-2020 07 02-
  US

  Само што ја заменив ажурираната славина на Моен (260 американски долари) со славини за кујна WOWOW со една рачка, кујни за мијалник со распрскувач за повлекување на никел во трговскиот комерцијален никел. Иако Моен беше нова (нова куќа) беше ужасна за употреба.
  Оваа славина на WOWOW е елегантна, мазна и лесна за употреба. WOWOW е многу подобро направена единица од Моен и со навистина конкурентна цена. Инсталацијата е побезбедна и не губи.
  Откако поминав 4 месеци борејќи се да ја достигнам температурата и протокот по мој вкус секој пат кога го користев кујнскиот мијалник, всушност се насмевнувам колку е лесно да се постави температурата на водата и да тече точно со мазната и прецизна рачка.
  Спреј-распрскувачот работи како шарм и се враќа на вратот на лебедот без да мора да го турка дома,
  ПЕТ STвезди наоколу

 3. K *** n-2020 07 05-
  US

  Wowow славината пристигна брзо и беше спакувана безбедно, така што ништо не беше изгребано или забиено. Тапа е убава! Тоа е модерно и цврсто. Одличен квалитет и голема вредност. Инсталирањето беше лесно и кран со 3 дупки совршено се вклопуваше над нашиот стар мијалник. Оваа славина ни дава и многу посилен притисок на водата. Јас само го сакам тоа! Beе купам дополнителни славини за нашите бањи и прво ќе се обратам до оваа компанија бидејќи тие обезбедија и одлична услуга за клиентите.

 4. O *** t-2020 07 07-
  CAD

  Нашата стара беше премногу мала и незгодна. Оваа славина на кујна го убива. Открив дека оваа славина е поевтина од повеќето други добро познати брендови. Допрете ја славината со целосно пакет и упатства. Инсталирањето беше лесно и треба да го направите тоа многу трпеливо. Главата за прскање се држи на место со тежината инсталирана под мијалникот. Притисокот на водата е стабилен и мазен. Едноставно е да се контролира. Висок е. Тоа е нашиот омилен дел. Многу погодно да се измие сè.

 5. Госпоѓица-2020 07 11-
  US

  Јас имам 64 години и имав 2 операции на вратот, така што да се биде под кабинет беше тешка мака за мене, но како поранешен маринец никогаш не се откажувам! Ставете што е можно повеќе заедно пред да инсталирате! Тоа е паметен начин!
  Извадете го другиот, па започнете со чистење на горниот дел од мијалникот и одете на работа!
  АКО не сте добар со фер, мајстор, затоа што му недостасуваат добри упатства, предлагам Пламер во спротивно можете да го направите тоа.
  Тоа е убава и прекрасна славина! Мојата сопруга го сака тоа како и јас. Другата славина на кујната траеше само 6 години! Се надевам дека ова ќе трае многу, многу подолго како што е многу подобро изградено!

 6. Б *** к-2020 07 12-
  US

  Оваа повлечена тапа од кујната го прави нашиот мијалник од винскиот бар долу да изгледа модерно. Тапа е лесна за инсталирање. Ми се допаѓа неговата ротација од 360 степени што можам да ја повлечам за да го измијам секој агол од мијалникот. Исто така, работата со единствена рачка ми го олеснува животот. Можам ефикасно да ја прилагодувам температурата на водата. За цената што ја платив, оваа славина е достојна.

 7. Госпоѓица-2020 07 15-
  US

  Оваа славина е инсталирана околу еден месец во мојата куќа сега и претставува одлична надградба за нашата кујна. Инсталирањето не беше лесно како што требаше да биде, бидејќи прицврстените црева беа прилично кратки - морав да добијам дополнителни црева и прицврстувања за да стигнам до водоводот

 8. F *** а-2020 07 16-
  US

  Тапа е со добар квалитет, тешка, цврста, куперозна внатре (барем она што можам да го видам), долго и меко црево. Seeе видам колку ќе трае. Comeе се вратам, ажурирај го мојот коментар ако има проблем.
  Откривам дека неодамна прикачиле видео за инсталација, што е сосема јасно. МОРА да го гледате пред инсталацијата.

  Мој трик: Не треба да инсталирате со рачката на страна. Всушност, претпочитам и инсталирав со рачката напред, сè уште нема проблем. Побарав некој да ми помогне да инсталирам. Инсталацијата всушност е многу лесна. Но, мојот проблем е што немам инструменти за демонтирање на оригиналната славина, која лошо се 'рѓоса.

 9. Y *** t-2020 07 17-
  US

  Јас сум толку импресиониран од мојата нова славина! Знаев само дека тие се за 130 долари помалку од добро познатите брендови за имиња, па затоа морав да се обидам. Инсталацијата беше едноставна и нема потреба да се јавувате професионалец. Славината работи многу добро. За 70 долари навистина нема многу за што да се жалиме.

 10. R *** б-2020 07 18-
  US

  Платив како 80 долари? Сум видел идентични славини за 120 долари и повеќе. Поминав и час извлекувајќи го стариот, но ова влезе за 10 минути или така. Инструкциите беа нејасни, но заменив повеќе од неколку и не ми требаа. Брза испорака, убава тежина, се чини слатка!

 11. Е *** е-2020 07 20-
  US

  Го искористив за да ја заменам славината на кујната. Инсталирањето беше лесно. Единствената рачка може да ја исклучи водата во која било позиција, без разлика дали е во топла или ладна, за разлика од старата славина, направена од Делта, каде што водата се исклучува со рачката само во положба на кантер. Можете да изберете спреј или директно и копче за пауза. Можете да го отстраните изливот насекаде во мијалникот, правејќи го лесно чистење.

 12. Е *** w-2020 07 20-
  US

  Мислам дека ова е вреден производ. Направено е со бранен никел, нешто слично на не'рѓосувачки челик. Едно нешто што ми се допаѓа кај славината е дека има продолжено црево што можете да го влечете надолу за повеќенаменска намена. Рачката е удобна. Добар материјал што се користи за цевки.

 13. w *** o-2020 07 21-

  Го инсталирав ова веќе неколку месеци и работи прекрасно. Тие инсталираат беше многу лесно. Потешко ми беше да го извадам стариот. Овој беше инсталиран за неколку минути и оттогаш работи одлично.

 14. M *** k-2020 07 22-
  US

  Јас сум толку импресиониран од мојата нова славина! Инсталацијата беше едноставна и нема потреба да се јавувате професионалец. Сакам сè во врска со тоа, распрскувачот за влечење, висината, притисокот на водата се зголеми експоненцијално! Не можам да го свртам сето тоа кога ќе готвам затоа што би направил огромен хаос! Тие, исто така, имаат продолжена гаранција што само ја докажува нивната доверба во сопствениот производ.

 15. B *** i-2020 07 23-
  US

  Прилично лесна инсталација, со бескорисни упатства; може и воопшто да не испраќа упатства. Со тоа, рече навистина убава славина по многу добра цена.

 16. О *** м-2020 07 24-
  US

  Оваа славина за кујна е лесна за употреба. Квалитетот е исто така многу добар, лесно е да се контролира протокот на вода. Многу е погодно да се користи, многу ми се допаѓа.

 17. Госпоѓица-2020 07 25-
  US

  Користев водоводџија за инсталирање бидејќи немав специјализирани алатки за демонтирање на старата славина. Сакам непречено функционирање и квалитет на оваа славина.

 18. A *** e-2020 07 26-
  US

  Тапа е висока технологија и работи убаво, можноста за продолжување на жиците го прави многу повредна, како и корисна за чистење. Направените материјали се со врвен квалитет и не можам да најдам никакви недостатоци во оваа славина. Јас сум го сакам тоа!

 19. H *** s-2020 07 27-
  US

  Сакајте ја оваа славина. Јас ја преработувам мојата кујна и новата славина беше високо на списокот. Оваа славина се покажа како она што го барав.

 20. Госпоѓица-2020 07 29-
  US

  Мојата моментална славина изгледаше старо и застарено, но не сакав да потрошам еден тон за да го заменам. Чешми и тела и поскапи, но ова беше многу разумна цена и изгледа МНОГУ подобро од многу опции со повисоки цени. Инсталирањето ми требаше малку време, но во целина, многу задоволен од овој производ.

 21. H *** i-2020 07 30-
  US

  Морав да ги продолжам моите линии, но во старата куќа. Производот беше подобар тогаш помислив. Подобро од оној што го купив за друг мијалник од продавница за градежни работи.

 22. M *** e-2020 08 04-
  US

  Инструкциите можеа да бидат малку појасни, но некои видеа на YouTube ви помогнаа. Немав претходно искуство и успеав да добијам црно око со клучот, но изгледа одлично. Користете неколку месеци и нема проблеми.

 23. W *** n-2020 08 07-
  US

  Јас сум многу среќен со оваа славина! Многу едноставна и едноставна за инсталирање. Работи одлично и ништо не се чувствува ефтино. Изгледа одлично и работи прекрасно! Силно препорачуваме!

 24. w *** o-2020 08 08-
  US

  Многу е добар и лесен за инсталирање, прилично како бојата, одговара на мојата плочка во мојата кујна.

 25. G *** s-2020 08 11-
  US

  Многу лесен за инсталирање Сакам да има 3/8 ′ цевки за да не мора да се грижите за блокирање со вар или калциум како што прават многу нови тела за заштеда на вода.

 26. J *** n-2020 08 12-
  US

  Имам стара славина од кујна и само ја заменувам, многу ми се допаѓа оваа славина, лесна е за инсталирање, можете да го направите тоа самостојно и да имате добра вредност.

 27. J *** s-2020 08 15-
  CAD

  Големо изненадување! Го обожавам дизајнот, изгледот и чувството на употреба за славината. Вградениот распрскувач е одличен !! Исто така, забележав дека притисокот на водата е многу подобар од претходната славина, што беше убаво изненадување.
  Инсталирањето беше лесно. Јас би ја препорачал оваа славина на секој што размислува да го купи.

 28. B *** y-2020 08 16-
  US

  Ја добив славината неколку дена. Мојот сопруг го инсталираше вчера. Многу едноставна инсталација. Добра работа е. Ја инсталиравме оваа славина на кујнскиот мијалник. Нема протекување или виси долу. Ни се допаѓа ова.

 29. G *** t-2020 08 18-
  CAD

  Прекрасна славина за парите !! Нема проблеми со капнување за нас. Работи одлично и многу пригодно.

 30. Јас *** р-2020 08 20-
  US

  Минимални упатства за потврда на процесот на инсталација, сепак сите делови се поврзани исклучително добро и сите функции се одлични.

 31. C *** e-2020 08 22-
  US

  Ја купив оваа славина пред околу шест месеци и беа многу задоволни од тоа како работи и изгледа многу убаво

 32. L *** e-2020 08 25-
  CAD

  Прегледав пред да го купам. Theешката линија е пократка од сегашната што ја имам. Нема проблем, добивме продолжение кај Ас. Толку едноставно да се замени. Изгледа добро, протокот е силен. Јас би ја препорачал оваа славина.

 33. V *** s-2020 08 27-
  US

  Убав вкупен производ за цената. Млазницата лесно се повлекува надолу. Имавме инсталиран водоводџија, бидејќи нашиот водовод беше многу близу до wallидот на орманот.

 34. E *** r-2020 08 29-
  US

  На почетокот не бевме сигурни бидејќи никогаш не сме чуле за овој бренд, но решивме да се обидеме врз основа на сите одлични критики. Ние сме супер задоволни со оваа славина. Квалитетот е одличен, изгледот е одличен, се движи непречено, одлична цена и одлично пакување. Го имаме веќе околу еден месец и не можеме да бидеме посреќни.

 35. W *** m-2020 09 02-
  US

  Треба да ја заменам старата славина на кујната и мислам дека оваа е совршен избор. Доаѓа со плочи од 3 дупки за мојот стар. На страницата wowow има видео за да се посочи начинот на инсталирање. Потребни се само 15 минути за целосно завршување на инсталацијата. Протокот на вода е навистина мазен и силен.

 36. 2 *** 6-2020 09 11-
  US

  Јас сум многу пребирлив, истражувам многу и сакам да барам брендови за имиња и никогаш не сум на крајот од линијата, па затоа направив прилично темелно истражување пред да го додадам ова име на брендот што не ми е познато во мојот потесен избор на добро познати брендови сличен дизајн со повеќе од двојно или трипати поголема цена. Две други проблеми: 1. Неколку прегледи споменаа дека повлекувањето не се повлече и не успеа да се врати на место како што треба, лево да виси. Тоа е всушност проблем со инсталацијата. Постои тежина што треба да се прилагоди, што е прилично лесно, тогаш работи совршено. 2. Боја - фотографиите покажаа дека повеќе личи на четка од нерѓосувачки челик, но е направена од бранест никел, што може да има топла, кафеава боја, за која бев загрижена дека не одговара на моите SS-апарати. Не можев да најдам прегледи кои го споменуваат тој аспект или во прашањата, па сам го поставив прашањето и добив одлични одговори уверувајќи ме дека нема кафеава боја и ќе работи добро со апарати од не'рѓосувачки челик. Тоа се покажа како добар совет, благодарам на оние што одвоија време да одговорат на моето прашање, не бев разочаран. Ова е производ со солиден квалитет, дизајнот со одликата за повлекување и прскање е прекрасен, моите мијалници никогаш не биле толку чисти! Единствено за што не можам да зборувам е долговечноста бидејќи помина само еден месец, но како и повеќето кујнски славини, таа е во постојана употреба и немам причина да мислам дека нема да трае исто како и поскапите брендови. Одличен избор, одете на тоа, заштедете го $, среќен сум што препорачувам со 5 starsвезди.

 37. H *** n-2020 09 15-
  US

  По првичниот преглед, услугата за клиенти ме контактираше за да помогне во замена на неисправната славина и покрај тоа што минав покрај прозорецот за враќање на WOWOW. Со нивна помош бев во можност да ја поправам славината, но во меѓувреме тие изразија испратена замена во секој случај, во случај да не можам да ја поправам првата. Проблемот беше во тоа што внатрешниот механизам на рачката дозволуваше рачката да се движи рамо до рамо за да ја прилагоди температурата, но не горе и долу за да се отвори протокот на вода. Требаше да се оддели и повторно да се седне за да може целосно да функционира. Тапа сега работи како што се очекуваше и изгледот е токму тој што го посакував. 5 starsвездички за услуги на клиенти на оваа компанија!

  Оригинал: Оваа славина е убава и цената беше соодветна, за жал не работи. Не излегува вода. Рачката се движи една на друга за да се префрли помеѓу топло / ладно, но не се движи нагоре и надолу за да се отвори славината. Сум видел и други коментари и прашања во врска со без вода, па мислам дека може да биде проблем со монтажа на некои предмети. Сите приклучоци беа правилно закачени и вентилите на водоводната мрежа беа вклучени. Како дополнителен доказ дека водата е вклучена и достапна, забележав како капе вода од цревата откако ја исклучив славината. Бидејќи го купив пред неколку месеци за реновирање на мојата алишта што штотуку беше завршена, јас сум супер разочаран што не можам да ја користам оваа прекрасна славина и сега заврши прозорецот за враќање, па изгледа дека сум заглавен со него.

 38. S *** y-2020 09 18-
  US

  Нашата кујнска славина неодамна почина и ја нарачавме оваа славина како замена, возбудени што релативно брзо ќе ја добиеме и ќе можеме да ја инсталираме овој викенд за да можеме да продолжиме да го користиме кујнскиот мијалник. Меѓутоа, кога ја отворивме кутијата, веднаш забележавме голема гребнатинка во финишот на долгото стебло на кран. Ова е дефинитивно проблем со КК бидејќи гребењето на крајот ќе 'рѓосува, а да не спомнувам дека изгледа навистина лошо. Ние сме крајно фрустрирани затоа што сега немаме употреба на кујнски мијалник додека не можеме да набавиме уште еден. Ова е огромна непријатност. Не можам да верувам дека вакво нешто не беше фатено за време на проверката на квалитетот пред производот да биде спакуван и испратен! Многу фрустрирани бидејќи навистина се радувавме да ја инсталираме оваа кујнска славина и повторно да работиме во мијалник!

  Ажурирање: Го ажуриравме нашиот преглед од 1 до 5 starsвезди заради одличната услуга за клиенти што ја добивме по објавувањето на нашиот првичен преглед. WOWOW веројатно ја има најдобрата услуга за клиенти што сме ја добиле од која било компанија. Тие ни испратија славина без дефект преку DHL курир од Кина, која пристигна за неколку дена, како и помала плоча за палуба, исто така од Кина преку DHL. Откако ја инсталиравме славината, навистина ни се допадна, изгледа одлично и работи прекрасно. Уште еднаш, WOWOW навистина отиде над и подалеку за да го направи ова сценарио соодветно за нас и бевме многу, многу импресионирани од нивната услуга за клиенти.

 39. Z *** a-2020 09 22-
  US

  Оваа славина е замена за единечна рачка единица „марка“ стара 15 години со глава за прскање што се повлекува. Оваа славина започна да истекува на склоповите на вентилите во телото на славината и не сакав да се обидам да ги поправам тие. Поминати 2.5 - 3 часа со извлекување на старата единица… корозија и одземени нишки го направија овој дел од работата скоро неповторлив. Тоа и лошиот механички дизајн на старата единица направија многу крв, пот и солзи од моја страна.

  И обратно, новата славина беше инсталирана и тестирана за околу 35 минути. Две приклучоци со навој за топли и ладни влезови и една голема конекција со навој за славина да тоне интерфејс voila, готово.

  Бидете сигурни и додајте тефлонска лента за заптивање во влезните топло / ладни врски; тоа не е вклучено во пакувањето. Инструкциите се напишани во верзија на она што се чини дека е надворешно монголски преведено на англиски што може да предизвика мозочно распаѓање кај кој било наставник во граматика, т.е. „Заврши на инсталацијата и течење на тестот или не“. За среќа, илустрациите се многу добри, правејќи ги вербалните делови излишни… но сепак забавни.

  Сè беше вклучено во пакувањето (со исклучок на лентата за запечатување); плоча за ескут, резервни дихтунзи, клуч за ален и 3/8 до 1/2 адаптери за топло / ладно приклучоци (доколку е потребно)

  После сето ова, новиот кран е многу функционален и многу добар изглед во однос на стариот. Силно би го препорачал и би додал дека цената беше околу 75 - 100 долари помалку од еквивалентите на брендот за името. Ако ова трае сè додека оној што го замени, ќе бидам многу задоволен.

 40. B *** e-2020 09 24-
  US

  Јас сум толку импресиониран од мојата нова славина! Имав огромна потреба и не знаев ништо за славините, само неколку имиња на брендови. Во моето истражување ја најдов WOWOW и секој преглед беше исклучителен. Знаев само дека тие се за 100 долари помалку од добро познатите брендови за имиња, па затоа морав да се обидам. Инсталацијата беше едноставна и нема потреба да се јавувате професионалец. Сакам сè во врска со тоа, распрскувачот, висината и притисокот на водата се зголеми експоненцијално! Не можам да го свртам сето тоа кога ќе готвам затоа што би направил огромен хаос! Дозволете ми да ви кажам кога Home Depot има огромна продажба 4 дена откако ја инсталирав мојата нова славина, не бев во искушение да погледнам. Тие, исто така, имаат продолжена гаранција што само ја докажува нивната доверба во сопствениот производ.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X