Барај Барај Мапа

WOWOW Комерцијален кујнски сад за полнење тестенини, рака хром

(2 customer reviews)
долари97.99
производи:
46
Осврти:
2

Амазон САД

Висината на филот за тенџере над шпоретот е многу пофалена од клиенти од Тајван, Јапонија, Германија и Америка.
Обработувано од машини за засеци и стругови, има прецизна димензија.
Овој производ е сертифициран под ISO.
Со флексибилност, оваа кујна тапа лесно може да стигне до местата каде што е тешко да се стигне.

Упатства за инсталација 2311100C

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW Комерцијален кујнски сад за полнење тестенини, рака хром

 

WOWOW Комерцијален кујнски сад за полнење тестенини, рака хром

WOWOW Комерцијален кујнски сад за полнење тестенини, рака хром

WOWOW Комерцијален кујнски сад за полнење тестенини, рака хром

WOWOW Комерцијален кујнски сад за полнење тестенини, рака хром

Тапа за полнење на тенџере за вашиот шпорет на кујната 2311100C

Тапа за полнење на тенџере е практична тапа за замаглување за вашата кујна на долга, споена рака. Нормално, тава за полнење на тенџере е поставена над шпоретот во вашата кујна. На овој начин можете да наполните садови со вода, додека тие веќе се позиционирани на шпоретот. Како ова, не мора да носите тешки полни садови од мијалник од кујната до шпоретот на кујната. Традиционалните чешми за полнење на тенџере не смеат да се мешаат со други чешми за мијалник во кујната кои имаат споена рака. Главната разлика помеѓу тапа за полнење на тенџере и тапа на спојувана кујна мијалник е топлото снабдување со вода. Со тапа за полнење на тенџере, потребно е само едно снабдување со ладна вода. Но, секако лесно можете да комбинирате тапа за полнење на тенџере со таблета за спојување на кујнски мијалник за да постигнете крајна хармонија во дизајнот на вашата кујна.
Кога ја дизајнирате вашата кујна, на почетокот честопати размислувате како треба да изгледа вашата кујна од соништата. Но, можеби е поважна функционалноста на вашата нова кујна од соништата. Мора да размислите како готвите, каков вид опрема ви треба, каде ви требаат извори на светлина и како можете лесно да ја одржувате вашата кујна. Секоја единица опрема во вашата кујна нуди широк спектар на избори. Ова важи и за вашите кујнски славини. Но, еден аспект што често се заборава е крајната функционалност на славината за тестенини за полнење тенџере. Едноставно затоа што не е надалеку позната. Од друга страна, овој вид кујна кран може да ви го олесни животот многу повеќе кога готвите.

Зошто ви е потребна славина за кујна за полнење тенџере?

Најголемиот професионалец на кран за тестенини е тоа што може да ве спаси носејќи тежок сад исполнет со вода од кујнскиот мијалник до вашата кујна. Ова особено може да биде голема предност за вас кога не можете или не сакате да носите тешки предмети. Носењето тешки саксии може да предизвика напрегање на рацете, рацете и грбот. Тоа може да биде незгодно кога веќе чувствувате болка во грбот или рацете. Покрај тоа, може да се случи големите саксии да не се вклопат во вашиот кујнски мијалник. Поради оваа причина, може да биде предизвик да се наполни големо тенџере со вода.
Можете да изберете од две основни опции кога станува збор за славините за полнење тенџере. Постојат славини за полнење на тенџере со едно спојување и двојно спојување. Зависи од големината на шпоретот во вашата кујна, кој од нив ќе излезе најдобро за вас. Ако имате шпорет на кујна со бројни горилници, славината за полнење тенџере со двојни споеви ќе работи најдобро заради досегот. WOWOW модерната станица за полнење на садови за фармерски полиран Chrome ви нуди двојно споена рака со вкупен дострел од 20 инчи. Со оваа долга славина за полнење на тенџере можете да стигнете до кој било дел од вашиот шпорет на кујната и затоа нуди максимална удобност.

Практични карактеристики на славина на кујната за тестенини за полнење на тенџерето

Тапа за полнење на тенџерето на WOWOW е многу пригодна со својата споена рака, бидејќи раката можете да ја преклопите целосно назад до wallидот на шпоретот. На овој начин нема да ви заземе простор во кујната и нема да изгледа незгодно. Заради неговиот адаптивен распоред, можете да заштедите скапоцен кујнски простор. Оваа висококвалитетна славина за полнење на саксии може да се оддалечи со цел да се почитува стилскиот дизајн на вашата украсна кујна. Оваа славина за полнење на тенџере тешко дека ќе ја забележите на вашиот wallид!
Многу луѓе се плашат дека славина за полнење тенџере ќе истече и ќе предизвика штета на водата во вашата кујна. За разлика од славините на кујнскиот мијалник, вода што капе може да биде фатена од кујнскиот мијалник. Со тапа за полнење тенџере, водата може да падне на вашата кујна шпорет или кујнски тезга. И на крајот на подот од вашата кујна што може да предизвика прилично штета. Од безбедносни причини, славините за полнење на тенџерето често се опремени со две лостови. На овој начин славината за полнење на садот е двојно заштитена од капе. Продолжената рака на славината за полнење на тенџерето на WOWOW има два вентили за двојна контрола на протокот. Кога ќе завршите со готвење, само исклучете го и главниот вентил, така што не може да се истури вода. На овој начин се гарантира вашата безбедност во кујната.
Тапа за полнење на тенџере со висок квалитет
Поставената тапа на WOWOW современа фарма-стаклена полиран Хром е фабрикувана од најмодерната технологија. На овој начин WOWOW обезбедува прецизни димензии на тавата за полнење на тенџерето за оптимални перформанси. Оваа ташна за полнење на тенџере WOWOW нуди гаранција за долг живот, бидејќи на нејзината висококвалитетна полирана внатрешна површина. Изработено е од чист месинг со висока густина (бакар). Вие сте обезбедени со чиста вода за пиење што излегува од оваа тапа без опасни материи. Вашето здравје е пред сè најважно! За ништо, овој производ на WOWOW не е ISO-сертифициран.

Одлично снабдување со вода со оваа славина за рака со тестенини за полнење

Со висококвалитетниот излив од 360 степени, можете да достигнете скоро на секое место и да пополните ништо со леснотија. Вентилите се изработени од најдобар квалитет и многу удобни за ракување. Вие го забележувате квалитетот веднаш кога ги користите вентилите. Режимот на проток од друга страна е совршен за полнење со вода. Обезбедува постојан притисок за да понуди постојан проток на вода. Вентилите со висок притисок избегнуваат прскање и капење за да ви понудат најдобра удобност. И тоа е токму она што ви треба од вашите кујнски чешми!
Тапа за полнење на тенџере на WOWOW е завршена со четкан и излажан никел. Има елегантен полиран хромиран финиш што ќе се вклопи во речиси секоја дизајн кујна. Водата за полнење на тенџере на WOWOW е отпорна на гребење и лесно се мие. Затоа, за одржување на тавата за полнење со тенџере е лесно. Можете да ја задржите тапата за полнење на тенџере како нова за долг временски период. WOWOW нуди 5-годишна гаранција за сите свои чешми. Поради оваа причина, знаете дека пронајдовте тапа за полнење на тенџере што ви нуди најдобар сооднос цена-квалитет. Со нашата 90-дневна гаранција за враќање на парите, можете да ја вратите тавата за полнење на тенџере без никаков проблем, ако не сакате. Но, знаеме дека тоа нема да се случи. Имаме доверба во нашиот производ!
Предностите на тавата за полнење на тенџере накратко:
· Дава вук-фактор во секоја кујна
· Лесно пополнете ги садовите на шпоретот
· Практична споена рака за да може лесно да се отстрани тапа од филот за тенџере
· Двојно вооружено за оптимална флексибилност
· Можете лесно да достигнете недостижни места на 20 инчи
· Уникатен полиран дизајн на хром
· Направено од високо квалитетни месинг материјали
· Лесен за чистење и лесен за одржување
· 5-годишна гаранција

спецификација

Тежина

3.84 фунти

пакет Димензии

X x 15.51 9.61 2.05 инчи

Боја

хром тапа за полнење тенџере

стил

Тапа за полнење тенџере, преклопен двојна рачка со хром

Заврши

Chrome

материјал

месинг

Облик

Преклопен

Постапка за вградување

Wallиден

Достигнување до излета

20 инчи

Тип на испирање

Режим на поток

Поставување на рачката / рачката

Лево или десно

Број на рачки

2

Рачка со материјал

месинг

Опис на изведбата

Ладна вода

Профил на приклучок

Wallиден

користење

Комерцијално / ресторанско / станбено / внатрешно

Вклучени компоненти

Тапа за полнење тенџере / приклучок NPT; Аерактор на Neoperl ABS; Додатоци за монтирање (германски најлонски сидро завртка за фишер)

 1. J *** m2021.02.18

  Не можам да кажам ништо лошо за овој филер за тенџере. Оваа тапа за кујна од паста има толку убав изглед и е цврста добро изградена славина. Јас ја сакам бојата snd чувствувам како да добив многу за цената. Прекрасно е и ќе биде многу убаво на мојот wallид кога ќе го инсталираме на нашата нова куќа.

 2. B *** s-2021 05 25-

  LOУБОВ !!! Добивам толку многу комплименти за оваа славина од кујна за тестенини. Јас сериозно го купив за изглед, но исто така работи одлично! Одличен притисок на водата. Секако, полесно е да се наполни тенџере за тестенини, компири, грав и сл отколку да се носи низ кујната.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X