Барај Барај Мапа

WOWOW Хром со славина од центарот за бања

(23 customer reviews)
долари45.96
производи:
66
Осврти:
23

Амазон САД    Амазон CA

Опис на мета: Храна за бања за Chrome за секоја стилска бања. Висококвалитетна славина за бања со 4 инчи, со најдобар сооднос цена - квалитет. Купете ја нашата славина од бања со хром сега!

Упатства за инсталација 2321200C

Доставете до

 
 • Квантитет
  • -
  • +
 •  
назад количката

WOWOW Хром со славина од центарот за бања

WOWOW Хром со славина од центарот за бања

WOWOW Хром со славина од центарот за бања

WOWOW Хром со славина од центарот за бања

Вода за бања на Chrome 2321200C
Иако има многу бои и завршувања во врска со славините во бањата, сјајниот хром сепак е најпопуларна завршна тапа за бања. Зошто е тоа? Главната причина е што хромот е сјаен и му дава на секоја бања блескав изглед. Кога се гледате себеси во хромирана тапа за бања, ви остава впечаток дека тапа и бањата се чисти како и свирежот. Ова важи и за таблетата за бања на Chrome, како и на WOWOW. Поради неговиот изглед, се одликува со класичен и стилски изглед. Не на последно место поради бојата на хром и смелиот дизајн на двете рачки на тапа.

Хром центрирана тапа за бања

Покрај бојата, чешмите за бања доаѓаат во многу различни стилови и дизајни. Трите главни типа чешми за бања за мијалник за бања се:

Fa славини за бања во центарот
 Распространети чешми за бања
Fa чешми за бања со една рачка
Двете славини на центарот и широко распространетата тапа, исто така се означени како славини со бања со двојна рачка. Разликата помеѓу славините за бања на центарот и распространетата тапа на бања не е толку голема. Двете чешми за бања треба да се инсталираат три дупки правилно на мијалникот за бања. Единствено е што рачките на широко распространета тапа за бања можат флексибилно да се инсталираат на растојание од 4 до 16 инчи од самата тапа. Со славини за бања на центарот, рачките веќе се интегрално позиционирани на 4 инчи од тапа за мијалник за бања. Рачките на крајот формираат еден дел од тапа за бања на центарот. Инсталирањето на тапа за бања на центарот е малку полесно, бидејќи нема да имате лабава вода како што е случајот со распространетата тапа на бања.

Дизајн на хромирана тапа за бања
Хроматската тапа на бања на WOWOW ви го обезбедува вашиот декор на бањата со минималистички и сепак елегантен дизајн. Затоа, славината со хромирана бања со низок лак на WOWOW е најдобриот стилски додаток на вашата бања. Сјајна завршница на хром ја одликува вашата бања со огледало, како многу рефлективен сјај. Идеално, вие ја комбинирате оваа хромирана тапа за бања со соодветни чешми за бања во ист стил. Можете да најдете хромирани чешми за бања на WOWOW за туш и када со цел да постигнете едно хармонично единство во вашата бања.

Без сомнение, најкарактеристичен дел од оваа чешма за бања за бањи се двете рачки. Тие нудат уникатен дизајн кој ќе ви овозможи на вашата бања ву-фактор. Овие рачки не само што се привлечни за очи. Тие се исто така многу лесни за употреба. Оваа чешма за бања со хром вклучува дизајн со 2 рачки кој е во согласност со ADA. Ова ја прави оваа хромирана тапа на бања и издржлива и лесна за корисниците.
Оптимално функционална чешма тапа за бања
Рачките на оваа чешма за бања од хром се лесни за употреба. Дури и брзината на проток 1.2 GPM ви помага да заштедите вода за да ви заштедите пари. Ова ја прави оваа хромирана тапа за бања акредитирана и за трајна и одржлива употреба. Покрај тоа, хромираната чешма за бања е отпорна на дамки од вода и отпечатоци од прсти, така што е многу лесно да се исчисти чешмата за бања на WOWOW. Willе можете постојано да ја одржувате вашата стилска бања пенлива!
Висококвалитетна хром тапа за бања
WOWOW е професионален производител на чешми за бања. Ние користиме смели дизајни во комбинација со современи технологии на производство. WOWOW се залага за високо квалитетно производство и обемни контроли на квалитет. На овој начин WOWOW отсекогаш беше во можност да произведе чешми за бања во согласност со стандардите за квалитет во индустријата. Хроматската тапа на бања на WOWOW е обработена од високо-технолошки машини за инцизија и стругови. Затоа, можеме да достигнеме прецизни димензии на оваа тапа за хромирани бањи за да гарантираме максимални перформанси. Хром тапа за бања е изработена од не'рѓосувачки челик за да биде многу отпорна на корозија. Хроматската тапа на WOWOW е обложена со хром, а внатрешните делови се зацврстуваат за да гарантираат чиста вода без остатоци за оптимална безбедност за вас.
Лесна за инсталирање тапа за хром за бања
Хромираната тапа за бања е дизајнирана за мијалници за бања со три испакнати дупки кои се оддалечени 4 инчи едни од други. Вашата хромирана чешма за бања ќе се вклопи непречено во претходниот мијалник за бања. Единствените две работи што треба да ги направите е цврсто да ја прицврстите чешмата за бања во купатилото со мијалник за бања со двете вклучени пластични навртки за вртење. На крајот на краиштата, вие ги поврзувате водоводните цевки со конекторите за ладна и топла вода.
Оваа хромирана тапа на бања на WOWOW доаѓа со стилски појавувачки појавувачки излез со одлив. Можете лесно да го инсталирате скокачкиот мозоци за да можете да го контролирате со вашата нова ташна за хромирана бања. Сите потребни додатоци се испорачуваат со производот. Со упатството за инсталирање можете лесно да ја инсталирате оваа хромирана тапа за бања со излевање на садот под водство на едноставните чекори од упатството.

Бидејќи WOWOW се залага за квалитет на своите производи, не се плашиме да ви понудиме 5-годишна гаранција на оваа висококвалитетна тапа за хромирана бања. Знаеме дека нудиме високо квалитетен производ по многу конкурентна цена. Затоа знаеме дека нудиме најдобар сооднос цена-квалитет на пазарот. Ако нашата славина од бања со хром не може да го направи она што може да очекувате да го направи за вашата бања, можете да ја вратите тапата за бања и да ја замениме со нова. Толку едноставно!
Покрај тоа, ние нудиме 90-дневна гаранција за враќање на парите. Кога ја нарачувате нашата славина од хромирана бања и може да не функционира како што сакате вашата славина за бања да работи, можете да ја вратите кај нас, без да поставите прашања. Willе ви ги вратиме парите без проблем. Бидејќи веруваме во нашиот производ и имаме многу задоволни клиенти низ целиот свет, знаеме дека ќе бидете позитивно изненадени од таблетата WOWOW хром за бања. Загарантирана!
Предностите на хромираната тапа за бања накусо:
 Дава фактор на вуј во секоја бања
 Елегантен сјаен дизајн на хром
 огледален, високо-рефлективен сјај
 Лесно се комбинира со други славини за бања од хром
 Изработено од високо квалитетен не'рѓосувачки челик
 Лесен за инсталирање
 Лесен за чистење и лесен за одржување
 5-годишна гаранција

спецификација

Тежина

3.12 фунти

пакет Димензии

X x 9.17 9.09 3.98 инчи

Боја

Chrome

Заврши

Бранеа

материјал

Легура на цинк / месинг / не'рѓосувачки челик

моделот

Допрете миксер за бања со дизајн на 3 дупки 4 инчен центар

Висина на плукање

3.7 инчи

Достигнување до излета

5 инчи

Тип на испирање

тек

Рачка со материјал

Цинк легура

Стил на прекинувач

Топла вода и ладна вода одделно контролираат

Посебни карактеристики

NSF керамички диск вентил, мешавина на вода, 3-дупчички дизајн со 4 дупки, лесен за инсталирање, 2 топла и ладна вода за управување со рачка, хром

Вклучени компоненти

Славина * 1, спецификација за инсталација * 1, склоп на мозоци * 1

 1. R *** y-2020 06 13-
  US

  Ова е одличен изглед за мала суета за бања. Сакајте поп-ап мозоци поблиску и квалитетот е одличен.

 2. R *** y-2020 06 18-
  US

  Одлично за парите. Навистина добар квалитет и чувствувајте се за половина од цената на другите. Дали 100% повторно би купиле и веројатно ќе купат и за нашите други бањи!

 3. G *** d-2020 06 19-
  US

  Мојот сопруг и јас правевме реновирање во бањата и недостасуваше избор и цена во продавниците за подобрување на домот. Многу ми е мило што отидовме со оваа славина. Дојде со сè, амбалажата беше прекрасна и не можете да ја надминете цената. Целосно задоволен.

 4. A *** n-2020 06 23-
  US

  Прекрасна славина и НЕВЕРОЈАТНА вредност за оваа цена! Го сакам!

 5. G *** s-2020 06 25-
  US

  Толку ми се допадна, купив и втор. Висококвалитетни делови и пакување, добар изглед, функционираат одлично. Силно се препорачува.

 6. Б *** n-2020 06 29-
  US

  Убаво, практично, лесно за инсталирање и голема вредност за парите !! Потребна ни беше славина за замена во бањата и јас сум тесен кога станува збор за трошење пари {купувач на зделка тука} Ова е совршена славина за нас и работи одлично!

 7. J *** n-2020 07 02-
  US

  Купив две од овие за куќата на мајка ми и изгледаат многу убаво и досега добро функционираат. Тие се одлична вредност за цената и изгледаат многу добро.

 8. S *** m-2020 07 09-
  US

  Тапа е голема вредност. Дојде со нови црева за вода и целиот потребен хардвер. . Совршено вклопување и не проблеми. Тоа е погодно и завршницата е подобра од некои производи на Делта или Мовен по 1/3-та цена. Не може да се победи оваа зделка

 9. C *** n-2020 07 13-
  US

  Прекрасен производ, лесен за инсталирање и со pop-up систем за одводнување, не можевме да бидеме посреќни! Ви благодариме што се гордеете толку многу со она што го правите. Вашата амбалажа апсолутно осигурува дека сè ќе пристигне безбедно и сигурно, а вашето внимание кон овој детал е исто толку импресивно како и вашиот фантастичен производ! Продолжете со добрата, квалитетна работа!

 10. Е *** w-2020 07 19-
  US

  Требаше да ја заменам слабината славина и ја купив оваа причина што изгледаше слична на онаа што ја имав. За цената е голема вредност. Изгледа одлично. Имаше само неколку недели. Се надевам дека ќе остане да работи за некое време.

 11. A *** n-2020 07 19-
  US

  За цената, ова е мала солидна единица. Вклучува плетени нерѓосувачки водови, така што ми заштедија патување до продавницата за градежни работи и некои долари. Инсталирајте беше ветре откако ја извадивте старата славина. Јас ги оценувам производите според вредноста и според мене ова е добра вредност за цената. Ние едноставно користиме нерѓосувачки цедилка во одводот, така што не го инсталирав предвидениот склоп за одвод. Се на се, би купил друг производ на WOWOW.

 12. P *** l-2020 07 21-
  CAD

  Изгледа и настапува како славина од врвни долари навистина го сака.

 13. K *** t-2020 07 22-
  CAD

  Неверојатен производ. Имам инсталирано многу мијалници и овој изгледа најдобро и беше супер лесен за инсталирање

 14. A *** y-2020 07 25-
  CAD

  убав славина со одлична цена. Тешки изработени и лесни за инсталирање

 15. М ***)-2020 07 27-
  US

  Ве молам. Лесна инсталација. Сакајте го четканиот финиш на никел.

 16. S *** a-2020 07 29-
  US

  Ова го инсталирав во мојата куќа за изнајмување и мојот станар беше многу задоволен од изгледот, висината на вратот на славината и неговото функционирање.

 17. T *** t-2020 08 01-
  US

  Сакајте ја мојата нова славина. Пристигна навистина добро спакувано и инсталацијата беше лесна. Изгледа одлично и и дава ажуриран изглед на бањата.

 18. R *** r-2020 08 02-
  CAD

  Лесно е да се инсталира и да се додаде одличен финиш во бањата. Затнувачот на клипот е многу подобар од стариот стил кој никогаш не работел правилно.

 19. D *** a-2020 08 05-
  CAD

  Многу убаво, како што е опишано. Многу кул приклучок за одвод на заклучување на притисок Никогаш претходно не го видел тоа, но сакај го !!

 20. Јас *** е-2020 08 08-
  CAD

  Одлична славина за цената, особено кога ќе се спореди со она што го добивате во Дом Деп со иста цена.

 21. О *** а-2020 08 11-
  US

  Добар квалитет, убава завршница. Тоа е за неколку месеци и го задржува бунарот

 22. Е *** y-2020 08 14-
  US

  Никогаш не се појавил скок како оној вклучен со славината. Сепак, навистина ми се допаѓа изгледот. Брзо се одвртува и за чистење. Убав кран за пари.

 23. A *** y-2020 08 19-
  CAD

  Сакајте ја оваа славина. Топла вода излегува побрзо од старата славина. Беше лесен за инсталирање.

Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

Се вчитува ...

Изберете ја вашата валута
долариСАД (САД) долар
евра евра

кошничката

X

Историја на прелистување

X