Барај Барај Мапа

Овие бањи се исто така премногу високи, дали сте ги виделе сите?

КласификацијаБлог 5267 0

Нови наслови на бањата на мрежата за бања

Бањата е место што често го допираме секој ден, а неговата чистота, складирање и организација и создавањето атмосфера се тесно поврзани со вкусот на сопственикот. Зад висококвалитетниот дизајн на бања, мора да се крие нежна душа. Но, истиот стар начин на поплочување, неизбежно ги тера луѓето да се чувствуваат здодевно. Денес споделуваме некои од помодерните, поуникатни техники за поставување плочки за да создадеме главни моменти за благата домашна декорација!

 

01

Декоративен колаж од плочки

И модерен и ретро темперамент на цветната плочка, дефинитивно можат да станат внатрешна привлечна алатка. Тоа е светли бои, дезени, составот е многу привлечен. Без оглед дали е позадина за прикажување или мала област на локално разубавување, можете да ги соберете неочекуваните ефекти, така што стилот на бањата одеднаш ќе се подобри.

 

02

Класичен квадрат колаж

Плочката поплочување во средината на правилата, да се донесе чувство на ред. Чисти линии, едноставни и светли тонови, и самата квадратна плочка претставува чувство на елеганција, давајќи им на луѓето невидено визуелно искуство.

Ако сакате да го скршите уредното и уредно чувство на воздржаност, можете да користите суптилни промени во линијата, како што е I-beam за да ја подобрите убавината и да ги покажете засегнатите слоеви.

 

03

Sameидни и подни плочки со иста боја

Постојаниот стил на подни и wallидни плочки може да послужи како визуелно продолжување, правејќи го просторот да изгледа попространа, празна и со силно чувство на целосност.

 

04

Differentидни и подни плочки во различна боја

Различни тонови и стилови на wallидни и подни плочки се попогодни за создавање богато чувство за хиерархија. Во оваа ера на индивидуално изразување, неконвенционална, оригиналност, да се постигне извонреден дизајн на просторот.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X