Барај Барај Мапа

Ова е бања, онаа во вашата куќа е само тоалет - нови трендови во дизајнот на бања во 2021 година

КласификацијаБлог 1807 0

Наслови на бања Xiaoxin

Локација број еден во светот за селфи е бањата, зошто луѓето сакаат да прават селфи во бањата?

Особено во трговски центри и хотелски бањи.

Случаен истрел во огледало е висока вредност.

Ова е кога некои луѓе се прашуваат.

Зошто во сопствената бања не можат да го снимаат овој ефект?

Тоа не е затоа што вашиот дом не изгледа добро

Новиот тренд на здравствен дизајн во 2019 година.

Овие внимателен дизајн фокус, имајќи предвид дека вашиот дом може да има и врвна бања!

 

Потоне нанадвор

Разбудете се од кревет наутро, и сакате да одите во тоалет, да трчате во бањата, но да го пронајдете семејството како се мие внатре, дали некогаш сте се сретнале со оваа ситуација? Всушност, можеме да го ставиме мијалникот надвор од бањата и да ги оставиме тоалетот и тушот внатре. Ова не само што ќе ја подобри ефикасноста на употребата и ќе ги оптимизира потребите на животот, туку и ќе ја направи бањата поквалитетна.

Да се ​​премести мијалникот надвор е да се додаде wallид и врата помеѓу тоалетот и мијалникот за да се одделат влажните и сувите области, а просторот за тоалет и туш може исто така да се оддели од влажно и суво повторно.

Одделен мијалник надвор е поудобно за семејството да се мие наутро и навечер, така што тие не мора да брзаат да користат бања секој ден.

Овој дизајн не само што не се меша едни со други во користењето и тоалетот и тушот, туку исто така осигурува дека четките за заби, крпите и другите приватни лични предмети не се загадени од бактерии во бањата.

 

-Иден дизајн

Во секојдневниот живот, почестите се тоалетите за подот, подните ормари за бања. Но, како што се подобрува животниот стандард на луѓето, за дизајнот на бањата, се повеќе внимание на деталите, но исто така и на сè поголемо внимание на квалитетот. Wallидни тоалети, wallидни мијалници, wallидни кабинети за бања, исто така, се повеќе и повеќе внимание. Не само поради неговиот уникатен дизајн, туку и затоа што овој дизајн е посоодветен за животните потреби на луѓето.

 

Областа на тоалетот + Дизајн за складирање на простории за миење садови

Многу луѓе се жалат, бањата е толку мала, плус некои ормани за складирање, колку е депресивно!

Всушност, сè додека ние направи разумно користење на wallидот зад тоалетот и просторот за миење, можеме да сочуваме многу работи, дури и ако е само 0.5 °, лесно може да се дизајнира.

Скриениот резервоар за вода на toiletидниот тоалет е директно над орманот за бања, а целокупното чувство е силно.

Дизајнот на toiletидниот тоалет е многу удобен и може да додаде жив живот во малата бања.

 

Дизајнот „Совети"

 | Осветлување |

Ако бањата има само една главна светлина, тоа ќе предизвика нерамна осветленост, локални темни области, оригиналната мала бања ќе изгледа уште помала. Значи, треба да работите на овие три области.

 • Огледало пред огледало: додадете предно светло во огледало за изворот на светлина да се погоди рамномерно во вашето лице.
 • Под огледалниот ормар каде што се поставени тоалетите: Ако се чувствувате темно, можете да дизајнирате помошна светлосна лента.
 • Над тоалетот: Ако имате навика да читате кога користите тоалет, се препорачува да дизајнирате дополнително мало светло за читање над тоалетот.

Потсетник: бања во инсталацијата на светилки и фенери мора да избере влага-доказ, за ​​да не се појави внатрешноста на светилките и лампиони вода магла, скратување на работниот век.

 

 | Скриен туш |

Нашиот најчест туш е овој

Време е да ја освежиме естетската, скриен туш е да се подобри вредноста на оружјето.

Цевката за водоснабдување на овој скриен туш е претходно закопана во wallидот на бањата, главата за туширање е фиксирана во надземна положба, држачот во theидот, не може да се подигне по своја волја, само главата и тушот за туширање се изложени надвор. Но главата за туширање има мала активна топка, која се користи за прилагодување на аголот на водата. Аголот на движење нагоре и надолу е пофлексибилен.

Нема изложени цевки, визуелно изгледаат поедноставно и поубаво и не зафаќаат простор. Евангелието на малата бања.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X