Барај Барај Мапа

Мијалник за миење е навистина практичен! Но, ако не обрнете внимание на овие 5 поени, подоцна постојан проблем!

КласификацијаБлог 1323 0

Наслови на бања Xiaoxin

Колку е незгодно да имате само една бања дома? На пример, во работните утра, тој мора да оди во тоалет, мора да се миете, едноставно не може да се спроведе во исто време! И дизајнот на пералната за надворешни работи може ефикасно да го реши овој проблем, не само за да се подобри употребата на бањата, туку и целосното одвојување на влажното и сувото, исто така многу пријателско кон малите домаќинства

Дизајнот на мијалникот е да се помести мијалникот од бањата, тоалетот и тушот во една област, мијалникот во друга област, двата простори не се мешаат едни со други, додека употребата на каков било конфликт нема да се случи.

За бања, просторот е мал, откако ќе го изместите мијалникот, може да ја зголеми површината на влажната површина внатре, веќе не изгледа премногу тесно! Значи, тоа е многу пријателско за малите домаќинства.

Покрај тоа што обезбедува влажно и суво раздвојување и лесна употреба, мијалникот е исто така почист и хигиенски.

Без влажно и суво одвојување, крпите, четките за заби и другите дневни потреби ќе бидат подолго време во влажна средина, лесно размножувачки бактерии. Мијалникот ќе биде поместен, нема да има таков проблем, надворешната површина е многу посува од бањата.

Покрај тоа, кога го правите мијалникот однадвор, следните проблеми не треба да се игнорираат.

 

Одводнување

Нема дренажна цевка надвор од бањата, за да се реши проблемот со нагоре и надолу вода, конструкцијата треба однапред да ја повлече вертикалната цевка до мијалникот.

 

Хидроизолација

Имајќи предвид дека потрошувачката на вода не е мала, надворешната површина мора да биде хидроизолирана! Theидот на мијалникот и земјата подолу треба да бидат обоени со хидроизолација за да се спречи истекување на вода што ќе доведе до влага и мувла на идот.

Што се однесува до обемот на хидроизолациониот слој, најдобро е да се наслика областа од земјата директно под мијалникот до 1.5м над wallидната положба на мијалникот.

 

Ѕид

На wallидот се препорачува да се залепат добри плочки, на крајот на краиштата, во споредба со латексната боја, позадина и други материјали, водоотпорна способност за плочки е најдобра, има вода прскана на бришење.

 

Земјата

Како и кај идовите, на подот исто така се препорачува да се користи плочка, доколку сакате да поставите дрвени подови, не заборавајте да ставите добар праг камен покрај мијалникот, така што двата материјали ќе добијат ефект на одвојување.

 

Countertop

Мијалникот треба да се направи на бариерата за вода за да се спречи водата на countertop да остане на земја, најдобро е да се направи пред и потоа, но исто така и да се спречи водата да се влева во theидот со јазот. Немојте да мислите дека бариерата за вода не работи, ефектот на инсталацијата е секако подобар отколку што не е инсталиран!

Откако ќе се измести мијалникот, може да се чувствувате малку голи и непривлечни, па ако има доволно простор, можете да направите преграда за покривање, како стакло од црна рамка, шупливата преграда е добар избор

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X