Барај Барај Мапа

Кои се популарните плочки за бања во 2021 година со програмата? Овие форми, материјали и бои, со неколку години не се застарени!

КласификацијаБлог 5843 0

Наслов на бањата Ксиао Ксин

Современото чувство за иновација и персонализираниот концепт на дизајнот на просторијата за бања немаат крај, но вратете се на најоригиналниот „практичен“ принцип, дизајнот на бањата или „технологијата“ што треба да се следи.

Во обичните дневни соби, плочките за бања ги следат следниве принципи за да се постигнат најпрактичните резултати.

# wallsидови со обични мат плочки ќе го направат вкупниот простор не е толку студен, тврд.

# Перформанси против лизгање се задолжителни, употребата на антилизгачки душеци, ќелии против лизгање и сл. Треба да биде глазура на тортата, а не замена.

# Изберете подна плочка која е преголема. Поради многуте агли во бањата, тоа ќе ја зголеми фреквенцијата на сечење плочки и отпад.

 

[Препорачана опција една]

Топлина без губење на елеганцијата

# За обични плочки, обичните плочки се малку поекономични, а цветните плочки имаат посилен ефект. Можете исто така да изберете плочки од жито од дрво, природната топлина е одлична алатка за подобрување на стилот на просторот. Просторот за бања може да избере да претера малку жито од дрво, повеќе личност и поефикасно.

# Погоден за повеќе од 25 години, пријатни и елегантни луѓе

 

[Препорачана програма два]

Елегантна фрагментација

# Плитка фрагментирана шема, лесната текстура го прави просторот на бањата светла и не губи стил, изборот на цветни плочки на струкот може да се измери.

# Погоден за 20-30 години, потрага по едноставност, елеганција и лесен кинески стил на млади луѓе, особено за 25-годишни жени горе долу

 

 

[Препорачана опција три]

Црно-белата класика што не тргнува наопаку

# Двете главни плочки, темни и светли, без разлика дали се користат заедно или сами, можат да го рефлектираат чувството на умерено.

# Погоден за возрасна група од 25-40 години, потрага по едноставни луѓе

 

[Препорачана програма IV]

Сентимент во европски стил

# Европски + антички натпревар е скоро „кралот на палењето пари“ во плочки, струкот го наследи класичното европско олеснување во кое имаше неколку дезени. Шемата, бојата и сјајот се склони кон репродукција на стабилното и класичното. Цветните плочки, исто така, играат многу важна улога во совпаѓањето, па чувството да се користат цветни плочки и да не се користат цветни плочки е како разликата помеѓу достапната верзија и луксузната и престижна верзија. Само бидете подготвени да платите за тоа.

# Погоден за луѓе над 30 години, слободоумни и сакаат западна уметност

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X