Барај Барај Мапа

Како да се инсталира просторијата за миење садови попрактично? Започнете од овие четири аспекти, за да обезбедите таа убава и добра употреба! 

КласификацијаБлог 6066 0

Наслови на бања Xiaoxin

Дизајн на бања покрај подните и wallидните плочки, избор на слив, кабинет за бања планира да огледало со значителна материја! Правилно дизајнирана, и убава и функција за складирање. Лошото планирање може да доведе до мувла, не е лесно да се одржува, а просторот за складирање е недоволен. Следното од изборот на мијалник, стил на кабинет за бања, дизајн на огледало и декоративна анализа на осветлување, 4-те големи проблеми и контрамерки за обезбедување големи и мали домаќинства се применливи на мрзливиот пакет за декорација на мијалник!

 

Една

Мијалник за избор на countertop, под вграден тип

или стил на слив во колона?

 

1, тешко моделирање, вредни луѓе погодни за: countertop

карактеристики: дизајнот на формата од 100 точки, под инсталацијата на кабинетот за бања, простор за складирање, погодни повеќеслојни промени.

Забелешка: ширината на countertop не е погодна за помалку, а инсталацијата на славините мора да се прилагоди во согласност со личните навики на употреба висина, за да се избегне перење на рацете и други проблеми. Покрај тоа, бидејќи е лесно да се произведат ќорсокаци за чистење, прскањата се лесни за одржување, а не е лесно за одржување на вредното одржување на уредноста.

 

2、 Многу неред, мрзливи луѓе погодни за: под вграден тип

карактеристики: Дизајнот на плочата за сечење рамни прави плочата да изгледа многу попространа, може да се чува во зоната што изгледа поголема, а помалку да се чисти мртвиот простор за да се олесни одржувањето.

Забелешка: работ на спојот со countertop лесно се крие нечистотија, а инсталацијата и конструкцијата се релативно комплицирани.

 

3, помалку работи, мала куќа погодна за: слив со колони / слив закачен на wallидови

карактеристики: зафаќаат мала површина за да заштедат многу простор, идеално за мали пингви, половина дизајн на бања и лесен за инсталирање и чистење.

Забелешка: помалку простор за складирање на кабинетот за бања е најважен, треба да поминува низ други wallидни полици за складирање, како што е да се зголеми поставувањето на материјали за бања.

 

две

Фокус за складирање бања на кабинетот за бања!

Отворено или скриено, кој да избере?

 

1, помалку работи, како разновиден дизајн, погоден за: отворени полици

карактеристики: Стилот на полиците се менува повеќекратно, може да се користи со флексибилна класификација на корпата и лесен за пристап.

Забелешка: Ако просторот е голема влага, материјалите за складирање се потешки за одржување, има подобар простор за влажен и сув простор.

 

2、 Повеќе работи, како кратко и чисто чувство за соодветно: независно складирање на ормарот

карактеристики: врати од орманот, фиоки исклучени, сите предмети чисти и уредни, и доволен капацитет за складирање.

Забелешка: треба да се обрне внимание на изборот на орманот и вратата, се препорачува да се избере водоотпорен материјал, за да се избегне влага и мувла. Повеќето ормани за бања обично користат водоотпорна влакна или плоча од пена; материјалот од вратата на кабинетот е плоча од пена и плоча Менаи како најголем дел.

 

Три

Огледало со незаменлив,

Избор на огледало, што се препорачува?

1, рамка или без рамка

Во основа, повеќето луѓе ќе изберат врз основа на обликот, ако од гледна точка на одржување, чистење и одржување на стил без рамки од рамки е поудобно. Ако нема карактеристики на влага, отпорни на влага, лесен за употреба за да се влоши одреден временски период. Од естетска гледна точка, има повеќе опции и промени во рамката, повеќе предности во моделирањето.

 

2Maintenance Одржување на огледалото

Општите ретровизори имаат основна функција против магла и 'рѓа, ако вентилацијата во бањата е слаба или локацијата е особено влажна, се препорачува да се купи филм против магла или агенс против магла за зајакнување.

 

3Size Големина на огледало

Огледалото наоколу, квадратно како најголемиот дел, може да се заснова на големината на површината на мијалникот. Изборот на огледало не се препорачува да се избере поголема големина од мијалникот, визуелниот однос е понеизбалансиран.

 

четири 

Wallидни светилки, лустери го красат стилот на бањата,

Што да се обрне внимание на инсталацијата?

Откако ќе се утврди основното осветлување на просторот за бања, многу луѓе исто така ќе инсталираат лустери во областа на мијалникот, wallидни бандажи за осветлување со акцент, додавајќи стилски простор.

Инсталацијата треба да ја одреди висината и локацијата по дупчење дупки за да го поправи осветлувањето на theидот и таванот.

Посебно внимание мора да се посвети на стилот на осветлување, моделирање на светло и сенка, треба да се земе предвид локацијата на огледалото за да се избегне влијание врз видот на проверката на младоженецот и целата атмосфера на осветлување на просторијата.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X