Барај Барај Мапа

Инсталирајте полица на тоалетот, бањата веднаш живејте повеќе 5 квадратни метри!

КласификацијаБлог 5005 0

Наслови на бања Xiaoxin

Многу семејства имаат малку мала површина за бања, најверојатно, мијалник и комода е целата бања. Како сантиметар простор, за да се осигура дека и областа на активност, но исто така сакате да ја проширите бањата, добро складирање, најдобриот начин е да се направи добра употреба на 1 ㎡ над тоалетот.

 

1㎡> 3㎡, над советите за складирање на тоалетот.

Ормани: не зафаќајте простор, но исто така и за да ги задоволите потребите за складирање.

Партиции: максимизирајте го користењето на фасадниот простор.

Скали: и артефакти за складирање и украсни парчиња.

Огледала: визуелно проширете го просторот.

 

01

Складирање на орманот

Ако немате доволно простор за складирање во бањата, можете да позајмите од голиот wallид зад тоалетот.

Првото нешто што можете да направите е да инсталирате wallиден ормар зад тоалетот за складирање и да ги поставите дневните потребни тоалети, што не само што го подобрува користењето на просторот, туку и го олеснува неговото добивање секојдневно, совршено!

Првото нешто што треба да направите е да бидете сигурни дека имате добра идеја за тоа што правите. Најновиот додаток на колекцијата е најновиот додаток на колекцијата.

Првото нешто што можете да направите е да го испробате овој едноставен ормар или полица и да го купите готовиот производ преку Интернет.

 

02

Складирање на партиции

Можеби многу голем шкаф за складирање не е соодветен за вашиот дом, но поставувањето мал разделник е многу погодно. Може да издржи секаква тежина на нештата, големи како украси за зеленило, мали како шишиња со лекови, памучни брисеви и така натаму.

Исто така е одличен начин да го извлечете максимумот од вашиот дом. Главната цел на компанијата е да им обезбеди најдобра можна услуга на своите клиенти.

Трите прегради над тоалетот заштедуваат простор и истовремено складираат работи, што е 100 точки на практичност.

 

03

Складирање на скали

Ако мислите дека горенаведеното е поголема неволја, тогаш можете да изберете да поставите мала скала над тоалетот, поставена на theидот, нема да зазема премногу простор, пешкирите за складирање итн. Е многу погодно.

Also Можете исто така да закачите корпа за складирање на неа, висока бања во складиштето и да заштедите простор.

 

04

Складирање на огледала

Огледалото е поставено над тоалетот покрај функцијата за секојдневна употреба, како и функцијата на експанзија. Огледалата можат да рефлектираат, прекршат и да ја зголемат осветленоста на просторијата, удвојувајќи го визуелниот ефект на просторот.

Во прилог на ова, исто така можете да го комбинирате огледалото за бања со вграденото складиште за да ја осигурате убавината на идот, а исто така да поставувате предмети над theидот.

Погледнете ги овие случаи погоре, не успеавме да ја воздржиме возбудата, сакаме да се вратиме за да ја исчистиме сопствената бања, побрзајте да дејствувате за да го наполните тоалетот на 1 квадратен метар простор.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X