Барај Барај Мапа

Зошто вистинската славина на кујната прави разлика

Класификацијаблог 3557 0

Тешко е да препознаете што ви недостасува сè додека не се свртите кон една од дополнителните напредни славини на кујната. Постојат толку многу видови, од активирање на допир до славини за сензори за движење. Можете да добиете славина во многу различни дизајни, па дури и да добиете распрскувач за повлекување или повлекување во однос на распрскувач за аспект.

Правото чешма може да го направи вашиот процес толку помалку комплициран и времето што ќе го потрошите за вашата кујна дополнителна забава. Ако ви треба висококвалитетно допирање, секогаш треба да ги читате проценките порано отколку да купувате. Клиентите можат да бидат и лоши и фино отворени во врска со нивното искуство со производите.

Без разлика дали купувате чешми за бронзена кујна брусени со масло што чинат околу сто долари или едноставно барате соодветна алтернатива, прегледите можат да ви помогнат. Ова е најубавиот начин да се спушти вистинскиот допир за вас. Бидејќи не апсолутно секој е професионалец во кујнските славини, првокласно е да се уапсат голем број работи што сакате да ги пребарувате. Прочитајте повеќе информации тука за ова или мат црна повлече кујна славина.

Можностите што сакате да ги откриете на вашата нова кујна кран

 1. Целосна конструкција од месинг

Ова обично обично не претставува проблем се додека не изберете вистинска чешма со разумна цена. Повеќето славини се направени од месинг, поради фактот што тие повеќе не кородираат како различни метали кога се во контакт со вода. Ова ја продолжува славината подолго и добивате дополнителни средства за потрошената готовина. Брендови како Делта, Моен, Колер, Данзе и многу повеќе користат месинг за неговите или нејзините славини.

 

 1. Најнова технологија

Најновата генерација доаѓа со повеќето исклучителни славини, но неколку компании заостануваат зад себе. Треба да бидете сигурни дека ќе ја добиете ерата што работи убаво за вас. Ако одлучите за допир со сензор за движење, лесно можете да го најдете во вашата кујна. Сепак, бидејќи овие може да бидат со високи цени, треба да ја запомните и технологијата на допир, бидејќи е многу слична и нуди еднакви придобивки.

Друга компонента што сакате да ја осигурите е технологијата за убав вентил. Вентилите се компонентите што можат максимално да се носат во тапа за кујна, а неколку агенции како Делта обезбедуваат технологија што гарантира дека вашите вентили имаат животен век од над 5 милиони апликации. Повеќето славини користат неколку видови керамички вентили, а исто така треба само да бидете сигурни дека е дизајниран за долготраен живот.

 1. Гарантира и гарантира

Завршницата и славината мора да бидат прекриени преку ограничено осигурување за живот, во секој друг случај можеби нема да добиете неверојатна славина. Факторот на затворање што ви треба е да го замените за една или две години. Чешмите треба да се затворат минимум 5 години, во зависност од тоа колку редовно ги злоупотребувате и не треба да се плашите приближно да ја менувате чешмата многу години.

 

Како да го ограничите вашиот избор

Ако погледнете повеќе форми на чешма, би можеле да дознаете што искрено ви се допаѓа, а што не. Сите тие нема да го направат рамноправното и веќе сите славини не се конструирани идентично. Некои брендови се земени во предвид повисоки од другите, и ако го сакате најдоброто, подобро ќе бидете подготвени да заработите пари поради фактот што можеби не се ефтини.

Сепак, компромисот за кран со стрмни цени нуди поголеми придобивки и одличен производ. Вие не треба да се грижите приближно за овој досаден пад бидејќи чешмите од прв ред се направени со употреба на технологија што не капе. Друга компонента што ја добивате додека плаќате малку повеќе за вистинската славина е дополнителни можности. Ова може да вклучува многу различни работи во зависност од чешмата што ќе ја изберете.

Позитивно направете не е најдобро да ја одбирате најневеројатната славина, но исто така и таа што изгледа одлично и работи правилно. Бидејќи не можете прво да го тестирате, треба да бидете сигурни дека е добро закопчан ако сте направиле страшен избор. Ако проучите некои критики порано, помалку е можно да направите погрешен избор на вашата нова кујна кран.

 

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X