Барај Барај Мапа

Зошто туѓите бањи секогаш изгледаат толку добро?

КласификацијаБлог 6696 0

Наслови на бања Xiaoxin

Многу луѓе гледаат во сопствената куќа по реновирањето, а потоа ја споредуваат со другите, секогаш чувствуваат дека туѓите се подобри од нивните убави, дали е ова верижната реакција на „туѓите деца“? Денес ќе разгледаме туѓи украси за бања, дали е навистина подобар од нивниот сопствен дом?

1, земјата е поплочена низ шестоаголни плочки, таа е прекрасна. Theидовите се подеднакво бели плочки, што ја прави бањата поотворена и посветла. Виси слики, дрвен мијалник, извонредно огледало, wallидни светилки, итн., Целата декорација ја прави бањата особено нерасположена.

2, Wallид со дрвени плочки од жито, ефектот е исто така екстремно личен, веднаш го прави овој светло обоен простор, изгледа поинаку. Поставете ниши на идовите, погодно за поставување на материјали за капење, заштедувајќи земја практична и убава. Украсен со цветни аранжмани, полн со стил.

3, Местото за бања е големо, без разлика како да се организира, практичноста не е премногу лоша. Инсталирајте неколку полици на идовите, веднаш имате место за ставање работи, двете долни корпи за складирање се исто така добри ох.

4, Дрвените плочки, во комбинација со сивите плочки со комбинацијата, изгледаат многу текстурирани.

5, Сив тон на просторот, не направи луѓето да се чувствуваат депресивно, туку да изгледаат многу темпераментно. Особено wallsидовите на мијалникот, користените материјали, трнливо чувство, многу трендовски и стилски. Неправилен мијалник на мијалникот, а покрај цветниот украс, секаде може да го покаже стилот.

6, Theидот е во две бои, не депресивен и монотон, полн со текстура, а земјата е поплочена со цветни плочки, станувајќи најголем белег.

7, земјата е црна хексагонална плочка, бели плочки на идовите, црно-бело, класичен натпревар

8, Розовиот извонреден и убав мијалник е привлечен. Секое место во бањата е убаво уредено, ќе го направи целиот сјај!

9, Складирањето е одлично!

10,

11.

12, wallsидовите и подот со иста плочка, природна текстура, изгледаат врвно. Бел тоалет закачен на wallид и извонредна када со малку бел акцент во сивиот простор, изгледа уште подобро.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X