Барај Барај Мапа

Бања во куќата, изберете во тоалетот за Wallидови? Или тоалет за одводнување на подот?

КласификацијаБлог 5621 0

Наслови на бања Xiaoxin

Реновирање има многу да се размислува, да се бања, има во optionsидниот тоалет и тоалетот за одводнување на подот две опции, па како треба да ги избереме овие две? Денес ќе ги анализираме разликите и предностите и недостатоците на двата типа тоалети, за брзо да ги разбереме.

 

Што е тоалетот во wallидот?

Toiletидниот тоалет се нарекува и тоалет за виси Таа е составена од резервоар за вода во внатрешноста на идот и седечка јама надвор. Ова заштедува простор и дава чувство за стил на тоалетот, додавајќи врвен воздух во нашата бања.

 

Што е тоалет за одвод на подот?

Тоалет за одвод на подот е најчестиот вид тоалет што го имаме, каде што тоалетот се цеди надолу. Одводнувањето на подот е честопати така што горниот тоалет и цевките за одводнување на подот поминуваат низ подот, прават свиок на долниот покрив и потоа влегуваат во дренажната цевка, што е она што често го користиме сега.

 

Придобивките од тоалетите во wallидот

1, висока вредност

Во wallидниот тоалет може да се изложи на надворешната страна на грозната канализација за да се скрие, повеќе да не се гледаат разни цевки, да се подобри расположението на луѓето, но исто така да се остави просторот да биде голем и широк.

2 、 Лесно се чисти

За некои луѓе кои имаат фетиш за чистота, тоалетот во wallидот е многу погоден. Нема тешко да се исчисти мртвиот агол, така што тоалетот се чисти многу лесно.

3, погодно за движење

Ако toiletидниот тоалет треба да ја смени својата позиција, исто така е многу погодно да се движите, без никакви ограничувања.

4, низок шум

Општо земено, резервоарот за вода од обичните тоалети е директно поврзан со јамата, така што при испирање на тоалетот, звукот на проток на вода е многу силен, а овој шум може да влијае на другите луѓе. В toiletидниот тоалет е скриен во wallидот затоа што резервоарот за вода е скриен во идот, така што звукот на испуштање вода е многу мал.

 

Недостатоци на тоалетите во wallидот

1 、 Лесно се крши

Внатрешните делови на toiletидниот тоалет брзо се оштетуваат.

2 、 носивост

Во однос на носивоста на тоалетот, носивоста на toiletидниот тоалет е помала од онаа на тоалетот од подот.

3, поправка незгодно

Многу е незгодно да се поправи, откако тоалетот има проблем, многу е проблематично да се поправи и theидот мора да се отвори.

 

Придобивките од подотворениот тоалет

1, црвенило на бучавата е релативно мал, речиси може да се нарече тивок.

2, силата на црвенило е посилна, полесно се исфрла од измет што се прилепува на површината на тоалетот, се исчистува многу чисто, така што тоалетот изгледа како чист како нов.

3, ефектот на анти-мирис во споредба со другите тоалети е подобар, да се ослободи од мирисот на бањата.

 

Недостатоци на долниот дренажен тоалет

1 、 При испирање, треба да ја ставите водата на многу висока водна површина пред да можете да го исплакнете изметот чисто, и генерално да користите 8L до 9L вода за да ја постигнете целта на испирање, што е губење на вода во споредба со другите видови на тоалети.

2 、 Дијаметарот на цевката за одвод е околу 56 см, ако ја фрлите тоалетната хартија во тоалетот, плакнењето ќе биде запушено.

Без разлика дали станува збор за toiletиден тоалет или тоалет за одвод на подот, постојат предности и недостатоци, како да изберете специфичен избор или според личните навики да изберете, всушност, зависи од тоа кои фактори ги цените повеќе.

Претходно :: Следно:
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X