Барај Барај Мапа

Декорација на бања од 16 „детали за Господ“, направете го вистинското нешто, може да направи заштеда на половина

КласификацијаБлог 4083 0

Нови наслови на бањата на мрежата за бања

Се вели дека златната кујна и сребрената бања. Домашна декорација на многу луѓе, важноста на бањата не е толку голема. И, всушност, бањата е место што го користиме најчесто на дневна основа, а не да го следиме трендот или да трошиме повеќе пари за тоа. За бањата на овие 16 мали детали, треба да знаете!

 

Тапа за извлекување

Инсталирањето на бања може да се протега славина, е апсолутно евангелие за lovingубовта да се мие косата OCD. Обично може да се користат неколку прекинувачи за да се замени излегувањето на водата. Тоа е истата функција како главата за туширање во бањата. Повлечете за да ја измиете косата, вратете го кога не го користите. Наутро во брзање да одите на работа, не мора да го отворате тушот за да ја прелиете целата вода.

 

Зад алатките за чистење на складиштата на вратата

Задниот дел на вратата од бањата се користи за складирање на алатки за чистење, во споредба со специјалниот ормар за складирање е многу поедноставен и поекономичен. Кога ќе ја отворите вратата, тоа нема да влијае на убавината на вратата. Алатките за чистење виси wallид исто така може да бидат добро исцедени и суви, нема да произведат мирис. Може да се чисти директно во бањата, кратки линии на движење.

 

Полица за фен за коса

Фен за коса не директно на countertop, може да се чува преку полиците без нокти, се препорачува да се избере со калеми за да се намали приклучокот вода на допир. И најдоброто е овој универзален модел, може да се стават различни фен за коса. Комбинацијата на бои не е само висока вредност, туку и може да и даде на бањата да прави акценти.

 

Надградбата на кабинетот за бања 30 см

Бања кабинет надвиснат 30 см, отколку оставајќи мала празнина за чистење, на дното, исто така, може да се стави корпи за складирање, итн, севкупното, исто така, се чини дека не е обемна. Се разбира, ако го сторите тоа, дренажата на бањата е најдобро да се прави wallиден ред, дното нема да открие грозен цевковод.

 

Влажно и суво раздвојување

Бањата не може да направи јапонски четири одделување, но исто така е подобро да се направи влажно и суво одвојување, така што миењето и тоалетот не можат да се мешаат едни со други. Ако во куќата живеат многу луѓе, уште поважно е да се стори тоа.

 

Интелигентен тоалет

Паметните тоалети се скапи, но тие се технолошки најнапредни и најдобри достапни тоалети.

 

Ниши

Нишите се најдобриот начин да се зголеми просторот за складирање во бањата, особено за ултра-малите бањи, со полици што влијаат на туширањето. Како за додавање на две ниши при украсување. На овој начин може да се спушти шампон, гел за туширање, миење на лице и сл. Средината на нишата може да биде тула или еколошко дрво. Кога го поправате, закосете го малку нанадвор, така што водата не се акумулира.

 

Пиштол за прскање во тоалетот

Тоалетната лента е корисна за чистење не само на тоалетот, туку и на wallsидовите и подот на бањата. Бидејќи силата на црвенило е голема, таа може да се исчисти со едно испирање, заштедувајќи и на домаќинката половина од напорот.

 

Поставете простор за складирање влечки за туш

Не заборавајте да поставите простор за складирање влечки во просторијата за туширање во бањата, но никогаш не се препорачува да ставате влечки директно на место. Не само што е влажен, туку изгледа и неуредно. Изберете ваква решетка за влечки како wallид, за да ја одржите секоја влечка сушна и хигиена навреме.

 

Порцелански лепак наместо стаклен лепак

Основата на тоалетот и јазот на земја обично се користат во стаклениот лепак, а стаклениот лепак ќе биде мувлосан по одреден временски период. Како да користите порцелански лепак, цената е ефтина и нема да се обликува. Во споредба со стакло лепак, исто така, треба постојано да се отстрани мувла, но, исто така, да заштедите многу време и ефективни.

 

Грејач

Грејачот за туширање е помоќен од вентилаторот за бања и издувни гасови, и функција за издувна вентилација, но исто така и греење, одвлажнување, зимско греење. Може да се исуши и облеката, прв избор за деца дома.

 

Тесна корпа за отпадоци

За потесни бањи, се препорачува да не се избираат отворени канти за отпадоци, кои ќе изгледаат многу гужва и исто така имаат мирис.

 

Тоалет столче

Секогаш се чувствувате непријатно кога користите тоалет, може да ви недостасува столче за тоалет. Не само што е лесно да се користи тоалетот, туку се намалува и запекот. Има деца дома, тоалетна столица исто така може да им помогне на децата да научат да тоалети Ох.

 

Држач за тоалетна хартија со двојна ролна

Ако имате големо семејство, препорачливо е да користите држач за тоалетна хартија со двојна ролна. Овој волумен што најчесто се користи и волумен на резервни средства, за да се избегне непријатноста од бањата од хартија одеднаш.

 

Магичен чистач за гребење вода

Подот за бања за одржување на долгорочно чисто и уредно не е лесно, а со волшебниот чистач за гребење, сето тоа може да стане супер лесно. Без разлика дали станува збор за дневна бања или под на бања со стоечка вода, земете го стругачот за стругање вода со стругалка. Ефектот е подобар од џогер, но исто така и без траги од вода.

 

Зад алатките за чистење на складиштата на вратата

Многу домови, вратата од бањата е празна, просторот е потрошен. Всушност, алатките за чистење никогаш не можат да се чуваат.

Претходно ::
Кликнете за да откажете одговор
  更多
  Добредојдовте на официјалната веб-страница на WOWOW FAUCET

  Се вчитува ...

  Изберете ја вашата валута
  долариСАД (САД) долар
  евра евра

  кошничката

  X

  Историја на прелистување

  X